On tegude aeg.

Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Paide koosviibimisel Sai tehtud alljärgnev otsus:

Pöördumine Eesti Vabariigi Valitsuse, Riigikogu ja Keskkonnaministeeriumi poole ettepanekuga peatada Keskkonnaministeeriumi poolt 09.11.2010 ministeeriumite vahelisele kooskõlastusringile esitatud uus Jahiseadus eelnõu ja suunata see laiapõhjalisele avalikule arutelule.

Korjame PÖÖRDUMISELE üle kogu Vabariigi allkirju.
Antud materjal on juba laiali saadetud EJS koosseisus olevatele jahiseltsidele ehk jahtkondadele ja ka mittekoosseisulistele jahtkondadele.
Lehed allkirjadega korjame kokku 17 jaanuari seisuga (16 jaanuar 2011 on viimaseks lihviks tähtaeg) volitatud isikute kätte.
Jahtkondadesse on teada antud , kes on piirkonniti volitatud isikud.

Juurde on lisatud nii Pöördumine, kui kaaskiri, mis on vajalik läbi lugeda. Kaaskirjas on õpetus, kuidas allkirjad korjata ja näidis.
Palun tutvuge ja printige välja ning koguge allkirju Pöördumisele. Maa- ja metsaomanike allkirjad on samuti teretulnud, sest me elame ju nendega kõrvuti ja tunneme-teame neid enamuses. Iga Eesti Vabariigi kodanik saab anda oma panuse.

Vaikides ootamine pole enam ammu lahenduseks ja lootmine, et ehk keegi teeb ...

Üha rohkem kasvab veendumus, et kui mina ei tee, kui sina ei tee ja niimoodi jätkame, oleme me pärast kõigest ilma.

Korraldajate Mõttekoda.
Manused
PÖÖRDUMINE.doc
(22.5 KiB) Allalaaditud 690 korda
Kiri.doc
(31.5 KiB) Allalaaditud 692 korda
Viimati muutis Ain Aavik, E Dets 27, 2010 3:11 pm, muudetud 3 korda kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ei ole saanud kõik EJS koosesisus olevad jahindusorganisatsioonid neid kirjatükke.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Antud viga parandatud.

Kui veel kellelgi on saamata, annab siia samasse foorumisse teada. Põhjused on nimekirjade erisustes, mis alati ei sisalda kõiki kontaktandmeid.

NB!
Kui teate, et kellelgi on veel saamata antud Pöördumise ja kirja materjal ning teil on olemas jahtkondade kontakttelefon ja mail - siis saatke see palun ise lihtsalt edasi.

Ette tänades

NB!

Nüüd ka vene keelsetena olemas.
Manused
Приложение к Обращению.doc
(30 KiB) Allalaaditud 553 korda
ОБРАЩЕНИЕ.doc
(48 KiB) Allalaaditud 534 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tere kõigile.
Jääb arusaamatuks, miks on meil jahtkondades/sektsioonides alljärgnev sündroom Eesti Vabariigis ja küllalt levinud...

Jahtkondade/sektsioonide juhatus koosneb inimestest, kes arvavad, et otsustavad terve jahimeeste kollektiivi eest ega anna infot ja veel vähem korjavad nad allkirju oma jahtkonnas/sektsioonis või väljaspool. Sama sündroom on nendes jahtkondades suuruluki lubade jaotusega.
Osades jahiklubides on sarnane informatsiooni kinni jäämine klubi tasandisse, kus klubi päälik või juhtkond otsustab kõigi jahiliste eest.
Miks see nii on???
Kas meil on ühised huvid või pole?
Küsimus on kerkinud üles lihtrahva ehk siis jahimeeste/naiste põhiselt.
Arutleks pisut selle teema üle.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas andrus »

No aga milles probleem??

Anna siin samases taoliste jahtkondade ja klubide nimed ning eks siis iga mees vaatab edasi,kust ja kellelt aru pärib.

Huvitaval kombel len ise oma jahtkonna juhatuse liikmetega viimastel päevadel suhelnud aga juttu pole sellest kah keegi teinud.Ei saa muidugi neile midagi ette kah heita,ehk plaanivad asjast rääkida esimesel ühisjahil.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas kakuke »

Uugamets, keskmine jahimees ongi selline, kui seni veel aru pole saanud.
Ja mingil hetkel läheb üle see suhtumine selleks, et ise ei söö ja teistel ka ei lase süüa, tüüpiline. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tundub mulle, et keskmise jahindusorganisatsiooni keskmine juhataja ja jauhatus väga ei aruta meestega asju läbi. See on aastakümneid juurdunud tegutsemise mall. Aastakümneid on vaadatud seltsi esimehe kui "suure valge küti" otsa ja suust kukkuvaid "kuldmune" püütud. Arvan, see pole ainult meil nii olnud ja mõnel pool on see kindlasti jätkuvalt nii. Püüame oma seltsis miskit teistmoodi teha. Kerge ei ole. Aga ega ei kurda ka. Mehed meil on tublid.
Kui seltsi liikmeist 20% oleks jahiseaduse projektiga kursis siis teeks resti õlut esimesele vastutulijale.
Nii on ka minu soovitus, kui ei ole lugenud, ei saa aru jne, siis ei ole viisakas allkirjastada tundmatuid asju.
Mitte et ma algatuse vastu olen. Keskmine jahimees tundub ongi see kes hommikul rivis saab 90% infot. :shock:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kõik väga õige ,aga nüüd oleks paras aeg neil üle keskmise meestel valgustada seda 90% kaaslastest,kui "jumalad" seda teha ei taha/ei pea oluliseks.Kas me (jahimehed) siis tõesti ei suuda üks kordki oma asja eest seista :?: Pole ju suur pingutus oma nimi kirja panna ja naabrimees ka kampa rääkida :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas kakuke »

