üks mõte...

Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

üks mõte...

Postitus Postitas KeegiVeel »

Lugupeetud härrased!

Kas teile ei ole tundund, et Eesti jahindus on kuidagi jäänud soiku, aetakse omi asju kusagil nurgataga, võetakse vastu seadusi ilma et oleks kaasatud nendesse jahimehi (nende ettepanekuid/arvamusi) jne. Siinses foorumiski käib pidevalt selline teiste kõride kallal puremine, et oi-oi-oi, Ma ei arva et siinsel foorumil oleks midagi viga, aga leian, et siin räägitakse teineteisest mööda (mitte alati), kuid siiski enamus teemasid kalduvad ikke äärmusest äärmusesse. Võtame näiteks selle seadusemuudatuse ajujahist kitsele: oli sellest siingi juttu, järelhüüded olid ka viimases "jahimeheski", kas see seadus ei tulnud kuidagi liiga noorena/toorena? See on vaid üks paljudest jamadest, võtame kasvõi väikekirkjate marutaudivastase programmi. Ok, pikk jutt, sitt jutt, minu ettepanek on selline: asutaks õige sellise Eesti Jahimeeste Kogu (EJS-i kõrvale). Mõte oleks selles, et sinna kuuluks igast jahiseltsist esindaja, kogu oleks üleeestiline. Ma arvan, et selline organisatsioon oleks piisavalt mõjuvõimas, et rääkida kaasa seadusandlusele, arutada ja muuta paremusepoole Eesti jahinduse olukorda, jne.
Võibolla on see väga loll ettepanek, aga eks te ise otsustage.

Igaljuhul mõtlemisainet kõigile... Kena aastavahetust kõigile!
Austage ka teisi jahimehi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Aga vaata, hädad hakkavad sellest juba peale, et Eesti jahimees on tipppoliitikust, kuni vallavaeseni välja. Mitte, et üks parem oleks, kui teine, aga neil kummagil on äärmuslik mõtteviis. Mõttel iseenesest on jumet, aga tavaliselt hääbuvad sellised head mõtted selle taha, et kes seda rongi eest vedama hakkab ja kui aktiivselt liikmed kaasa löövad jne. Väga lihtne on öelda, et tehke ära, aga kes see keegi on ja kas selleks oleksid nõus ise olema KeegiVeel?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Olgu see nn kogu kasvõi EJS'i vedamisel, aga mõte selles, et mingisuguse probleemi tekkides leviks info igasse Eestima jahiseltsi. Jahiseltsid ise korraldaks koosoleku ning arutaks neid asju ning valiks endi seast ühe esindaja, kes oleks nende häälekandja(andja) kogus. Selline asi peaks ju paljusid probleeme lahendama. demokraatia?! mitte et keegi kusagil otsustab meie eest ja pärast on nuttu, kui palju... et siis mõte oleks nagu selline... või on ikke asi segane.
Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

pigem tuleks olemasolev organ - EJS - nõuka-ajast välja tuua ja korralikult funktsioneerima panna. kes jahilisti loeb, see on vast seal tehtud ettepanekutega kursis...
ent kuidas seda teha...?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ikka segane selles mõttes, et kes see keegi on, kes organiseerib need asjad, kes on rong, kes selle käima veab? Loodad tõesti, et Lillemäe loeb seda foorumit ja paneb asja käima või asjad iseenesest niisama käima lähevad? :lol:
Ma pole siiani ühegi EJS juhtfiguuri suust/sulest kuulnud/lugenud, et EJS on lombakas, kes lonkab ja seda peaks muutma. Vastupidi, nad paistavad rahul olevat praeguse süsteemiga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Las see EJS ise olla see rong. Võiks/peaks ju olema rohkem suhtlemist jahiseltsidega. Enamus ettepanekuid võiks ikkagi arutada asjaosalistega läbi see ju oleks loogiline ma arvan . Vaadake kui palju asju toimub meie "seljataga" ja pärast on seda tagantjärgi tarkust küllaga...
Austage ka teisi jahimehi!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

KeegiVeel kirjutas:Las see EJS ise olla see rong. Võiks/peaks ju olema rohkem suhtlemist jahiseltsidega. Enamus ettepanekuid võiks ikkagi arutada asjaosalistega läbi see ju oleks loogiline ma arvan . Vaadake kui palju asju toimub meie "seljataga" ja pärast on seda tagantjärgi tarkust küllaga...

