"Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

VR kirjutas:Ma siin loen ja imestan, et kes need EJS'i kallal irisejad küll on?!?
Lugege volinike koosolekute protokolle
http://www.ejs.ee/et/tutvustus/koosolekute-protokollid.html
(ise olen osalenud viimasel kolmel aastal) ja jälgige eriti hääletustulemusi!!!!!
Nii üksmeelse organisatsiooni juhatusel pole küll vaja enese tegutsemissuundade kohta teistele kommentaare anda.
Vaid paar vastuhäält ükskõik milline ettepanek volikogule esitatakse - see on see mida iga juhatus nn. omanike (kui tegemist oleks OÜ, AS või muu kasumit taotleva ettevõttega) poolt tulevaks tunnustuseks saab pidada.
Ülejäänud tatipritsid ei oma mitte mingisugust ametlikku sõnaõigust.

Kas foorumis kritiseerijad on üldse EJS'i liikmed? Kui olete, siis valige järgmiseks aastaks end esindama teistsuguse mõtteviisiga volinikud - minu mäletamist mööda on siis ka korraline juhatuse valimine.

Villem Reinaas


Kui Te soovisite, et selline hoiak peaks kuidagimoodi kostma nagu "kõuemürina saatel viimase hoiatuse tegemine", siis ilmselt olete mõnevõrra eksinud... nii riigikorra, kui peamiste väärtushinnangute osas. Milleks lihtlabaselt ülbitseda, kui samas on segi aetud kodanikuühiskond totalitaarse võimuihalusega(kahjuks jätkuvaga). Minu arvamus on jätkuvalt, et EJS peaks ikkagi lisaks teravale ladvikutipule jagama teavet muuhulgas ka Teie poolt nimetatud "tatipritsidele". Kardan, et sellise suhtumisega on varsti EJS-ist järel vaid üksmeelne juhatus, mõned lojalistid ning... kõik.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma loen VR jutust välja iroonija ,EJS juhtimise osas. :?: Kui ta seda ka nii mõtles siis olen temaga täielikult nõus! Me (jahimehed ) oleme nii mugavad,et viitsime ainult nurgataga viriseda ,kui miskit ei meeldi.Vaadake enda ümber ja mõelge ,kui mitu aastat on oma postil kükitanud teie enda jahtkonna esimees,kas teie jahtkonda juhib(kui üldse juhib ,või laseb ta asjal lihtsalt veereda nii kuidas temale on mugav /kasulik) tegelikult üks inimene ja juhatuse panus on 0-i lähedane .See saab toimuda ainult meie kõikide mugavusest keegi lihtsalt ei viitsi jamada tasustamata lisakohustustega ,mis kahtlemata jahtkonna juhtimisega kaasnevad.Suhtumine on järgmine: Ah sa "Juhan"oled nii kaua meil siin neid asju hästi ajanud ja kuda sa siis nüüd enam ei taha....,pole ju kedagi teist panna .....! -Vastus on enamasti -no eks ma siis veel olen viimase tähtaja.....bla -bla.Ja just nii on meile tekkinud aastakümnete kaupa paigas olnud juhid ,kes peavad meid peaaegu enda omandiks,kes tegelikult langetavad otsuseid ainuisikuliselt,kes ei vaevu meile isegi infot edastama ! Tihti jõuab jahimeheni ainus info ,kui suur on järgneva aasta "andami" suurus ja vahest mõned pisiasjad.Ülejäänu otsustatakse kitsamas ringis ,meie poolt valitud juhtide ja nende poolt omakorda valitud juhtide jne.poolt.Sama süsteem tundub kehtima ka EJS-i juhtimisel ja sealt siis need "üksmeelsed" otsused /hääletused-ah mis nüüd mina üksi....!
Vean kihla,et valdavalt just nii meie jahindus toimib.Mis muidugi ei välista ,et kuskil ka asjad sootuks teisiti toimivad.Tahan lihtsalt öelda ,et mõelge ja vaadake peeglisse,kas seaslt ei vaata mitte vastu üks mugav jahimees ,kes võtab püssi õlale läheb jahile;kes on valinud endale ikka ja jälle sellesama juhi;kes ei taha kuulda midagi ühistegemistest;kes ei suvatse isegi oma "kätt "alla panna ühisele protestikirjale;kes usub ,et halvemaks ju minna ei sa ,küllap keegi ingel ta oma kaitsvasse embusse võtab,pole ju võimalik ,et mitte keegi tema huve ei taha enam kaitsta.Tihti jääb mulje,et teatud seltskond ei oska,ega tahagi oma peaga mõelda,nii hea on ainult tarbida! Kui selles pildis tuleb sulle midagi tuttavliku ette ,siis sa tead ju ka seda miks meil on just selline EJS nagu ta on! :M Kui peeglist vaatab vastu võõras,keda sa ei tunne ,siis pole kõik veel kadunud ! Sull tuleb lihtsalt kõvemini võõralt aru pärida.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas Arles »

kult kirjutas:..... Me (jahimehed ) oleme nii mugavad,et viitsime ainult nurgataga viriseda .... Sull tuleb lihtsalt kõvemini võõralt aru pärida.

