Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas sammal.habe »

pressiteade on väljas ja dzhinni enam pudelisse tagasi ei topi.
http://www.rmk.ee/organisatsioon/pressi ... iigimetsas

palun öelge et mul on rikutud kujutlusvõime. aga ma näen paljude maaomanike peades mõtet idanemas, et võiks ju ka metsloomakahjustuste eest arve esitada. RMK ju sai...
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Jahimees »

sammal.habe kirjutas:
palun öelge et mul on rikutud kujutlusvõime. aga ma näen paljude maaomanike peades mõtet idanemas, et võiks ju ka metsloomakahjustuste eest arve esitada. RMK ju sai...


Millegipärast oli minu peas samasugune mõte. Kui riik näitab eeskuju ette, küll siis rahvas ka nõudma hakkab.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Beretta »

Rõõmsad päevad, rõõmus aeg,
valgus, lilled, vein ja naer –
mis veel kaunim olla võiks!
Nii see läks, nii see läks,
on möödas kõik...
Grumpy old man
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas H:Owl »

Kui juba lauluks läks, siis:

Old habits die hard
And old soldiers just fade away
Old habits die hard
Hard enough to feel the pain
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas sammal.habe »

no katsuge ikka midagi algupärast luuletada, egas te Männilist kehvemad saa olla :)

teemas püsides: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=73934735
sprinter
Postitusi: 14
Liitunud: T Mär 17, 2015 8:11 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas sprinter »

Siin vist tegu eraomandis olevate loomadega keda aias peetud.

Muidu nagu veidi narr olukord, kus riigi vara tekitatud kahju riigi varale peavad maksumaksjad kinni maksma.
Vabandage mu keelekasutust, aga mille kuradi pärast me veel maksma peame siis lubade eest.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Vabandage mu keelekasutust, aga mille kuradi pärast me veel maksma peame siis lubade eest.

Eks ikka sellepärast, et ajakirjanduse vahendusel üldsusele näidata kui verejanulised jahimehed on :evil: .
Tegelikult on ju uluk riigile ressurss, mille kasutamise eest maksame. Kui aga "ressurss" auto ette jookseb, siis ta surnuna ju "ressurss" enam ei ole (jahimees ju teda lasta ei saa) :lol: . Kui aga RMK metsast tüki haukab, siis tekitab üks ressurss teisele suuremale ressursile kahju. Õnneks on aga leitud "verejanulised jahimehed", kes nõus vabatahtlikult - sunniviisiliselt ressursside vahe kinni maksma :lol:
ikka lõbusalt
sprinter
Postitusi: 14
Liitunud: T Mär 17, 2015 8:11 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas sprinter »

Kõik muidugi oleneb, kui vabatahtlikult see näidispoomine käis.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas rixa »

sprinter kirjutas:Kõik muidugi oleneb, kui vabatahtlikult see näidispoomine käis.


RMK juba rohkem kui aasta tagasi ütles välja, et kompenseerimine tuleb, need pidid ikka päris naiivsed olema, kes lootsid kuidagi pääseda. Minu arvates on positiivne, et summad nii väikesed on kokku.

sprinter kirjutas:....
Vabandage mu keelekasutust, aga mille kuradi pärast me veel maksma peame siis lubade eest.

Ma ei tea kellele teie selts lubade eest "katust" maksab, eks te peate raha saaja käest selle küsimuse küsima. Riigile ei maksa ju keegi lubade eest midagi tänasel päeval.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Beretta »

Koostööd RMK-ga hindab Võhma jahiseltsi juht Toivo Lõhmus heaks. „Kahepoolne leping toimib ning kahju hüvitamist jahiseltsi poolt ei pea ma eriti suureks“
Selge rõõm ju- nagu kunagi kolhoosikorrast.
Manused
Punavoor.jpg
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas Välek »

Berettale postituse eest maximum punktid (y) . :lol:
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas H:Owl »

Eks olegi põhjust rõõmu tunda (ilma igasuguse irooniata) toimiva kahepoolse lepingu üle, mis veel jahirenti ei sisalda. Praegu olekski teema kihlveokontoritele - kes kehtestab esimesena hektaripõhise jahimaarendi, kas RMK või erafirma?
Ja veel oleks huvitav jälgida, kus lõpeb normaalne rõõm vastastikku kasuliku kompromissi üle ja algab Stockholmi sündroom?
Viimati muutis H:Owl, K Mär 16, 2016 1:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas aadu kadakas »

Või on Lima sündroom vs Stockholmi sündroom hoopis laual.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas rixa »

H:Owl kirjutas: Praegu olekski teema kihlveokontoritele - kes kehtestab esimesena hektaripõhise jahimaarendi, kas RMK või erafirma?
Ja veel oleks huvitav jälgida, kus lõpeb normaalne rõõm vastastikku kasuliku kompromissi üle ja algab Stockholmi sündroom?


Tänase seaduse järgi ei saa mitte keegi seda hektaripõhist renti ühepoolselt kehtestada - lepingud on ikka kahepoolsed. Mitte, et paljudel selle kehtestamise soovi ei oleks, aga eks sellepärast eraomanikega neid lepinguid minimaalselt sõlmitud olegi. Kui RMK-l see soov tekib, ka siis on vaja lepingu muudatus või uus leping sõlmida.

Tegelikult on mul jahimehena isegi natukene kahju, et see kahjustuste sissenõudmine nii kehvasti seadustesse on saanud. Oleks asi juba tänaseks pauguga katki läinud, kui esimesed piirkonnad paar aastat ilma kasutajata oleks olnud - oleks ka lähemal aeg, kus jahimehed hakkaksid töö eest tasu saama maaomanikelt, kes tahaks, et nende metsas jahti peetaks. :D
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahimehed hüvitasid RMK-le ulukikahjud riigimetsas

Postitus Postitas H:Owl »

Lepingute kahepoolsusest niipalju, et kui praeguse lepingu sõlmimine parajasti päevakorras oli, küsisin metskonnast, kas leping mingiski osas, mingilgi määral läbiräägitav on? Vastus oli, et ei, mäng käib üle meie peade ja läbi pole siin midagi rääkida. Kui kõrgelt üle pea, ei hakanud uurima aga kahtlus jäi, et RMK soovid siin võibolla eriti ei määragi.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Vasta