"Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Tormis »

Olen nõus ise tellima ja maksma, nii nagu varem.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas honkomees »

nagunii pole nad poolteist aastat suutnud seda ajakirja mulle saata, kõikidele kirjadele ja kõnedele vaatamata
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Kristi »

http://ejs.ee/et/tutvustus/koosolekute-protokollid.html
Tegevjuhtide nõupidamisel arutleti liikmemaksu tõstmise üle, eesmärgiks ajakirja väljaandmise jätkamine. Kas poleks viimane aeg mõelda ajakirja internetti kolimisele? Muidugi on seda paberkandjal mõnusam lugeda aga ehk saab niimoodi kehv aeg üle elatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas kakuke »

Miks mitte minna tagasi ajalehe variandi juurde nagu kunagi oli. Infot vajaliku seal ju tegelikult ongi selle jagu sees.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas ma tõesti ei mäleta õieti,aga kunagi kui see ajakiri sedasi "tasuta" kõigile sundkorras koju käima hakkas tõsteti sama põhjendusega mingit maksu(vist rendi maksu ,võin küll eksida) 100 krooni võrra :M Ja nüüd kus ühel erakonnal on hirmus jahinduse reformimise plaan lõppes raha järsku otsa!? Ei saa ju ometi toetada üllitist kus tehakse nende plaanide vastast kihutustööd! Sinna see koer ilmselt maetud on.Ma tegelt olen alati olnud selle poolt ,et nn "tasuta" värgiga pole mõistlik jamada.Iga mees maksku oma lõbu ikka ise otse kinni.Siis kaoks ka ilmselt ajakirjast sellised nähtused ,nagu kümneid lehekülgi piiri kirjeldusi jne.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas kahro »

Minu mäletamist mööda oli ka ressursimaksu tõusu seletuseks oli "Eesti Jahimees" igale jahimehele nii nimetatult tasuta.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas valgeronk »

Tasuta lõunaid ei ole.Rahapedede erakond ainult nii käitubki.Varsti ju riigikogu valimised,mina ja minu sõbrad ja töökaaslased,teame vähemalt millist erakonda MITTE valida,neid ei olegi nii vähe.Targem oleks ikkagi tasuline,ettetellimisega jahiajakiri.Ja kõik jahimehed ei peagi seda tellima,saab ka teistele laenata.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Tormis »

Möni mees vaatab siiani pilte ja kui mainin midagi põdrauuringutest, mis neid üllatab, siis eriti ei usuta, et ajakirjas Hr. Tõnissoni artiklis oli see kirjas. Ajaleht oli sisu poolest hulga huvitavam.
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Tiberius »

Ma nagu mäletaks ka, et tõsteti 100 krooni võrra just nagu ajakirja väljaandmiseks.Oli see nüüd liikmemks või ressursimaks, vat seda ei mäleta... Kui nüüd tõele vastab, et jahimehi 17000 ja igalt laekus 100 krooni rohkem, siis ju lisaraha 1.7 miljonit. Eeldades, et ajakirja trükitakse 10 numbrit aastas, siis ühe ajakirja numbri väljalaskmiseks saaks kulutada 170000+ numbris avaldatud reklaamide eest saadud rahad. Pole paha, nagu ütles üks tuntud poliitik...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Eik »

kahro kirjutas:Minu mäletamist mööda oli ka ressursimaksu tõusu seletuseks oli "Eesti Jahimees" igale jahimehele nii nimetatult tasuta.



Mulle ka meenub selline aastatetagune jutt ja ressursimaksu tõus aga kas see kuskil protokollis ka sees on ???
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas baddmann »

zakslane kirjutas:
kahro kirjutas:Minu mäletamist mööda oli ka ressursimaksu tõusu seletuseks oli "Eesti Jahimees" igale jahimehele nii nimetatult tasuta.



Mulle ka meenub selline aastatetagune jutt ja ressursimaksu tõus aga kas see kuskil protokollis ka sees on ???


Looda sa! Egas Keskkonnaministeeriumi vastutusalas tõstetava ressursimaksu osalist täiendavat kindlaksmääratud saajale laialijagamist ei saa ju ette ära lubada, eriti veel kui laialijagajaks on Rahandusministeeriumi valitsemisalas olev SA KIK. Info iseenest muidugi tõelevastav, lihtsalt et üksühest juriidilist seost vaevalt et leidub.

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas baddmann »

Eesti Jahimehel uus peatoimetaja:

http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... iksoo.html

Kas olime I. S. Einbergiga rahul ? Minu meelest valdavalt küll. Mis siis nüüd ? Kes oskab kommenteerida ?

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas kakuke »

Arusaamatu jah, kuna ajakiri nagu hakkas selgelt paremaks minema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Motorist »

Eesti Jahimeest finantseeriti aastaid KIK'i rahadest ja seda üle 2mio eek aastas (vähemalt alguses). Siis kui EJS ajas sõrad vastu uue JS projektile ja ei nõustunud EEML "uuendustega" teatasid vastavad "organid/seltsimehed", miks peaks "riik" toitma ettevõtmist, kes ei kuuletu nõudmistele vaid "teda toitvat kätt pureb"...KIK'i rahadega oli nagu N...ss noaga lõigatud". Vahepeal tekkisid vist alternatiivsed kanalid selle finantseerimiseks, aga ega need kindlad ei olnud. Kuristiku tänav on teinud kõvasti tööd selleks, et ajakirja väljaandmist odavamaks teha...aga kuskil tuleb piir ette
Ajakirja ühe eksemplaari hind sõltub otseselt tiraazist. Kui tiraaz langeb, siis tõuseb ühe ühiku hind. Seega, kui läheb tellimiseks iga mees oma rahakoti kaudu langeb tiraaz 50-60% kindlasti, mis omakorda muudab ajakirja oluliselt kallimaks. Muuseas hulka suurema raha kui ajakirja trükkimine võtab selle kojukanne.
Nii et Neti põhine ajakiri, mis kodulehel üleval on suht mõistlik ettepanek selles olukorras.
Vasta