Kevadine jaht nepile

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Usutavama küll, kuid paljud mehed ei pruugi viitsida (loe ka raatsida) selleks postkontorisse minna ümbrikku ja marki ostma. Ma arvan, et ka oma seltside kaudu peaks saama asja korraldada. Kui oled seltsi liige, siis on nimi ka jahimeeste registris. Ega keegi tänavalt sulle alkirja andma ei tulegi. Endal mõte mõlgub, et peaks oma seltsi juhatuse koosolekul küsimuse üles tõstma. Muidugi nende nn. põhjenduste osas ornitoloogide seisukohast jääme kindlasti hätta, sest pole säherdust ametimeest tutvusringkonnas.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Loe kohe minu esimest postitust selles teemas ja mulle tundub,et nemad on oma sõna öelnud. :D Tuleb ainult ära vormistada.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Arvan, et Truckeri ettepanek on hea.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Teder kirjutas:Arvan, et Truckeri ettepanek on hea.

Tea, kas probleemi õhusolemisest (või nostalgiast) olen õhtuti ikka pead tõstnud mõnusa krooksumise peale. No tänavu tundub nepi lend olulisemalt aktiivsem olema. On see uute raiesmike või lennutrajektooride tekkest või...?
Või niiskemast pikaldasemast kevadest? Minu silmale tundub nii. Ons keegi veel sarnast täheldanud :?: Ida- Virus või Saaremaal või mujal?
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ikka krooksuvad ja seal, kus varem lendu ei ole toimunud. Ilmselt on arvukus tõusnud ja ka metsades toimunud muutused mõjutavad seda. Sealt ka need laiali valgumised üle alade.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Neppe peaks metsades jätkuma. Minu arust on neid alati olnud, vahepeal olid ka paremad aastad. Ehk käib see arvukus tõusude ja mõõnadega. Praegu on neid tõesti rohkem kui näiteks möödunud aastal samades kohtades.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kevadine jaht nepile.

Postitus Postitas jorr »

Oli tõesti ilus jaht aga kelle või mille taga asjaajamine seisab?Kas pole eesttõmbajad või napib lükkajaid?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Huvitav ,et KIK nõukogu otsustas Ornitoloogide ühingu projekti "Metskurvitsa asustustihedused" toetusest ilma jätta.Kakuke äkki sa informeeriks meid selle projekti hingeelust,mis tarbeks see mõeldud oli.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Lisaks veel koolitusel Lillemäe suust kuuldud vastust nepi jahi kohta. Ütles, et selle kevadise linnujahi tagasisaamine pidi samahea, kui võimatu olema. Põhjus pidi peituma euroopa liidus. Nimelt olevat seal kevadine linbnujaht ära lõpetatud. Selle peale aga ei pidanud selles suures liidus keegi tähelepanu pöörama, et näiteks vanas euro riigis Prantsusmaal lastakse neppe kordi rohkem kui meil. Naabritest pidi 6-varbalistel veel olema luba kevadiseks jahiks, kuid vaevalt sedagi enam kauaks. Eks see suur eurokoll ole veel aeglasema ja arusaamatuma (loe bürokraatrikuma)toimega, kui n-liidu aegne. See, et selline jaht meil traditsiooniline hooaja avamisjaht oli, reaalseid jahimehi, kes jahile läheks ja ka pihta saaksid on ka tõenäoliselt väga vähe.
Lõppkokkuvõttes lihtsalt kahju, et ei tulnud meelde Lillemäele mainida, et kõigile neile küsimustele, mida mehed küsisid ning lisaks ka muudele huvitavatele asjadele võiks ka kirjaruumi jätkuda ajakirja "Jahimees". See valgustaks tükk maad rohkem ka "maalt ja metsast" lihtjahimehi nagu minagi olen ja ei peaks enam heietama teemadel et mina peaaegu sain, naaber **** jäi aga päris ilma. :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Võimatut pole miskit siin ilmas ja pole see eurokoll ka ühti kollim kui kommunismi tont :D
Ei tahaks mitte,et peagi hakatakse kasutama fraasi,et üks tont käib mööda euroopat ...
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Kas foorumisse ei saaks midagi sellist orgunnida nagu http://www.maantee186.net/. :?:
Antud kohas saaks foorumlased ja muud jahimehed anda hääle nepijahi taastamiseks (seaduse ümbervaatamiseks, juriidiliselt tuleb täpsustada kuida sõnastada). Pärast koostaks ühise kirja ja saadaks EJS, kes peaks kirja edasi toimetama Keskkonnaministeeriumisse. Antud kirjale on nad kohustatud vastama ja põhjendama miks jahti ei lubata.
Kuna kõik jahimehed ei ole foorumlased võiks antud aadressi ka Jahimehe ajakirja panna.

Lihtsalt tekkis selline uitmõte, nepijaht oli kuradi tore ja ilus jaht. :(
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See ju minu arust väga hea mõte,aint kes otsa pihku võtaks?Äkki Feenipoiss jätab koprad rahule ja keskendub nepile? :D
Muideks,kevadine koprajaht ka ilus lugu(nagu möödunudnädala ilmaga) aint oota võimalust.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah, ega sel teemal midagi ei liigu, kui ise ei liiguta. Minu poolt oleks keskkond, kus asi üleval oleks ja tehniline lahendus. Vaja on materjale ja paar artiklit, nii jahimeestelt, miks nad seda jahti tahavad, kui ka ornitoloogidelt, kas jaht nepile survet ei avalda. Jahimehesse saan ka enda kuulutuse pinna pealt näpistada, ei võta tükki küljest.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul see asi käib hetkel vist üle jõu. Aga ma tean foorumist ühte ornitoloogi, äkki ta võtab asja ette? ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

küsiks veel siis niipalju, et kas keegi foorumlastest kuulub EJS juhtkonda :M nende teadmised võiks tulla suuresti appi just seadusandliku poole pealt.
Miks kunagi jaht lõpetati, millised argumendid olid jne, see annaks palju kaasa kogu üritusele kui EJS seisaks seljataga.
Kui kedagi pole EJS, siis võin kuristiku tn audientsi paluda ja minna nendega rääkida sellel teemal. Küsija suu pihta ei pidavat löödama.
Vasta