salakütt

Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kurb lugu.
Poiss läks ürgse instinki ajel metsa perele süüa tooma ja näe mis juhtus.
Ideaalis võiks olla nii, et igamees võib metsast omale nii palju süüa ja palki võtta, kui eluks vajalik.Kahjuks pole see võimalik, sest leidub ikkagi mõni ahne ja valelik inimene kes pool metsa, karja loomi maha tapab ja need rahaks vahetab.
Hundist toakoera ei saa.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Huvitav kus see poiss nüüd raha saab et trahvi ära maksta?

Loodan et mitte liha küla peal müües.
Kas salakütti inspektori kätte anda või mitte on igamehe enda otsustada, aga minu arvamus oleks et noored mehed käed jalad terved äkki oleks saanud asja teisiti lahendada? Või kasvõi vestelda asjast lihtsalt.
Loomal pole vahet kas ta lastakse maha loaga või ilma, tähtis oleks et ei lastaks valet looma.
Kumb mees teeb rohkem kahju kas nn. salakütt kes laseb kesiku või põrsa või loaga kütt kes tõmbab emise põrsaste eest maha???
Seaduse mõistab asja üheselt, must-valge, halltoone ei ole
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei mingit haletsust salaküttidele!Pole tähtsust,kas on suurest perest või muidu haleda näoga,kas lasi kesiku või jänese.Küllap ta oleks põrutanud põrsakarja eest emise ka maha,aga momendil paremat polnud.Tahad jahtida,hakka jahimeheks!Kui praegu andestada sellisele vennale,siis varsti paneb mõni rikas salakütt omale kah kaltsud selga ja nutab,et pere suur ja raha pole.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Salakütt

Postitus Postitas ozz »

Mnjah!? Iga kirves leiab kivi! Ka Pavlik Morozov andis oma isa ülesse selle eest, et too tegi kolhoosimeestele passe, et need saaksid punaste eest pakku minna!?
Kahjuks polnud Pavliku elu pikk..tema elunatuke lõppes vanaisa käe läbi...
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

sooviku kirjutas:Ei mingit haletsust salaküttidele!Pole tähtsust,kas on suurest perest või muidu haleda näoga,kas lasi kesiku või jänese.Küllap ta oleks põrutanud põrsakarja eest emise ka maha,aga momendil paremat polnud.Tahad jahtida,hakka jahimeheks!Kui praegu andestada sellisele vennale,siis varsti paneb mõni rikas salakütt omale kah kaltsud selga ja nutab,et pere suur ja raha pole.



Lihtsalt huvi pärast küsin et mis sul nii suur viha on salaküti vastu??
Ma usun et enamus jahimehi on oma jahiteed alustanud salakütina. Kuidas teisiti saab nimetada noort naga kes võtab isa püssi ja läheb metsa/põllule looma/lindu laskma :)
Kas see paberitükk nimega jahitunnistus teeb koheselt salakütist küti?
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mõni mees on salakütt isegi siis, kui tal on jahiinspektori tunnistus püksitaskus.
Ega meil kontroll kontrolli ju ei kontrolli ;)
Hundist toakoera ei saa.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Olekski huvitav teada, kui paljud tänased jahimehed oma esimese looma lasid just oma enda isiklikust relvast ?
Nüüd vist tuleb pahandus,et julgesin küsida.
Tuleb meelde, et kui käisin relvaeksamil, siis seal üks lugupeetud lasketreener ütles, et te poisid te olete kõik salakütid, pole võimalik et noored mehed kogemusteta nii kiiresti ja nii täpselt lasevad.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Buck kirjutas:Olekski huvitav teada, kui paljud tänased jahimehed oma esimese looma lasid just oma enda isiklikust relvast ?
Nüüd vist tuleb pahandus,et julgesin küsida.


