vibud

Vasta
külaline

vibud

Postitus Postitas külaline »

olen otsinud aga pole leidnud sellele vastust, et kas vibudega tohid jahti pidada või ei.Äkki keegi oskab mind aidata
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

eestis ei tohi, aga paljudes riikides tohib

vaata ka teemat: vibu vs tulirelv seal ka sellest pikemalt juttu olnud :?
beliving that the bow has soul
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Re: vibud

Postitus Postitas mairon17 »

külaline kirjutas:olen otsinud aga pole leidnud sellele vastust, et kas vibudega tohid jahti pidada või ei.Äkki keegi oskab mind aidata

eesti vibuliit ajab seda asja et tohiks jahti pidada
aga vibud peavad olema ka vastavad mis mõnikord maksavad rohkem kui püss(ameerikas lastakse grislisid vibudega aga vastavad vibud ka juu 60+ kg)
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Re: vibud

Postitus Postitas madis »

mairon17 kirjutas:
külaline kirjutas:olen otsinud aga pole leidnud sellele vastust, et kas vibudega tohid jahti pidada või ei.Äkki keegi oskab mind aidata

eesti vibuliit ajab seda asja et tohiks jahti pidada
aga vibud peavad olema ka vastavad mis mõnikord maksavad rohkem kui püss(ameerikas lastakse grislisid vibudega aga vastavad vibud ka juu 60+ kg)


need vibud millega Ameerikas grislisid lastakse on plokk vibud, nendel on eraldi kettad peal, mis tekitavad tunde nagu tõmbaks 20 kg vibu aga nad jagavad selle tegelikult ühtlaselt mitmete nööride vahel ära ja sul endal on lihtsalt kergem tõmmata.
beliving that the bow has soul
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

seaduses ju selgelt kirjas,et vibuga jahipidamine keelatud
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

mustlesk kirjutas:seaduses ju selgelt kirjas,et vibuga jahipidamine keelatud

Kõik õige, aga kui soomlased peavad vibuga jahti, siis kas me ei peaks endalt küsima, miks nemad võivad, aga meie mitte. Muide, pardijaht mererannikul käib neil veel kuu aega. Meil aulid alles novembri lõpus tulid.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

nende soomlaste kohta võin ma öelda, et neil enamus laskjaid on sellega tegelenud juba üle 30 aasta ja neil on see nagu normaalne asi, et käid vibuga metsas loodust nautimas, ja muuseas kulutad enda looma loa ka ära ja lased mingi hirve või nii, aga meil see ju suhteliselt uus asi ja pole jõutud seda veel süvendada. eestis on praegu u. 10 inimest keda julgeks vibuga jahti lasta, kuna olen kindel et loom ei jää piinlema, kui nemad teda laseks. eesti vibuliit tegeleb asjaga ja üritab ka eesti vibuga jahti legaliseerida. selle kohta on mingi pikem teema juba olemas 2003 aasta alateemana vist. seal on sellest midu lehte ja ka jahi teemal sai arutatud. ja nagu sel näha on enamus foorumlasi selle vastu, et vibuga jaht legaliseerida, kuna arvavad, et loom jääb metsa liiga pikaks ajaks piinlema, sest et nool tapab ju kohe aga vibuga sa võid eksida ja looma lihtsalt haavata. aga nad vist ei tea, et jahis käiakse eraldi selleks tehtud vibudega, ja enamusel nendest on päästik ja stabilisaator olemas, nii et kui sa tollega looma maha ei võta peab, śul ikka mingi suur viga küljes olema
beliving that the bow has soul
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma arvan, et kardetakse ka salaküttimist, et kui vibuga lased, ei ole ju pauku kuulda ja jaht raskemini kontrollitav.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Eestis müüakse vähemalt 300 vibu aastas + lugematu hulk nooli. Müügil on kõikvõimalikud teravikud erinevate loomade ja lindude jahiks. Kui müüakse, siis järelikult ka ostetakse. Tean mitut jahimeest , kes on pukist edukalt tabanud nii kitsi kui ka sigu. Selge ,et tegemist ei ole mitte algajatega, aga ka algajaid ei takista ükski seadus vibu ega nooltega metsas kolamast, peaasi et saagiga vahele ei jää. Viimane aeg oleks vibuga jahti reguleeriv seadus vastu võtta.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

Vari kirjutas:Eestis müüakse vähemalt 300 vibu aastas + lugematu hulk nooli. Müügil on kõikvõimalikud teravikud erinevate loomade ja lindude jahiks. Kui müüakse, siis järelikult ka ostetakse. Tean mitut jahimeest , kes on pukist edukalt tabanud nii kitsi kui ka sigu. Selge ,et tegemist ei ole mitte algajatega, aga ka algajaid ei takista ükski seadus vibu ega nooltega metsas kolamast, peaasi et saagiga vahele ei jää. Viimane aeg oleks vibuga jahti reguleeriv seadus vastu võtta.


neid nooli teevad ka paljud ise. ma isegi tellin oma sõbra käest neid(mitte jahipidamiseks). noolte tegemise tehnika ja tooraine saab USA'st kergelt kätte vaid 5000-7000 krooniga.

aga kuidas sa seda vibuga jahti reguleeriks? kas sa mõtled, et sa paned inspektorid mööda metsa jooksma? asi selles, et pole kuulda lasku, ega ka looma kukkumist. täpsed kütid lasevad plokk-, sport- ja kangvibudega nii täpselt, et osad ei lase ka püssiga nii täpselt. nendel piisab ühest lasust, et loom maha saada.
beliving that the bow has soul
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

madis kirjutas:aga kuidas sa seda vibuga jahti reguleeriks? kas sa mõtled, et sa paned inspektorid mööda metsa jooksma? asi selles, et pole kuulda lasku, ega ka looma kukkumist.

Asi tegelikult polegi vast niivõrd selles, et kas seda lasku on kuulda või ei. Ei jookse need inspektorid praegugi püssipaugu peale. Praeguse jutu järgi tekib tunne, et lastakse ikkagi ja kui palju ja mida lastakse ei tea keegi. Kui oleks see seadusega lubatud/reguleeritud siis arvan, et nii mõnigi kõnniks vibuga ringi kui aus mees mitte nagu varas. Mõtle ise, kui oleks keelatud jaht üleüldse, kas siis ise loobuksid sellest? :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

kakuke kirjutas: Kui oleks see seadusega lubatud/reguleeritud siis arvan, et nii mõnigi kõnniks vibuga ringi kui aus mees mitte nagu varas. Mõtle ise, kui oleks keelatud jaht üleüldse, kas siis ise loobuksid sellest? :wink:
Siin kisub jutt juba seaduskuulekuse ja eetika valdkonda. Kui jahipidamine üleüldse keelatakse, siis seaduskuuleka kodanikuna loobun sellest. Kuid jahipidamisest loobumise tõttu leian alternatiivse tegevuse, mis jäljendab jahipidamist (fotojaht, tulistamine tiirus, jm jahipidamist imiteerivad meelelahutused).
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kolevoll kirjutas:
kakuke kirjutas: Kui oleks see seadusega lubatud/reguleeritud siis arvan, et nii mõnigi kõnniks vibuga ringi kui aus mees mitte nagu varas. Mõtle ise, kui oleks keelatud jaht üleüldse, kas siis ise loobuksid sellest? :wink:
Siin kisub jutt juba seaduskuulekuse ja eetika valdkonda. Kui jahipidamine üleüldse keelatakse, siis seaduskuuleka kodanikuna loobun sellest. Kuid jahipidamisest loobumise tõttu leian alternatiivse tegevuse, mis jäljendab jahipidamist (fotojaht, tulistamine tiirus, jm jahipidamist imiteerivad meelelahutused).

Nõustuks vist pigem Kakukesega :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Vibuga jaht on ju teistes maades ikkagi kuidagi reguleeritud. Ei usu et sealsed inimesed on kõik nii kõrge moraaliga ,et inspektoreid vaja ei lähe. Mina oma talupoja mõistusega teeks nii:1 Vibu mille tõmbetugevus ületab 71,5 cm juures 25kg on jahirelv. 2 Vibukütil tuleb sooritada laskekatse seisva märgi pihta (lasta peaks tohtima ainult seisvat ulukit ) 3 Vibu võivad kõik omada, aga jahimaal tohiks ainult loaga kütt selle kotist välja võtta. Sama lugu kehtigu ammu kohta. Samuti tuleks määratleda noolte tehnilised andmed. Võib olla veel üht-teist, aga las teised ka täiendavad veidi.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

Vari kirjutas:Vibuga jaht on ju teistes maades ikkagi kuidagi reguleeritud. Ei usu et sealsed inimesed on kõik nii kõrge moraaliga ,et inspektoreid vaja ei lähe. Mina oma talupoja mõistusega teeks nii:1 Vibu mille tõmbetugevus ületab 71,5 cm juures 25kg on jahirelv. 2 Vibukütil tuleb sooritada laskekatse seisva märgi pihta (lasta peaks tohtima ainult seisvat ulukit ) 3 Vibu võivad kõik omada, aga jahimaal tohiks ainult loaga kütt selle kotist välja võtta. Sama lugu kehtigu ammu kohta. Samuti tuleks määratleda noolte tehnilised andmed. Võib olla veel üht-teist, aga las teised ka täiendavad veidi.


Ma ei tea, kui hästi sa nende vibu asjadega kursis oled, aga ega ma ei teagi nagu eriti kedagi, kes laseks üle 25 kg logbow'd. see natuke liiga tugev. Eraldi klass on need plokk-, kang-, ja sportvibud, millega siis, kui vibu on u. 50-60 kg tõmbad sa teda nagu 15-20kg vibu.

Kas sa tõesti arvad, et jahimees vaatab, et loom jalutab seal aeglaselt ja jätab siis laskmata? ma ise laseks küll, sest kui ma ta maha saaks, kes siis tõeataks, et ta jooksis vms. Vibudel ple vagu eriti levinud see kott. neil on lihtsalt riie ümber, et teda sademete eet kaitsta. aga, kui ma olen metsa endale vibu raja üles pannud ja pole teadnud, kellele see maa kuulub ja siis lasen enda raja peal ja mingi inspektor tuleb korjab vibu ja nooled ära, et rikkusid seadust?

ma lodan, et saate aru mida ma mõtlesin
beliving that the bow has soul
Vasta