RMK tegemistest

Vasta
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

RMK tegemistest

Postitus Postitas enkidu »

http://www.arileht.ee/artikkel/469233

Artiklist jääb segane mulje nagu plaaniks RMK tulevikus oma kõikidel metsaaladel sellised oksjonid korraldada. St juba jahiseltsidele renditud alad oksjoni korras uutele rentnikele anda.
Asi paistab olema seotud plaanitava jahiseaduse muudatustega. Eelnõus on praegu sees suured muudatused:
nt jahiulukite küttimislimiidi määrab jahiselts ise (va suurkiskjad) ja selts peab kinni maksma kõik ulukikahjud mis ületavad maaomaniku omavastutusmäära (kui suur see on? ja kes määrab kahju rahalise väärtuse?)
Lugesin seda eelnõu seletust kuskilt väikesest metsaga seotud paberlehest. Ei oska praegu siia linki lisada. (kes oskab võiks lisada).
Eelnõu pidavat juba sügisel minema riigikogusse. Siin foorumis on sellest teemast aga suhteline vaikus. kõik need erinevad signaalid aga teevad hinge rahutuks. Midagi on toimumas ja muutused tulemas.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: RMK tegemistest

Postitus Postitas rajaleidja »

RMK saab ikka lube müüa oma jahipiirkonnas mitte igal oma kinnistul. Sellisel juhul võiks iga maaomanik ju oma maale luba müüa, mis ei ole just eriti reaalne.
Senikaua, kui oksjoneid korraldatakse RMK jahipiirkonnas, ei näe ma küll probleemi. Senimaani tegeleti aktiivselt turismijahiga, nüüd tehakse asi lihtsamaks ja müüakse load koos kohustustega(söötmine, väikeulukite küttimine jne.) korraga maha ja asi klaar.

Mis puudutab su teist teemat, et jahimehed määravad limiidi ja maksavad..... siis see peaks olema seotud KKM ettepanekuga(eesotsas siis Niitega) jahimaade korralduskava asendada niinimetatud ohjamiskavaga. Jahindusnõukogus oli see arutusel, mis sellest täpselt saanud on, pole uurinud. EJS koosolekul oli see ka arutusel, selle kohta võid lugeda siit: http://web.ejs.ee/images/stories/protok ... ennm-1.doc
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: RMK tegemistest

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole selles RMK oksjonis minu jaoks küll miskit sellist, mis mind tagajalgadele ajaks. Täpselt sama moodi teevad ju ka paljud teised erajahiseltsid, st müüvad oma limiiti ja elavad selle najal. Natuke naljakas on, et seda tehakse enne, kui küttimismahud neil käes ja viisakas oleks tulevast klienti teavitada, et müügil on laskmata karu nahk .Eks see ole juba tegelikult ka RMK enda äririsk.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: RMK tegemistest

Postitus Postitas baddmann »

Kakuke, see küttimislimiitide kinnitatuse-mittekinnitatuse küsimus on umbes nagu Jorrlandis lubade saamine Keskkonnaametist ... peaaegu. Võin siinkohas tuua näite: kui talumees tahab müüa 20 000 liitrit piima ette maha enne, kui teatud arv lehmi tema laudas lüpsma tuleb, siis kas ta tõesti oleks nii rumal, et ei jätaks teatud reservi, mille ulatuses ta võib suhtkoht kindel olla, et oma piimaliitrid igal juhul kätte saab. Talumehest sellist rumalust keegi tõenäoliselt ei ootaks, huvitav, miks riigist oodatakse ?

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: RMK tegemistest

Postitus Postitas kakuke »

Nagu ma ütlesin on see äririsk. Sureb lehm ära või hein mädaneb põllule või mis iganes. Kõike juhtub, aga loodame, et ei juhtu. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: RMK tegemistest

Postitus Postitas enkidu »

Protokolli lõpp on parim:

Toomas Kõuhkna küsib, kellega tegelikult diskuteeritakse. Ei ole toimunud sisulist arutelu Kas on siin mängus kellegi erahuvi, ametniku enda initsiatiiv või ei ole riigil 2 miljonit? Kas on tegemist ideoloogia või büroopoliitiliste võitlustega? Riik ei ole otse öelnud, et tal ei ole jahimaade korraldamist vaja. Samuti ei ole teadlikud kavandatavast muudatusest riigi ametnikud - keskkonnaametite jahindusspetsialistid. Jahimaade korraldust on vaja kui riik ei taha sellega tegeleda siis võiks seda teha EJS.
Otsustati:
Jahimaade korralduskavade tegemine on jahinduse korraldamiseks vajalik ja seda ei tohi kaotada. Ulukiressursi kui loodusvara haldamine on riigi korraldada.
Juhatuse liikmeil teavitada liikmeid ametnike soovist jahinduse ümberkujundamisel.


Paistab, et praegu toimub lihtsalt mõningate huvigruppide surveavaldus. Praegusel segasel ajal on siiski võimalik, et mõni huvigrupp suudab siiski ka seadust oma soovide suunas mõjutada. Peab peale passima, et ise õigel ajal omad arvamused saaks esindatud.

Ei ole mul selle paketimüügi kohta kah väga suuri eriarvamusi. Kuigi siis võiks ju juba kogu piirkonna anda mõnele maata jahiseltsile kogu täiega pikemaks ajaks rendile.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: RMK tegemistest

Postitus Postitas aivar00 »

Ei näe ka mina siin mingit kolli- 21 mai oli Jahiseaduse muudatuste 3-s lugemine riigikogus ära. Nüüd vaid Riigiteatajas ilmumise ootamine- siis läheb meil endiste RMK jahimaade pärast "löömaks". Need load müüakse ikkagi veel RMK valduses olevas jahipiirkonnas. Ma ei tea veel öelda kas õnneks või õnnetuseks aga RMK jahimajandite reformimine hakkab minu kandis pihta. Ja nagu ma aru olen saanud, siis esialgsete plaanide järgi pidi alles jääma ainult Kilingi Nõmme. Samas olen ise skeptik ja enne kui asi tehtud võivad veel tuuled suunda muuta. Samas on see täiesti arusaadav, et aastaid nn. riikliku jahipiruka manu istunud käputäis mehi tahab oma "privileege" säilitada. Veidi kannatust ja siis on sotid selged. Väidetavalt reformi alustamiseks minu kandis oli peamiseks põhjuseks asjaolu, et riigimets meil praktiliselt puudub. Kõik on erametsad.
ikka lõbusalt
Vasta