Uugamets, vaatasin seda kirja põgusalt. Kus on allkirjade kogumise plankett, kus kirjas, et mis kuhu kirjutama peaks? Arvad Sa tõesti, et jahiseltsid ise viitsivad nuputama hakata, kuidas neid allkirju sinna lehele kirjutada. Mingi näidis oli, aga see ei tööta. Ühtne vorm oleks töötav asi, mille siis saadaks kohe ka edasi. Mõtlen midagi sellist nagu on suurulukijahi ühisjahi nimekiri, kus kõik arusaadavalt kirjas. Visates ette tõhja A4 paberi, siis see kohe üldse ei tööta, eriti kui kiirelt vaja neid allkirju.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:Uugamets, vaatasin seda kirja põgusalt. Kus on allkirjade kogumise plankett, kus kirjas, et mis kuhu kirjutama peaks? Arvad Sa tõesti, et jahiseltsid ise viitsivad nuputama hakata, kuidas neid allkirju sinna lehele kirjutada. Mingi näidis oli, aga see ei tööta. Ühtne vorm oleks töötav asi, mille siis saadaks kohe ka edasi. Mõtlen midagi sellist nagu on suurulukijahi ühisjahi nimekiri, kus kõik arusaadavalt kirjas. Visates ette tõhja A4 paberi, siis see kohe üldse ei tööta, eriti kui kiirelt vaja neid allkirju.


Lisaks siia veel selle et praegu pühade aeg, vaevalt et enne uut aastat väga mingit punti kokku saab. Väga hea oleks kui saaks ka kuskil kasvõi id kaardi abil oma häält anda.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Viga parandatud.
Lisatud näidis ja väljatrükkimiseks leht. Tutvuge enne näidisega, kus on seletatud, kuidas vormistada allkirjade leht. Väljatrükkimise leht tabelina ja loogiline.

Lisasin siia postitusse ka pöördumise, siis pole vajadust eraldi alla laadida ülemisest postitusest ..

Mida annaks veel parandada või muuta?
Manused
PÖÖRDUMINE.doc
(26.5 KiB) Allalaaditud 531 korda
Näidis..doc
(24 KiB) Allalaaditud 574 korda
Allkirjade kogumise leht välja trükkimiseks..doc
(35 KiB) Allalaaditud 630 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas andrus »

Mis siis esmased tulemused ka näitavad?Läks rahvas asjaga kaasa või on tulemus sama mis EJS kodulehel allkirjade kogumisel?
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Erineb piirkonniti - pole veel kokku korjatud ja seda va statistikat tehtud.
Üht asja näitas see Pöördumisele allkirjade kogumine küll.
Katusorganisatsioonide juhtkonnad või oleks õigem öelda ''jumalad'', kes osalesid seesinatse sääduse välja töötamisel, pole mingilgi moel siin riigis ja selle riigikorra ajal rahvaga nõu pidanud ega inimesi mitte kõige vähemalgi moel informeerinud. See puudutab nii metsa- ja maaomanikke, kui ka meid endid - ehk siis jahimehi ja naisi.
Võtke või jätke, aga see on nii.
See kõik aga näitab vähemalt siin kirjutaja jaoks ainult ühte - taheti vaikselt kotti panna või tanki ja kusjuures meid kõiki...
Ja ka seda et seaduse tegemine oli ja on tugevalt kreenis suuromanike suunas.

Aga see lugu läheb edasi, sest tüüpiline ehk eestlaslik käitumine on viivitamine viimase võimaluseni, et mitte tegeleda mingite selgitamistega. Siis ahastamisega, et ''mis nüüd saab'' ja lollide vabanduste leiutamine, et miks pole olnud võimalik tegutseda ...

Allkirjade koguse erinevatelt elualadelt selekteerituna - see saab üles riputatud küll, siis näete ka ise, et see millest siin kirjutasin on probleemiks siin riigis.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Sarvik »

on tõesti tegude aeg :lol:
ja just praegu oleks enne riigikogu valimisi on õige aeg küsida eesti parteide esipoliitikutelt arvamusi uue jahiseaduse kohta....ja vastused siis loomulikult ka eesti jahimehes ära trükkida....

mind huvitaks väga kas mõned poliitikud riskivad kaotada 15 tuh potensiaalset häält või mitte :lol: :lol: :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas sammal.habe »

küsisin paari nädala eest arvamust Laarilt. ja tema seisukoht oli, et praegusel kujul seda vastu ei võeta.

Uugametsa mainit "jumalatega" seoses haakub mälusopist klassikaline nõuka-aegne definitsioon revolutsioonilisest situatsioonist: alamkihid ei taha enam endistmoodi elada, ülemkihid ei saa enam endistmoodi valitseda.
Vasta