Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Postitus Postitas kakuke »

Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahju hindamise metoodika.
Ise pole jõudnud nende materjalidega veel tutvuda, aga ehk pakub huvi.
Manused
eelnou_140909.doc
(38 KiB) Allalaaditud 514 korda
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Postitus Postitas Beretta »

Kobras ju ka; vaata (4) Kahju hüvitamise määr ühe kopra pesakonna kohta on 3000 kr aastas. Sellisel kujul kirjutatuna lugege oma koprapesakonnad kokku ja korrutage nimet summaga. Ma ei väsi kordamast nagu Cato vanem. Koprajaht lubada aaastaringselt!
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Postitus Postitas kakuke »

Võtsin eelnõu pealkirja ja selle torkasin teemasse.
Nagu ma aru saan siis maaomanik ei pea ise mitte kui midagi ära tegema kahjustuste ärahoidmiseks, sellest ei sõltu mitte kui midagi. Tema mure ainult nn ekspert leida ja kisa tõsta. Ja riik, mis saab neist aladest, mis piirnevad või asuvad kaitsealad, kus riik farmib ise läbi käskude keeldude ulukeid nagu tahab? Või kas lugupeetud ametnikud tõesti usuvad, et jahimehed on peale nende sanktsioonide rakendamist huvitatud omast taskust suurkiskjate toidulaua kinni maksmisest? Naiivne, kas pole? Või kui ulukid käivad maaomaniku lappi kahjustamas näiteks naaberjahtkonnast (oletame, et ühesed jäljeread sealt põldu ja tagasi), kas siis ka mina süüdi? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eelnõuks sellise kvaliteediga asja nimetada palju. See pigem eelnõu mustandi mustand. :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Postitus Postitas baddmann »

Joosep Käba kirjutas:Eelnõuks sellise kvaliteediga asja nimetada palju. See pigem eelnõu mustandi mustand. :D


Loen ja imestan: mismoodi saab põllumajanduskultuurist olla kahjustatud rohkem kui 100 % ? Tugeva kahjustuse definitsioon. Paluks pakkumisi:)

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Eelnõu Põdra, punahirve, metskitse ja metssea tekitatud kahj

Postitus Postitas Ahto Kattai »

baddmann kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:Eelnõuks sellise kvaliteediga asja nimetada palju. See pigem eelnõu mustandi mustand. :D


Loen ja imestan: mismoodi saab põllumajanduskultuurist olla kahjustatud rohkem kui 100 % ? Tugeva kahjustuse definitsioon. Paluks pakkumisi:)

BM

Loe uuesti ,ma sain ka algul sedasi aru :) Pärast aga lugesin välja ,et rohkem kui 70% kuni 100%
Vasta