üks mõte...

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Beretta ja Kakukesega päri- ja kui ikka oled söögi-joogiga ostetavas seltsis, siis tunnen kaasa. Ja see, et poliitika on"räpane" - juba vanast Roomast teada... Ja alati on koalitsiooni vastus olemas opositsioon ja eks siis katsu need kohad omavahel ära vahetada.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,see häälte ostmine,aga on ka selliseid seltse,kus tavajahimees ei tahagi õiget esimeest.Temal kama kõik,saab vahel ikka ühisjahti ja pudel liigub niigi,no milleks siis veel uut meest vaja.Aga hullem lugu see,et keegi polegi nõus esimees olema.See ju ühiskondlik amet ja toob kaasa palju sekeldamist ja tüli ning vajab ka aega.On küll juhatus,kuid mida seegi jõuab?Ja kui nüüd teha kõrvale mingi eralti punt,see maksab ju ja kuna praegugi ei suuda jahimehed metsloomi nõutud piires pidada,no kus siis need mehed tulevad?Ega neid suure rahakotiga liikmeid ikka kümneid tuhandeid ole?Ja kas härrad seda musda jahimehe tööpoolt (söötmine ja hoole) teevad ikka.
noorus on ilus aeg
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

Minu lugupidamine kõikidele.Põnevusega loen teie arutlusi EJS kohta.Olen maaomanik -kas halb?Jahimees kah.Suhtun suht negatiivselt EJS,kuna seal Majas ei ole aru saadud ,et meil on juba ammu teine riigikord.Täpselt sama lugu Kesk.Min.Eesti jahinduses valitseb endiselt nõuk.aeg.Selle pä-rast otsivad ja ka leiavad maaomanikud (millal-ei tea)momendi,et panna konks EJS jalga(Tuld minu pihta).Algusest saadik on EJS loonud maaomanikust neg.kujundi ,millest osa jahimehi on vedu võtnud.Ja nii ongi mõiste-maaomanik-muutunud omadussõnaks.Metsamaa omanik maksab(mina ka)30-40eek ha.Korrutame selle umbes300(MINU PIND).Jahimees maksab ressursimaksu kui palju?2-3-4 eek hektar.Ja selle maksab ju organisatsioon.Kas räägime õiglusest?5-a pärast kontrollib keskkonnateenistus minu noorendikud´üle(PEALE RAIET).Minul lasub raiesmike uuendamise kohustus.Jahimeestel mitte.Mille eest nad üldse vastutavad?Aga kas maaomanik ikka on alati rikkur,ärikas(jne).JA metsaomanik kannab alati taskus rusikat sellise organisatsiooni vastu ,kelle pealik julgeb pressis viidata maaomandusele,kui millelegi negatiivsele.Maaomanik on ju aetud põõsasse.Aga seda teemat võib jahuda pikalt.Rõõmu teeb ,et ärksamad jahimehed on juba ammu asjast aru saanud.Mingi alternatiivne seltskond võiks tõesti olla või koos käia,kuhu kuuluksid jahimehed ja ....maaomanikud.Te olete kindlasti kuulnud isade jutte,et Toompeal on meid nii ja nii palju ja me seisame teie eest(mis puutub jahindusse)Kas on sealt ettepanekuid kuulda?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

praegusel hetkel on suurem osa jahimehi ise ka maa omanikud. Maksad 30 eeku/ha. Kas sa tahad, et jahimehed selle sulle kinni maksavad? Või tahad, et iga sinu maalt lastud looma eest makstaks sulle tasu? Või peaksid jahimehed kinni maksma ka metsa uuendamise? Ma saan aru, et sinu arvamust mööda aetakse igal pool jahiga meeletut pappi kokku ja tahad ka prisket pirukat. Teil seal Hiiumaal ehk tõesti tehakse nende hirve lubadega kõva bisnesit, aga igal pool see siiski nii ei ole
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kellapoiss kirjutas:Jahimees maksab ressursimaksu kui palju?2-3-4 eek hektar.Ja selle maksab ju organisatsioon.