Ja mis sa arvad,et praegu ei ole seal neid nii nimetatud seltside esintajate kokkusaamisi! Ainult see info ja muud tegemised ei jõua tavajahimeheni tagasi.Terve see süsteem on koos pealmiselt aastakümneid asjaga tegelenud vanadest "peerudest",kes lihtsalt otsustavadki oma kogemuse ja äranägemise järgi,sest nii on mugav! Ma ei väida ,et need "peerud" on võhikud v rumalad,nad on lihtsalt mahakäinud! Asjade liikuma panemiseks peaks valitama kohtadel(klubides/seltsides) ja ka Kuristiku tn uued mehed ja seda mitte jälle aastakümneteks,vaid määratud lühemaks perioodiks! Uus luud pühib ikka mingi aja paremini ,kui vana :!:
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Aga miks mitte kasutada selleks alguses foorumit. E-riik on Eestis arenenud ja samas võiks ju alustada ametliku registreerimist näiteks seltside kaupa foorumis. Saaks alguse tehutd. Teeks ühe alafoorumi juurde ja sealt saaks edasi arenema hakata. Demokraatiat jahinduses ei ole. Vähemalt sellist küll mitte mida tava jahimees tunnetaks. Muuta oleks palju vaja ja kui tahame, et jahindus ei oleks ainult valitud klassi mängumaa tulevikus, peame ise sellele vastu hakkama ja jõuliselt sekkuma....
See, kes tapab, pole veel jahimees
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Et iga foorumlane peab jahtkonna juhatuse kokku kutsuma ja sellele tegema esmalt avalduse, et liituda Reimaka välja pakutud ideega ja siis jahtkonna kirja panema? Muidugi peaks juhatus kokku kutsuma üldkoosoleku ja seal asjale kooskõlastuse saama, et asi demokraatlik oleks. Mina jälle küll ei oska öelda, et milleks registreeruma peaks ja mis siis nagu põhieesmärk oleks sellel registreerumisel. Et EJS juhatuse umbusaldamiseks koguda hääli või luua uus organisatsioon või, et keegi liider, sellest seltkonnast läheks kuhugi ütlema, et asi jama või mis? :lol:
Kui see mõte, et tagasiside võiks olla EJS juhatuse tegemistest jahilistis välja hõigati, ei öelnud näiteks Lillemäe selle peale isegi MÖH mitte, kuigi ta enne miskit kaasa rääkis.
Viimati muutis kakuke, P Dets 30, 2007 6:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kuldi jutuga olen täiega nõus,praegu ju kõik muutub,no miks peaks jahimeeste juhtkond olema see igavene?Aitaks, kui eesotsas olevad mehed istuvad seal näiteks viis- kuus aastat.Selle ajaga jõuab enda tegudega näidata midagi ikka uut ja jahindussegi mõnigi uus asi sisse viia.No ja ka väljamaal jahil jõuab selle ajaga ära käia.Või äkki meil polegi selliseid mehi-naisi kes jahirongile elu sisse lükkavad,kahtlen selles?Aga hakata nüüd uut rongi tegema,kes ütleks siis,et see samuti kuhugile kõrvalteele välja ei jõuaks,kus habemega juhtkond igavikus uinub.Kunagi käis siin foorumiski ajakirja "E Jahimees"kohta kõva kriitika ja lootsin isegi ,et midagi ikka uueneb aga kõik endine,kui mitte isegi halvem.Nii tundub see foorum rohkem omavaheliste lahinkute löömiseks paras olevat aga kuristiku meestele see küll mõju ei avalda.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Alguses oleks hea kui põhimõtted ja ideed leviks jahimeeste seas ringi. Selleks see registreerimise mõte, et saaks aimu, paljude sektsioonide ja mtü-de inimesi üldse foorumis on. Edaspidi saaks kasutada seda regamist info kiireks levitamiseks ja erinevate probleemide lahendamiseks ja seadusandluse muudatuste tegemistel kaasa räägimiseks näiteks.
See, kes tapab, pole veel jahimees
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Postitus Postitas SUPS »

