Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Beretta »

Selle RMK lepinguga oli täpselt nii nagu H:Owl kirjeldas.
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No ei saa mina aru! Tehakse meile trahvi ---ja me rõõmustame ,et oh summa ei olnudki teab mis märkimisväärne.Vähe sellest oleme nõus ennast tasuta tööjõuks andma ,ehk siis orjaks olema.Ja vahet ei ole kas sa oled oma kokkulepitud kohustused täitnud ,või mitte ,karistada saad nagunii.Loed vähe ,lased palju ---oled süüdi (saarlaste...) oleks vastupidi olnud oleks jahimees jälle tuhat surmapattu sooritanud.Süüdistatakse saarlasi turismijahi teemal ,aga "härrastel", kes vähetegi tegia, on igalühel oma "sõber jahtkond" Saare-,v Hiiumaal...teadagi miks! Pärast antakse veel pikki päid-jalgu . Kas "härrased"kardavad ,et neile jääb väheseks? .....mis asi see on mis paneb meid nii allaheitlik olema? Ei usu mina et selle lihatüki pärast ükski jahimees nälga kannataks ,kui see saamata jääb.Kui kellegil on laskmine nii hinge lähedane ,siis saab ju seda kirge ka tiirus rahuldada. ---Eks ma tean muidugi ka ise neile küsimustele vastuseid,aga kas asi on ikka seda väärt ,et ennast mutta lasta trampida? Vaadake küttimismahtusid ja mõelge kes veel saaks selle suure tööga hakkama? No ei ole neid jäägri horde kuskil tulemas,kui siis mõne õige magusa kohapeale ehk. Kas ükskord poleks aeg püss mõneks aastaks nurka riputada ja vaadata mis laul siis lahti läheb.Ma saan aru ,kui ma selle emotsiooni eest olen nõus selle töö tasuta ära tegema ,aga kellegi orjaks hakata ja veel rõõmsalt peale maksta....no sellest ma enam aru ei saa :M Aga see on vist minu kiiks!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas gunnar »

Ahto, 120% sinuga neis mõtetes. Mingu kuradile kõik aga ennast alandama ei hakka.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas TRG »

Samal arvamuse, sest inimene valib, aga ainult ori kuuletub.
Õnne peab olema
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Välek »

Kõik väga õige,aga kahjuks oskab nii mõtelda üsna tagasihoidlik protsent inimesi, kellel pole ka hea tahtmise korral võimalik suurt midagi ette võtta. Nähtud ju on, kuidas üle sõidetakse ja ignoreeritakse. Seetõttu ongi see kõik võimalik.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Ahto Kattai kirjutas: Kas ükskord poleks aeg püss mõneks aastaks nurka riputada ja vaadata mis laul siis lahti läheb...

Kaguosariikides pole mõne aasta pärast enam põhjust püssi metsa tassidagi :) Seakatk on oma töö teinud, nüüd käivad ettevalmistused piiriaia ehituseks vene piirile :? Kui piir Venemaaga täies ulatuses kinni pannakse, lõikab see läbi ka ulukite rändeteed ja metsad jäävad ruttu tühjaks. Värsket verd sealtpoolt enam peale ei tule ja sellega hääbub ka kohalik populatsioon. Migratsioon Lätist vaevalt suudab seda korvata.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Feen »

Ah? Meile ei tule ka ei Venemaalt ega Lätist midagi eriti peale. Kuidagi oleme aastaid hakkama saanud. Tuleb kohaliku populatsiooni majandamise põhimõtted üle vaadata. Väikeulukid on ka olemas (tühja sest seast). Siga taastub kunagi ikka (vist). RMK poolelt on paljudes kohtades vist nii, et tubli lahmakas metsa aga kui vaatama hakata, siis saaks jahid peetud ilma nende maadele ronimata. Arvestades raieid ja sealset metsa juurdekasvu, siis oleks päris kurb kui 2-3 aastat nendes kohtades jahti ei teeks ning põdral tegutseda laseks. Ilma selleta juba kahjud kohati trahvile vastavad. Mis siis saaks kui seal jahti ka veel ei teeks? Kui aga maaomanikud on ka eraettevõtete (välismaisete enamuses) käes ning need ka pitsitama hakkavad, siis lõpuks ongi nii, et pole kusagil jahti pidada. Kui on neid mehi ka seltsis, kes jahti pidada tahavad mitte püssi varna riputada, siis hakkab hargnema asi sinna suunas, et mingid kahjud makstakse kinni, on maaomanik natukene rahul ja jahimees natukene rahul.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:Ah? Meile ei tule ka ei Venemaalt ega Lätist midagi eriti peale. Kuidagi oleme aastaid hakkama saanud. Tuleb kohaliku populatsiooni majandamise põhimõtted üle vaadata. ...
Tead, mulle tundub, et tegelikult tuleb Venemaalt etc peale ikka kogu Eestile, lihtsalt piirist kaugemal pole see tajutav. Tegelikult on meil ikka kogu Baltikumis ja Loode-Venemaal ühine ulukipopulatsioon enamiku ulukite osas. Kui piiritarad paika saavad, siis väikeulukid nagu nugis vms ikka liigub, suurulukite puhul jääb ainsaks võimaluseks jääretk üle Peipsi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Beretta »

No vaevalt Narva jõele Peipsist Narva-Jõesuuni ka keegi lähitulevikus tara hakab ehitama.Ja seda maad ei ole väga palju vähem kui kagunurgas piiri Venega. Asi see jõest loomadel üle ujuda ei ole.
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Välek »

Google mapsi kaudu vaadates tundub, et metsasus on suurem vasknarvast lõunapoole venemaal. Aga eks loom käib igal pool ja kui tahab siis tuleb ja läheb ka üle järve talvel.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas aivar00 »

Kas sul Rain on andmeid meie piirialadel Venemaaga ulukite suurest populatsioonist? Ei tahaks hästi uskuda, et seoses seakatkuga sealt keskit tulekul on. Põdrad tõesti võivad ju tulla aga sellest lähtudes peaks piirialadel sügisene põdrajaht käkitegu olema kuna loomi on väga palju.
Mina olen aru saanud, et nii siga kui ka põder on suhteliselt paikse eluviisiga. Nii palju nad vahetavad elukohti olenevalt aastaajast ( kuivaga näiteks, et oleks juua ning enne külmasid kükitavad kah rabas - seal häiritakse neid kõige vähem). Kui ühes piirkonnas muutub kontsentratsioon suureks, siis nadimad nügitakse minema. Need siis hakkavadki "turistideks". Võimalik, et Venemaal on põtru tõesti nigu muda - ma tõesti ei tea. Võimalik, et ka mul on asjadest vale arusaam :M . Ajakirjanduse põhjal Lätis on ulukite populatsioon tänu killustatud jahindusele väga kõva surve all - s.o. suurt populatsiooni ei eksiteeri.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... andmeid meie piirialadel Venemaaga ulukite suurest populatsioonist? Ei tahaks hästi uskuda, et seoses seakatkuga sealt keskit tulekul on. Põdrad tõesti võivad ju tulla ...

Eks seal on umbes sama palju looma kui meil, lube antakse kümneid kordi vähem, lastakse tegelikult vist rohkem kui meil (kitse-põtra), siga söödetakse minimaalselt. Piirikate kaameratest on aeg-ajalt tulnud infot suurtest seakarjadest, mis meie poolele on tulnud ja huntidest, kes mitu korda päevas edasi-tagasi üle piiri käivad.
Seakatku veel eelmisel aastal Pihkva oblasti Eestiga piirnevas osas ei olnud, Petserimaa jahimehed muretsesid Lätist ja Valgast laieneva katkuala pärast, et millal see üle piiri neile jõuab.
Ma lihtsalt arvan, et ulukid tegelikult populatsioonina ei ela nii väiksel alal kui arvatakse, populatsiooni tervise huvides on vaja, et järjest toimuks vere vahetust loomulikul teel suure areaali sees, noh nagu lainena liigub erinev veri ühest servast teise, mitte vahetu rände tulemusena.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas tony »

honkomees kirjutas:
aivar00 kirjutas:... andmeid meie piirialadel Venemaaga ulukite suurest populatsioonist? Ei tahaks hästi uskuda, et seoses seakatkuga sealt keskit tulekul on. Põdrad tõesti võivad ju tulla ...

Eks seal on umbes sama palju looma kui meil, lube antakse kümneid kordi vähem, lastakse tegelikult vist rohkem kui meil (kitse-põtra), siga söödetakse minimaalselt. Piirikate kaameratest on aeg-ajalt tulnud infot suurtest seakarjadest, mis meie poolele on tulnud ja huntidest, kes mitu korda päevas edasi-tagasi üle piiri käivad.
Seakatku veel eelmisel aastal Pihkva oblasti Eestiga piirnevas osas ei olnud, Petserimaa jahimehed muretsesid Lätist ja Valgast laieneva katkuala pärast, et millal see üle piiri neile jõuab.
Ma lihtsalt arvan, et ulukid tegelikult populatsioonina ei ela nii väiksel alal kui arvatakse, populatsiooni tervise huvides on vaja, et järjest toimuks vere vahetust loomulikul teel suure areaali sees, noh nagu lainena liigub erinev veri ühest servast teise, mitte vahetu rände tulemusena.


Metssea puhul vere vahetus võib toimida mesilaskärje meetodil. Vaevalt venest tulnud sead meil Saare- ja Hiiumaale jõuavad.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Ahto Kattai »

honkomees kirjutas:Eks seal on umbes sama palju looma kui meil, lube antakse kümneid kordi vähem, lastakse tegelikult vist rohkem kui meil (kitse-põtra), siga söödetakse minimaalselt. Piirikate kaameratest on aeg-ajalt tulnud infot suurtest seakarjadest, mis meie poolele on tulnud ja huntidest, kes mitu korda päevas edasi-tagasi üle piiri käivad..

Et hundid käivad edasi tagasi,aga sigade invasioon on ainult eesti suunas :M Eks looma saab tulla ikka sealt kus teda palju on ja palju on teda seal ,kus tema eest ka hoolitsetakse/söödetakse! Sinu jutus on aga vastuolu.Ei ole kuskil netis trehvanud nägema selliseid seakarju venemaal,kui seda on Poolas,Tsehhis...jne. Ju siis on kõik vene sead huntide eest Eestisse pagenud!? :)
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Usun, et Rain ei viitsinud pikemalt klõbistada piiriäärset loomade liikumist kirjeldades :D
See on reaalne elu, et loomad pendeldavad üle piiri edasi-tagasi. Meie põtrade talvitumisala on mõned kilomeetrid teisel pool piiri suuremas rabamassiivis. Möödunud kümnendil oli meie jahimaal hooaja küttimislimiit 5-7 põtra. Peale Moskva ümbruse suuri maastikupõlenguid kasvas meie põdra arvukus hüppeliselt, seega ka küttimine.
Juba praegu on näha muutused loomade liikumises seoses piirirajatistega. Varasemad liikumiskoridorid on läbi lõigatud kohtades, kus juba praegu on Vene poolel ca 3 meetrine okastraataed.
Sigade osas on seis nutune mõlemal pool piiri. Ka sealpool on mehed juba aastaid panustanud ulukihooldesse, rajades söödapõlde ja talviseid söödakohti. Meil on täiesti toimiv piiriülene koostöö ka haavatud loomade järelotsingus. Kui haavatu ületab piiri, anname telefoni teel teatepulga edasi. Samuti ka sealtpoolt.
Kui meie poolt piiriaed valmis saab, keerab see metsaelu korralikult pea peale. Ja seda väga kiiresti :evil:
Juba n.n "Savisaare kraav" uue Eesti algusaastatel muutis oluliselt loomade liikumisharjumusi. See meil juba läbi elatud :evil:
Vasta