Mulle jäi see koht natuke segaseks, mis mõttes selle maksab organisatsioon?
Kui on peetud silmas jahtkonda siis see korjab selle raha kokku ju jahimeestelt endilt, kes on selle raha pealt igasugused maksud eelnevalt maksnud või mida silmas on peetud?
Maksu teemal tehes väikse kõrvalepõike siis kas keegi on aru sanaud, et mille eest maaomanikelt korjatakse seda nn maamaksu? On see siis ka mingi ressursimaks või administreerimiskulud või mis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

Ilmselt on minust vale mulje jäänud.Ilmselt läksin teemast natuke kõrvale,sattusin vist hoogu.EI taha ma midagi jahimeestelt.Juhin tähelepanu meie jahinduse olukorrale,kus meie esindusorganisatsioonis ei ole muudatusi toimunud,kus kultiveeritakse seisukohta,et maaomanikud on halvad.Mis minusse puutub,siis ma elan oma metsast.See ongi minu elatis.Ja selliseid on väga palju.Ja selliste jurakate ellimineerimiseks mõeldigi miinimumlimiit.Ja loomi loendavad-kes?Kas kesk.teenistused on kuski vaidlustanud loendusandmeid?Pole kuulnud.Mis omakorda tekitab mõtteid,et ka Min. jahinduse isade peas ei ole muudatusi toimunud.See põlvkond peab välja surema.Enne muudatusi ei toimu.Vist
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kõik maaomanikud pole kindlasti halvad. Ka pole pahad need, kes metsa majandavad ja puid lõikavad. Olles ise natuke nuusutanud metsandusega seonduvat ja olles samal ajal jahimees, julgen väita, et puu metsas on täpselt samasugune loodusresurss nagu metsloom metsas. Kui metsa ei raiu, võtab selle täpselt sama moodi lõpuks loodus (haigused, kahjurid, tormid, seened jne) nagu võtab loodus lõpuks metslooma (haigused, kiskjad jne), kui seda ei küti. Millegi lõpp on alati millegi algus. Raiud puu, annad sellega võimaluse uuele metsapõlvkonnale, lased looma, annad elupaiga näol noorele loomale võimaluse. Jahimehed, aga selle kahe vahel on võtnud omale vabatahtlikult arvukuse reguleerimise rolli. Nii lihtne see ongi, aga "isad" EJS´is ei taha sellest aru saada, lahmivad tuhandetest ha´dest lankidest ja unustades samal ajal, et keegi võiks võtta kokku sama emotsionaalselt kütitud ulukite statistika, korrutades kg´dega ja saades kokku mitu sada tonni liha lastakse. Nõme ju! :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Teema alguse juurde tagasi tulles arvan, et mingit jahimeeste kogu EJS-i kõrvale luua pole küll vähimatki mõtet. Mina näen vaid kahte võimalust - kas üritada läbi oma esindajate panna EJS toimima nii nagu jahimehed seda soovivad või luua kõrvale täiesti iseseisev ja EJS-iga mitteseotud jahiseltside liit, kes oleks EJS-ile konkureeriv organ. Siis saavad jahimehed ise valida, kumb katusorganisatsioon paremini nende ootustele vastab ja vastavalt sellele kas minna ühest seltsist teise üle või mitte. Eks siingi ole omad ohud - kui uus selts korralikult tööle läheb, hakkavad ka EJS-i mehed oma koha päästmiseks aktiivsemalt tegutsema ja võib tekkida olukord, kus jahimehed jagunevad kahte konkureerivasse gruppi, mis loob olukorra, kus jahinduse arendamise asemel hakatakse valdavalt tegelema teineteisele "ärapanemisega". Nagu parteid enne valimisi. Selliseid näiteid on elust võtta küll ja küll. Või mis veel hullem - kui uus selts peaks läbi põruma, annab see EJS-i senisele juhatusele vaid kindlust jätkata senisel moel, sest nagunii midagi muuta ei suudeta. Eks on ka kolmas võimalus, et kõik jahindusseltsid kolivad uude liitu üle ja EJS hääbub. Aga see eeldaks jahimeeste poolt täielikku ühtsust ja soovi midagi muuta.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

See teine nn. vastasleer EJS -le on ju reaalselt nende jahiseltside näol olemas, kes EJS liikmed ei ole ja neile maksu ei maksa. Aga miskipärast ei ole nad ka alternatiivset organisatsiooni tahtnud teha. Üks nende meeste väidetest on- milleks maksta maksu mõttetutele meestele selle eest, et nad nagunii midagi meie jahiseltsi jaoks ei tee. Samas kui aga maakonna tasandil uuriti, kes oleks nõus ja tahaks esindada kohalikke jahiseltse EJS-s, siis Raplast oli ainuke kandidaat Tammsaar. Teised lihtsalt rähmasid käega ja kogu lugu. See toimus minu mäletamist mööda siis kui Rahvaliit Villuga veel tegusi tegi. Ka Sootna ja Aavik ju samast "firmast" pärit. Lihtsalt tuleb asju hakata ümber korraldama nagu aeg nõuab, mitte enam paigal tammuda ja oodata, et keegi teine seda teeb.
ikka lõbusalt
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

aivar00 kirjutas:See teine nn. vastasleer EJS -le on ju reaalselt nende jahiseltside näol olemas, kes EJS liikmed ei ole ja neile maksu ei maksa. Aga miskipärast ei ole nad ka alternatiivset organisatsiooni tahtnud teha. Üks nende meeste väidetest on- milleks maksta maksu mõttetutele meestele selle eest, et nad nagunii midagi meie jahiseltsi jaoks ei tee.