Tublid VR ja Kult. Oleks FB paneks "like" .. ehk siis ilusti kogu hala kokku võetud ja paika pandud. Minagi olen seisukohal, et hirmsalt tahetakse parandada suurt keskust (aeg-ajalt adumata, mida ja kuidas seal tehakse) ning omal on ukseesine räämas...
Mina olen oma jahiseltsi juhatuse ja selle otsustega rahul. Kes siis eelnevatest kriitikutest ei ole?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Minuarust Unt ja Sammal.habe on teema kenasti kokku võtnud.
Arusaadavatel põhjustel on foorumlasi EJS-i teemal vähemalt kahte leeri kuuluvaid. Üks leer ikkagi näeb esinduses temale endale reaalset kasu või tuge (isegi siis, kui tegelikult EJS-i tänaste tegemistega nõus ei olda). Teises leeris olijad aga ikkagi vaatavad tõele näkku ning lisaks kõigele heale, mida selts pakub, ei kardeta ka kritiseerida suuri puudujääke, mida on ju päris fundamentaalseid (kui mitte öelda maailmavaatelisi). Korduvalt on erinevad kommenteerijad viidanud ju sellele, et inimeste vabatahtlik ühendus ei pea ju seisnema nn "kroonukorras", vaid ikkagi milleski muus. Unt-i mainit kolhoosiesimehe valimise võrdlus või Sammal.habeme bütsantsliku hierarhia näide on vägagi kõnekad ja seda 20 a eksisteerinud iseseisvas (mida tahaks lugeda kui "vaba") ühiskonnas! Loodetavasti ajas mõttemallid hakkavad muutuma. Nii, et eesmärk pole kõrvadele sobivatele väljaütlemistele "like-sid" anda, vaid vastavalt võimalusele arutleda teemal EJS olevik ja tulevik, mis minuarust jahimeeste enamusele ju vägagi oleline teema. Või olen ma millestki väga valesti aru saanud?
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Presidendi väljaöeldu ajendas siia postitama siis täpsustavad küsimused:
Kas Eesti Jahimeeste selts esindab kodanikuühiskonda? Kas on tegemist kodanikuühiskonna ainsa võimalusega end jahiliselt "kaardil" tunda?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas kakuke »

Lugesin Kuldi jutu läbi ja jõudsin arusaamani,et sellist korda saaks raputada vaid kõva reform. Lihtsalt niisama heast peast ei muutuks midagi, kuna nii nagu on, on ju mugav. Erametsaliit kindlasti sooviks siin oma abikäe alla panna. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas Motorist »

22. sept. on EJS kokku kutsunud ka kuristiku tn koosoleku (enne Lauluväljaku üritust)...ehk saab sela ka mingit infi... :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas andrus »

Uuus tegevjuht nüüd siis paika pandud...........

http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... vjuht.html
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas honkomees »


jahundusbioloog, no ei saa mõnda rida ka korrektselt kirja pandud seal EJS-s.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

honkomees kirjutas:jahundusbioloog, no ei saa mõnda rida ka korrektselt kirja pandud seal EJS-s.


Terane tähelepanek:)
OT! Jahuma tähendab lobisema, jahu teadagi mida.
Slash
Postitusi: 31
Liitunud: N Aug 04, 2005 9:07 am

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas Slash »

Saan EJS ametlikust infost aru, et juhatus kinnitas tegevjuhi 20.10.2011.
Sakala teatas aga isand Kortsu tegemistest, ja sellest, et mees siirdub jahindusega seotud uude ametisse, juba septembri lõpus (http://www.sakala.ajaleht.ee/581828/ton ... himaadele/). Paraku kumab siit läbi vaid see, et EJS juhatus ei ole siinkohal küll mingi otsustaja olnud, vaid tegutseb kellegi kummitemplina. Mitte et see mind üllataks - business as usual...
Veel on mehi metsades.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas rajaleidja »

Vaata ma arvan, et kandidaatide seast sai Tõnis juba varasemalt välja valitud. Aga kas selleks, et ta ametlikult kinnitada uueks tegevjuhiks on ilmtingimata vaja kokku kutsuda erakorraline juhatuse koosolek? Ma arvan, et oodati lihtsalt igakuine juhatuse koosolek ära.
Ja selles, et Tõnis Korts hea ja pädev inimene sellele ametikohale on, ma üldse ei kahtle. Iseasi, kui vabad käed talle toimetamiseks antakse.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kas uue tegevjuhi valimine on juhatuse rida või on õige, et seda teeb volikogu?
Teisalt tekkis mul huvi EJS Põhikirja lugedes, et millise punkti alla mahub tegevjuhi ja tema asetäitja funktsioon üldse? Äkki keegi targem oskab ära seletada? Saan aru, et volikogu valib juhatuse ning juhatus esimehe ehk presidendi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas rajaleidja »

aadu kadakas kirjutas:Kas uue tegevjuhi valimine on juhatuse rida või on õige, et seda teeb volikogu?
Teisalt tekkis mul huvi EJS Põhikirja lugedes, et millise punkti alla mahub tegevjuhi ja tema asetäitja funktsioon üldse? Äkki keegi targem oskab ära seletada? Saan aru, et volikogu valib juhatuse ning juhatus esimehe ehk presidendi.

Palgaliste töötajate tööle võtmine ikka juhatuse rida:
8.8 Juhatuse pädevusse kuulub:
8.8.9 Seltsi töötajate töölevõtmine ja vabastamine
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: "Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tõnis on hinge ja südamega jahimees, edu talle uues ametis.
On au teada veel Kirovi lõpetanutest kahte hinge ja südamega jahimeest, üks nendest on lausa teaduste kandidaat. Meil siin riigis peaks andmete kohaselt olema neid Kirovi ja ka teise jahinduskõrgkooli lõpetanuid 6-7 inimest.
Kui sellised haridusega mehed panna EJS etteotsa ja kaasata sinna ka Laanetu Kolla suguseid mehi, siis võiks meite jahimeeste seltsingust isegi asja pikapeale saada. :M :M

See on küll siinkirjutaja arvamus, kuid loodan, et ehk on teisigi.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta