Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

Minu postkasti potsatas selline üllitis, ehk pakub huvi.
Manused
Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus.doc
(42.5 KiB) Allalaaditud 996 korda
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas honkomees »

Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus.doc
- mis kodeeringus see on, niipalju kui proovisin, normaalset nime ei näita ja muidugist Word ei ava kah
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas gunnar »

Ma pakun et kui see kõik 100% rakendub siis sisuliselt jahindust ei toimi paar aastat. Reformitakse, moodustatakse uued piirkonnad jnejne. Kõik hakkab käima rahakotti pidi, pole ju kirjas et kuidagi piiratud oleks maaomaniku poolt küsitava rendi hind.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Anti »

honkomees kirjutas:
Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus.doc
- mis kodeeringus see on, niipalju kui proovisin, normaalset nime ei näita ja muidugist Word ei ava kah


Vast sul PDF avaneb.
Manused
Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus.pdf
(76.76 KiB) Allalaaditud 552 korda
http://beta.album.ee/antilaht
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

No ma ei tahaks eriti uskuda, et see 2/3 mõte neil tööle hakkab, kuna jahimaad ikka väga suured mõnel pool ja maatükid väga väikesed.
Aga senise ühe korra asemel ähvardab nüüd tõsiselt küll 3x koorida nahk jahimehe seljast. Esiteks kahjustuste tarbeks maks, siis rendimaks maaomanikule (loll kes vedelevat raha ülesse ei korja) ja lõpuks veel igaaastane obruk riigile.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas raindrenkhan »

Sellise seadusega ei ole enam jaht hobi, pigem äri :roll:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:No ma ei tahaks eriti uskuda, et see 2/3 mõte neil tööle hakkab, kuna jahimaad ikka väga suured mõnel pool ja maatükid väga väikesed.
Aga senise ühe korra asemel ähvardab nüüd tõsiselt küll 3x koorida nahk jahimehe seljast. Esiteks kahjustuste tarbeks maks, siis rendimaks maaomanikule (loll kes vedelevat raha ülesse ei korja) ja lõpuks veel igaaastane obruk riigile.


Lisaks, mis siis kui ei saa maaomanikuga rendisumma suhtes kokkuleppele ? Kas siis peab kahjustusi hüvitama ? Absoluutselt keelanud jahipidamist ta pole, aga keelanud soovitud tingimustel.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mida hr Niitee eilsel EJS juhatuse koosolekul rääkis? Kas keegi käis?
Ise ei jõud, tiba muud tegemist oli.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Sellise seadusega ei ole enam jaht hobi, pigem äri

Selles suunas seda jahindust praegu maaomanike poolt lükataksegi. Mina olen sellest juba ammu aru saanud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Olgerd »

Jahindusorganisatsioonidel tuleb edaspidi jahimaa kasutamise eest maksta maaomanikele, kui viimased seda nõuavad. Edaspidi on ka riigimaa valdajal (nt RMK) õigus küsida maa jahindusliku kasutamise eest jahirenti.

No ma arvan, et igaüks hakkab nõudma või oma õigusi kasutama, kui on võimalik teistelt raha välja küsida.
Keegi kunagi kuskil teemas mainis, vist oli Sarvik, et varsti hakkavad maaomanikuid meie jahipidamist täiel jõul kontrollima ja see, kes jahti tahab pidada peab omama suurt rahakotti. Lugedes seda, siis teeb meele koha kurvaks, et nii see võib juhtuda. :VS
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Pikk »

Eks siis tulevad jälle tagasi mõisaajad, kus maamats ei tohi mitte metsast peale jänese midagi lasta ( kui sedagi võis) ning siis on vaja palgata ka metsavahid, muidu need kuradi tõprad hakkavad salaküttima ja nii edasi...

" Kui hää miis siis ela kaua, kui sitt mees siis nädal kaits..."

Nii olla vanasti metsavahtide kohta öeldud :lol:

Tõsiselt võttes kui näiteks meie seltsis peaks olude sunnil maksma juba kahekordse praeguse hinna, siis kardan et enamus vanemast generatsioonist loobub, siis tõuseb allesjäänutele maksumus veelgi ning lõpuks leiavad enamus mehi et milleks, "ära nuuma paksu ära maksa riigimaksu" ning ongi üks vaba regioon kus on hulga salakütte ja ametlikult pole kedagi maksmas.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas hendrik »

Noh, mõistlik on siis jahipidamisega vahet pidada veidi. Küll needsamad rahanõudjad hakkavad kahjustuste ja probleemide kasvamisel ka jahipidamise teenust ostma, kasvõi tasuta või normaalsetel tingimustel jahipidamise võimaluse pakkumisena. Eestis on ikka kombeks nokk kinni ja saba lahti. Inimese kombel asjaajamine võõras veel.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas nüüd siis hakkavad selguma ka Kuristiku t. võimuvahetuse tagamaad,kus tibist on saanud direktor ja ...jõmmidest suured juhid !? Kes see oligi kes kavatses omale tarastatud jahipiirkonna tekitada,ja ilmselt selleks nüüd võimalused antaksegi :M Nagu ma ühes teises teemas ütlesin ongi nii : riik toetab lahkelt igasugu kompenseerimist ja fondide loomist,nimetab senise maamaksu ümber jahimeheks olemise maksuks ,mis tuleb ilusti riigikassasse maksta ja kui maaomanikud nõuavad (miks ei peaks?)siis tuleb edaspidi maamaks/rendimaks omanikele maksta! Vaat nii ,pean hakama nuputama palju raha ma ühest taskust teise nüüd tõstma pean- maaomanik +jahimees.Ja kahjustuste eest pean ju ka midagi SAAMA,ikka leiab metsast mõne puu ,kuhu põder on hambad sisse löönud v siga kihva süganud!
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

100 kr hektarilt peaks olema normaalne rendihind, mida mina tahan oma maa pealt teenida. Lisaks laseks ka mõned sead. See teeks rentnikule kuludeks 100 mehelise seltsi korral 1000 krooni kuus per nägu, mis polegi suur summa, kui rendipiirkond 10000 ha on.
Kas rendiraha tuleb kõigi piirkonna maaomanike vahel jagada, va keelajad, või sõlmitud lepingute järgi ?
Tulevikus hakkavad toimuma jahimaade rendioksjonid, kus enampakkuja ka piirkonna saab.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Olgerd »

PS kirjutas:100 kr hektarilt peaks olema normaalne rendihind, mida mina tahan oma maa pealt teenida. Lisaks laseks ka mõned sead. See teeks rentnikule kuludeks 100 mehelise seltsi korral 1000 krooni kuus per nägu, mis polegi suur summa, kui rendipiirkond 10000 ha on.
Kas rendiraha tuleb kõigi piirkonna maaomanike vahel jagada, va keelajad, või sõlmitud lepingute järgi ?
Tulevikus hakkavad toimuma jahimaade rendioksjonid, kus enampakkuja ka piirkonna saab.

Unistada ju võid. :lol:
Vasta