Ei tule pahandamist, seda teemat on siin arutatud kah, ja minumeelest ei öelnud keegi, et jahitunnistus ja relv olemas, siis loom kah käes. Vot, seda meest vaataks huviga, kes oleks esimese looma oma relvast lasknud ja jahitunnistus kah taskus (tegelikult võib see nii olla kui täisealine isik käib ajamas ja siis mingi hetk teeb kiiresti asjad korda ja siis juba oma relvaga... teooria :D)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui on vaja mehi, kes on esimese looma lasknud jahitunnistust omades ja oma relvaga, siis mina olen üks neist. Kella 17:30 paiku aastaid tagasi, vist märtsikuus panin relvale optika peale, siis sai tiirus prose valgel mõned paugud tehtud. Kella 20 paiku olin jahipiirkonnas, kell 21 oli kesik ühest paugust kuuvalgel maas. Kesik läks sõbra juubelilauale, loa tegi jahipiirkond lugupeetavale juubilarile välja, mina lasin. Kuskohast on pärit relvakasutusoskus, sellest ma suurt ei räägiks, igal juhul mitte salaküttimisest tulnud. Küll küsis kaasas olnud jääger, et kas ma olen enne inimest tapnud, et kõik nii sujuvalt välja tuleb. Ka võib ju olla nii, et need relvakasutamisega toimetulevad jahimeheteed alustanud kodanikud on näit. Kaitseliidus aastaid 100m distantsi summinud, igast asendist ja erinevate relvadega. Afganistaanis sõdinuid vaevalt nüüd enam nii väga tuleb, kes on jahimeheks saanud, need on seda juba ammu. Ka on mõni äkki noorena laskesporti harrastanud. Sekka satub ju ka mehi, kes lihtsalt lasevad hästi, mõnel tuleb välja, mõni harjutab aastaid aga ei saa 100m pealt ka riidekapile pihta.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

ühed tembeldab salakütiks seadus, teised aga teod.
esimeste vastu nagu mingit erilist ei tunne,tema karistuseks on pidev hirm vahele jäämise ees,mida ei saa aga öelda nende teiste kohta,kes samas ka täiesti süüdimatud tunduduvad olevat-õigust ülegi veel
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Feen kirjutas:Vot, seda meest vaataks huviga, kes oleks esimese looma oma relvast lasknud ja jahitunnistus kah taskus (tegelikult võib see nii olla kui täisealine isik käib ajamas ja siis mingi hetk teeb kiiresti asjad korda ja siis juba oma relvaga... teooria :D)

Ühte sellist Sa isegi tunned. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Pikk,kust sa võtad et kõik tänased jahimehed on kunagised salakütid?Mina lasin küll oma esimese looma(rebase)loaga.Usu või ära usu,oma asi.Sallimatus salaküttide vastu on sellepärast,et on olemas selline asi nagu seadus,mis reguleerib ulukite küttimist.Ja kui mina pean seda täitma,siis miks mõni vend ei pea.Mina(meie)pean ehitama põtradele soolakuid,sigu ja kitsesid söötma,kärnas rebasid laskma,aga see sala mees tuleb ja lihtsalt tapab.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Salakütt

Postitus Postitas ozz »

Mõni jahimees on nii seadusekuulekas, et anna või Emamedal!?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa... et kellelegi valet muljet ei jääks... üldjuhul on asi ikka nii, et veetakse keegi jahti kaasa, ajudesse, pardijahti, rebasejahti, ulukihoole jms ka niisamagi peale. Aga siis tekib mõte, et laseks teisel proovida, et kui nt part lastud, kuis siis tunne jms, et hamba verele saaks. Ja on siis seal vahet, kas selle lasi kohalik jahimees või kaasa võetud mees, kes asja proovib ja hiljem jahimeheks saab (äkki), ja loale läheb uluk ikkagi. Ise olen kuulnud näidet, kuidas üks 9 aastane poiss pajatas, et suvel lasi 4 sokku, ma siis :shock: et kuidas nii palju lubasid jms. Poiss siis seletas, et vanaisa jahipealik ja lubasid saab nii palju kui vaja. Koos käivad ja poiss laseb :M Looduse seisukohast pole siin vahet, kas need loomad laseb, luba läheb maha ja loom sureb niikuinii... aga seaduse silmis... ja kas see kui lapsevanemad õpetavad võsukestele alkoholikultuuri, andes vahepeal toidu kõrvale veini, ja rääkides, et nurga taga sõpsidega viina lahmida pole hea...
Olgu kuidas on, aga tegelikult on tore kui leidub inimesi, kes täisealisena leiavad, et on aeg jahimeheks hakata ning kõik vajaliku on soetanud ning ka pärast mõnda aega leiavad, et jaht tore. Saladuskatte all öeldes, ega ma enne paprete samist eriti pauku teinud polnudki... paar korda proovinud, et kuidas sujub... ja enne jahitunnistuse saamist olin üldse teinud jahipüssist 2 pauku, ühe neist kunagi noorses, märki. Aga ega ei mõista väga hukka ka neid, kes enne otsuse lasngetamist kellegagi kaasas käivad ja koos siis asja järgi proovivad
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kogu eelnevat lugedes võiks teha järelduse et :!: eksisteerib 2 alaliiki-salakütid ja jahieeskirjade rikkujad :lol: :lol: :lol:
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Vasta