Aga huvitav ,kas siin foorumis siis tõesti ühtegi sellist meest ei käi, kelle sõna Kuristiku tn jõuaks ja seal maksaks......ja teiste foorumis osalejate ideeid ja mõtteid kah seal tutvustaks.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

KeegiVeel kirjutas:Olgu see nn kogu kasvõi EJS'i vedamisel, aga mõte selles, et mingisuguse probleemi tekkides leviks info igasse Eestima jahiseltsi. Jahiseltsid ise korraldaks koosoleku ning arutaks neid asju ning valiks endi seast ühe esindaja, kes oleks nende häälekandja(andja) kogus. Selline asi peaks ju paljusid probleeme lahendama. demokraatia?! mitte et keegi kusagil otsustab meie eest ja pärast on nuttu, kui palju... et siis mõte oleks nagu selline... või on ikke asi segane.

Iga jahiselts korraldab ka praegu koosolekuid. Kes vähem, kes rohkem. Endi seast on neil valitud ka inimene, kes neid esindab, selleks on seltsi esimees. Seltsi esimees esindab siis omakorda oma seltsi kohalikus jahiliidus. Jahiliidu koosolekutel võivad käia ka teised. Meil käib tavaliselt kaks inimest: seltsi esimees ning hääleõiguslik volinik. Nemad annavad oma mured edasi jahiliidule ning jahiliit on omakorda see, kes esindab meid Kuristiku tänaval.
Milleks tekitada dubleeriv organisatsioon :?: Kui te väidate, et te ei saa piisavalt palju infot ja kõike tehakse teie seljataga, siis pekske om pealikuid. Neil on infot omajagu, aga tihtipeale ei jõua see meesteni. Kui paljud teist rääkisid kaasa uue arengukava teemal? Siin foorumis kirusite küll uut arengukava, aga kui paljud teist tegid arengukava muudatuste jaoks omapoolseid ettepanekuid? Mina näiteks tegin. Viljandi Jahimeeste Liit saatis näiteks igale seltsile arengukava plaani ning palus teha omapoolseid ettepanekuid, et need siis VJL poolt edastada. Kui paljud võtsid vaevaks seda isegi läbi lugeda? Oli ka neid, kes saatsid vastuse: Sellist saasta ärge mulle enam saatke. Vot on ka selliseid mehi. Ja ma võin kihla vedada, et enamus seltsi esimehi ei arutanudki seda teemat oma seltsis.
Kui tahate, et midagi muutuma hakkaks, valige kõigepealt omale asjalik seltsi esimees.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Üks mõte...

Postitus Postitas Siili »

Kas te mehed siis ei saa aru, et kirjade järgi ongi selle ladviku valinud KAKUKE;JORR;SUPS .....JNE.Vastavalt põhikirjale ei kutsu neid keegi tagasi.Sealjuures ei pea keegi kellegi jutu peale tegema isegi MÖH. Jutt oleks pikk,aga põhimõte on sarnane.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Olen rajaleidjaga ühes asjas nõus, et valida tuleks asjalik esimees...
Aga tegelikus on selline, et kui seltsis on 30 liiget, siis kuskil 5-6-le mehele läheb korda jahinduse tulevik, maaomanike probleemid jne. Sellest tulenevalt on esimehed samad isikud kes 80-nendatel sest mehed kardavad muudatusi. Nad tulevad jahile ja peale jahti nad enam nende asjade peale ei mõtle, sest tavaliselt nende käest ei küsitagi, mis edasi teha. Olen ise Viljandimaa jahimees ja tean, et siin hakavad vaikselt asjad muutuma ja see ring kellele infot edastatakse , on suurem ,kui ainult esimehed.
Probleem on minu arust selles, et jahimehed ei süvene ja ei tahagi süveneda probleemidesse. Tulemuseks on kriitika kui kõik on halvasti aga tuleviku peale ei mõtle keegi...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Vasta