Kevadine jaht nepile

Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

mäletan,kui päris väiksena,koolis veel ei käinud,isaga kogu aeg nepijahil kaasas käisin..isa ikka lennutas oma kaabu kõrgele,et niiviisi lindu meelitada..ja kui lind tuli,käis pauk..lind kukkus..eh :D mina siis kohe koera mängima.viskasin käpuli maha ja tormasin otsima..iga kord leidsin,ise täiesti märg..eluks ajaks meelesl.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Meie kandis küll nepil elukohapuudust ei saa tekkida. Metsi on kõvasti maha raiutud ning võsa aga tuleb mühinal. Madalaid soiseid paiku külluses, samuti võsastunud heinamaid. Minu arvamuse järgi parim kevadine jaht, mis üldse olnud.
ikka lõbusalt
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Postitus Postitas tuska »

Tuletage meelde, kui lühikest aega kestis kevadine nepijaht. Loetud tunnid.
vahel tuleb ka mööda lasta
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ei näe tõesti ühtegi tõsiselt võetavat põhjust peale EL -le järeleandmise mulle segastel põhimõtetel miks peaks Eestis kevadine nepijaht olema keelatud.
Minu esimene jaht oli nepijaht ja esimese pauguga nepp kukkus. Teises jahis sain ka ühe pauguga ühe linnu. Tore tunne oli. Hiljem lasin ikka mööda ka.
Kõik need jutud, et andke kevadel loomadele rahuaeg ja nautige loodust ilma püssita, teevad mind umbusklikuks, ikka püüavad jahimeeste tegemisi koomale tõmmata, ega siis miski vabamaks ei lähe, ikka kitsendatakse.
Muidugi tuleks allkirju korjata jne. Kevadjaht tuleks tagasi tuua.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kahju, minu tegevjahimehe rada sai alguse alles siis kui nepijaht juba kinni. :cry: Kui allkirjade kogumiseks läheb panene käe alla ja vähemalt 20 meest, keda siin foorumis ei pole kunagi old teevad seda sama. Nemad teavad kui ilus asi see oli ja sellest jutust mul ongi teadmine millest ilma olen jäänd.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Huvitav mitu jahimeest jätaks nepijahi taastamis üleskutsele käe alla panematta :?: Isegi ornitoloogid ei nägevat asjas probleem ja ometi ....... :!: Ei saa aru kus probleem on ,kas tõesti on eesti metsandus /jahindus juhtimine nii autoritaarne :!:
Kivi kotti!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Hakkame koguma allkirju ja vaatame mis saab!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja kuidas asja toimetada :?:
Kivi kotti!
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

arvan et asi polegi neppi arvukuses,seda räägitakse vaikselt suitsukatteks, asi hoopis selles et EL-s pole kevadist linnujahti. kui me ei saa huntigi lasta kes murrab sis vaevalt me neppigi lasta tohime mis lihtsalt tore on
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See asi peaks välja nägema EJS-i poole pöördumisega selles suunas midagi ära teha.Asi peab ka hästi põhjendatud olema ja kuna tänavune aasta on ka jahitraditsioonide elluäratamise aasta,siis seda enam.
Allkirju saaks eduliselt koguda jahimeeste kokkutulekul.

Isiklikult ma ei usu,et kui kunagi nepijahi tagasi saame,et siis kevadeti metsas peale püsipaugu linnulaulu ei kuulegi.Ega's siis ka lihajahimehed neppi laskmas käinud,see oligi rohkem traditsioon ja kevade nuusutamine.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Mäletan veel sellist asja, et kui nepijaht oli siis kolma- ja neljapäeviti oli nn. rahuaeg kus oli linnujaht nagu keelatud.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

No ei maksa liialdada, kui nepijaht lahti oli, jätkus ikka linnulaulu kuulamiseks piisavalt. Ega nii väga palju mehi nepijahist hoolinudki, padruneid läheb palju, liha vähe. Nepijahti pidasid need, kes oskasid kevadõhtutest ja linnulaulust lugu pidada. Ühesõnaga need, kes ei näinud jahis ainult kasu ja liha tagaajamist, vaid tahtsid ka midagi hingele.
Arvan, et asi on rohkem põhimõtteline- et kusagil kaugel Euroopas on võetud suund kevadjahi ärakeelamisele ja nüüd öeldakse, et on ju juba rida aastaid ilma kevadjahita hakkama saadud ja probleeme pole. Küsimus selles, kas meie esindajad EJS-s ja Keskkonnaministeeriumis ikka hakkavad asja hingega ajama. Allkirju võiks ju koguda, arvan, et oleksid vajalikud ka jahiseltside otsused, mis kohustaksid vastavaid ametnikke probleemiga tegelema- nad peavad kõigepealt veenduma, et meie tahe on tõsine. Edasi küsitakse ilmselt EOÜ arvamust kevadise nepijahi liigile ohtlikkuse kohta, nad ilmselt vastavad nagu asi on. Siis läheb heal juhul asi arutusele ja oletatavasti on võimalik ka pideva surve puhul oma tahtmine saavutada. Ma täpselt ei tea, kas EL-st peab ka loa saama või on see nüüd ainult Eesti Vabariigi kompetentsis. Aga kivi võib ju veerema panna.
Teine variant on moodustada mingi tugigrupp, kes hakkab asjaajamist kordineerima. Ilma vist ei saagi?
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Kas siin tõesti ei ole ÜHTEGI EJS-st mehi kes asja kätte võtaksid :?: :?: :?:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Käisin eile õhtul metsas sigadele süüa viimas. Nepp lendas päris ilusti. Süda tilkus verd, et lasta ei saa. See sama nagu pigilinnu laskmine. Pauke läks küll palju ja liha vähe, aga ega selle lihatüki pärast pole küll jahile läinud. Ilma koerata ei leidnud vanastigi kõiki lastud linde hämaras enam üles.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

volli30 kirjutas:Kas siin tõesti ei ole ÜHTEGI EJS-st mehi kes asja kätte võtaksid :?: :?: :?:


Kuna nüüd käib eranditult kõigil jahimeestel "Eesti Jahimees" siis oleks kõige otstarbekam teha see küsitlus-hääletus seal, et lõikad lipiku välja ja postitad.
Sellisel juhul saaks kõige usutavama tulemuse.
Vasta