Väga arusaamatu väide. Aternatiivse seltsi asutajatena määravad nemad ju juhatuse. Keegi ei käsi valida uue seltsi etteotsa mõttetuid mehi ja neile mitte millegi tegemise eest maksta.

Pigem ikkagi taandub kogu asi (nii uue seltsi loomine, kui ka EJS-i juhtkonna vahetamine) sellele, et keegi ei taha ise seda vankrit vedama hakata. Mida ka aivar00 muidugi juba ütles.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma kujutan ette, et järgmiste EJSi seltsi valimistel võib vabalt tekkida olukord kus siin mõnele eriti muutmismeelt olevale tehakse ettepanek EJSi juhatuse liikmeks kandideerida. Siis tuleb välja, et nagu ise ka ei taha seda asja vedada, või ei saa, või on kodus kana nohune, puud vajavad lõhkuda, pere toita, mis iganes, aga ei saa, las teised teevad. Ise torgiks lihtsalt tagant.

Torkimise teemal, ja sellel, et hetkel on nõukaajastus elamine veel, mulle tundub, et hetkel on pigem selline paras püssirohu tünnil istumine, erinevates ringkondades käib päris suur töö ja tegemine seaduste sättimisega, informatsiooni kogumise ja analüüsiga... või niisama heietamise läbi (nagu nt siingi tehakse). Igatahes, võttes kokku ühe meie seltsi liikme ettekuulutuse - muutused tulevad peagi ja suured. Jahimeeste jaoks see aga head ei tähenda ning asja elavad üle need, kellel maaomanikega paremad suhted, lepingud tehtud ja ärsaid tegelasi pundis.

Kokkuvõte, tegelega oma maade omanikega suhtlemisega (endale tuhk siinkohas pähe, põle teind eriti), arendage seltsielu, vaadake, et kui lõpuks need muudatused tulvad, millest siin unistatakse, kas selts ja Teie ise selle muutuste asjaga kaasa minna suudate ning edasi ka jahti pidada saate.

(nagu kroonidevalveerimspaanika, aga ärksamad tegelased kindlustavad juba mõnda aega jalgealust, ostes maad kokku või kolides mõnda teisse seltsi ka, kui mingid jahipiirkonnad tunduvad olevat muudatuste keerisesse sattudes uppuvad).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kraavik kirjutas:
aivar00 kirjutas:See teine nn. vastasleer EJS -le on ju reaalselt nende jahiseltside näol olemas, kes EJS liikmed ei ole ja neile maksu ei maksa. Aga miskipärast ei ole nad ka alternatiivset organisatsiooni tahtnud teha. Üks nende meeste väidetest on- milleks maksta maksu mõttetutele meestele selle eest, et nad nagunii midagi meie jahiseltsi jaoks ei tee.


Väga arusaamatu väide. Aternatiivse seltsi asutajatena määravad nemad ju juhatuse. Keegi ei käsi valida uue seltsi etteotsa mõttetuid mehi ja neile mitte millegi tegemise eest maksta.

Pigem ikkagi taandub kogu asi (nii uue seltsi loomine, kui ka EJS-i juhtkonna vahetamine) sellele, et keegi ei taha ise seda vankrit vedama hakata. Mida ka aivar00 muidugi juba ütles.

Mite kõik ei jaga matsu! Nimelt on tekkinud meil päris mitmeid väikesi MTÜ -sid ,põhiliselt endiste jahisektsioonide /jahtkondade näol,kes on loobunud EJS ülalbidamisest ja püüavad iseseisvalt hakkama saada! Ilmselt ei taha sellised ühendused veel praegu mingit ühist /analoogset katusorganisatsiooni moodustada,nagu seda on EJS .Miks see nii on ,on ka päris selge asi läheks jälle täpselt vanasse auku ! Minumeelest püüab EJS selliste MTÜ tekkimistele igati vastu punnida ja seda saavad nad väga tõhusalt toimetada maade rentimis lepinkutega,nimelt on minuteada riik sõlminud oma maade rendilepingud ainult ühe organisatsiooniga ,milleks on EJS.Astudes sellest pundist välja ,ei pea ju organisatsioon temale renditud maid ometi väljaastujaile kasutada andma :!: Järelikult saavad toimida ainiult eramaadel paseeruvad ühendused(omanikega lepinkuid omavad),v siis mingil tingimustel kokkuleppele jõudnud MTÜ ja EJS vahel! Kuidas ja kellega sõlmitakse riigi maade kasutuslepingud järgmine kord,(lepingud sõlmitakse minumeelest iga 10-ne aasta tagant),eks see ole siis näha,kui enne midagi ei juhtu!
Selles,et muutused peavad algama meist (igaühe suhtumisest) enestest ja sealt järjest üless poole,olen ma kahe kääga nõus! Seniks kuni ainsaks reajahimehe sooviks jääb saada kätte teda huvitav uluki küttimise luba ,muu teda nagu ei huvita ,ei toimu ka mingeid erilisi muudatusi.Edasi pürgiv jõud on lihtsalt vähemuses ja kui enamuse toetust taha ei tule ongi asi pelgalt "lubade jagajate" otsustada! Kuidas mehed mõtlevad: Laskekatse sooritamine on tüütu nuhtlus,mitte meeste tahe;miks peaksin osalema mingis ühisettevõtmises(kui seal just kärakat ei pakuta),milleks rajada lasketiire-olen isegi osav ja saan pukist sea ikka kätte küll jne ,jne :!: ÉESTI JAHIMEES ON LIHTSALT PASIIVNE JA SEDA ILMSELT SENI ,KUNI TA OMA LOAKESE KÄTTE SAAB ,KUI SEDA ENAM EI JUHTU ,VAAT SIIS TÕUSEB KISA TAEVANI :!:
Kivi kotti!
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

Müts maha FEENI ees.Väga mõistlik jutt.Me ei viitsi isegi maaomanikele teregi õelda,kui peame nende maadel jahti.Miskipärast on meil ikka veel tunne,et siin -nendel maadel oleme peremehed meie,kuna juba kolhoosi ajal pidasime siin jahti MEIE.Me ei märka,et maaomanikel on juba aega oma terav pilk meie peale pöörata.Me tulime kui vallutajad.Meist paljud ehitaksid Jahimehele mälestussamba,saamata aru,et tegu on hobiga,mitte tööga.Ja kui see jõuk tegeleb vahest väikese äritegevusega ka .Juttu jätkuks kauemakski.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Hea, et arutelu on viinud probleemini, mis vajab ühist lähenemist. Ma arvan, et oleks tore, kui saaks tekitada dialoogi maaomanikega ja samas kui jahimehed avaldavad oma kogemusi, kuidas nendega suhteid luua ja hoida. Probleem on ühine ja ma arvan,et kui on head kokkulepped, siis võiks seda ka teistega jagada. Jahti tahame me kõik pidada olenemata katusorganisatsioonist.
See, kes tapab, pole veel jahimees
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas: Mite kõik ei jaga matsu! Nimelt on tekkinud meil päris mitmeid väikesi MTÜ -sid ,põhiliselt endiste jahisektsioonide /jahtkondade näol,kes on loobunud EJS ülalbidamisest ja püüavad iseseisvalt hakkama saada! Ilmselt ei taha sellised ühendused veel praegu mingit ühist /analoogset katusorganisatsiooni moodustada,nagu seda on EJS .Miks see nii on ,on ka päris selge asi läheks jälle täpselt vanasse auku ! Minumeelest püüab EJS selliste MTÜ tekkimistele igati vastu punnida ja seda saavad nad väga tõhusalt toimetada maade rentimis lepinkutega,nimelt on minuteada riik sõlminud oma maade rendilepingud ainult ühe organisatsiooniga ,milleks on EJS.Astudes sellest pundist välja ,ei pea ju organisatsioon temale renditud maid ometi väljaastujaile kasutada andma :!: Järelikult saavad toimida ainiult eramaadel paseeruvad ühendused(omanikega lepinkuid omavad),v siis mingil tingimustel kokkuleppele jõudnud MTÜ ja EJS vahel! Kuidas ja kellega sõlmitakse riigi maade kasutuslepingud järgmine kord,(lepingud sõlmitakse minumeelest iga 10-ne aasta tagant),eks see ole siis näha,kui enne midagi ei juhtu!


Ma siinkohal täpsustaksin Kuldi väiteid selguse huvides: silmas on peetud jahipiirkonna kasutusõiguse lubasid, mis mõnes maakonnas - nt Viljandimaa, Põlvamaa - on maakondliku keskse jahindusorganisatsiooni (EJS liikme) käes, teistes maakondades - nt Tartumaa - on kohaliku jahiseltsi käes (kes on või ei ole maakondliku klubi liige; klubi sisuliselt aitab kohalikke seltse asjaajamises ning seltsid võiksid klubist vabalt koos oma jahimaadega lahku lüüa) ja kolmandates maakondades (nt Jõgevamaa ja vist ka Raplamaa) on samuti jahipiirkonna kasutusõiguse luba kohaliku seltsi käes, kes kesksesse maakondlikku organisatsiooni üldse ei kuulu.

BM
Vasta