Jahinduse Jüriöö

Eerik Eestvedaja
Postitusi: 1
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:32 am

Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Eerik Eestvedaja »

23. aprilli kella 23-ks süütame Jüriöö lõkked, et anda ühtekuuluvuse märgutuli.

Maailma raputavad revolutsioonid ja loodusõnnetused, seitse meie paremat poega on teadmata vangistuses, üks meie rahvuslikku uhkust püsti hoidnud mees on ajakirjanduse poolt ära mõnitatud.
Viimased aastad Eesti jahinduses on olnud samuti rahutud, sest keegi – ja me ei tea tänaseni õieti, kes?! – lammutab Eesti hästi toimivat jahinduskorraldust, tehes seda silmakirjalikult ja võõraset kätega; ka Riigikogu valimised ei toonud värskeid tuuli.

Igaüks meist võitleb täna Eestis oma ellujäämise eest üksi, nii ka jahimehed ja –seltsid, kuigi meid, jahimehi on Eestis vähemalt 16.000!

Meie püsimise võti on igas eestlases, perekonnas, jahiseltsis, külaseltsis, kogukonnas, koguduses, kaitseliidu rühmas, laulukooris ja igas ühistegelises ettevõtmises.

Meie väikest rahvast püütakse kunstlikult jagada küll esimeseks ja teiseks, küll maaomanikeks ja jahimeesteks jne., et siis nende kildude üle valitseda. Aga me ei ole “kategooriad poliitilistel riiulitel”; enamik jahimehi on ka maaomanikud, kelle esindamise on enda usurpeerinud väga väike seltskond. Tehkem end kuuldavaks ja nähtavaks kodanikualgatuse korras – seni, kui see on veel võimalik!

Ühise asja huvides tegutsegem koos ilma formaalsusteta, ilma “superstaari ja peasponsorita! Me peame üksteist toetama, me peame toetama neid, kes on hädas või õnnetuses; me peame toetama ka oma valitsejaid, ent me ei tee neile allahindlusi.

Meie esiisad proovisid võita mõõgaga. Meie võidame vaimu, väärikuse ja vaba olemisega. Me süütame koosmeele märgutule, sest me oleme alles ja kavatseme kesta.

Rahvas on jälle ärkvel ja jahimehed liikvel.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Välek »

Mida me pärast lõkete kustumist teeme? Ma usun, et kellelgi pole heade ideede vastu midagi. Palun konkreetne tegutsemiskava! :wink:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas andrus »

kaineks magama...????
jahismurf
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas sokk »

kohe jooma?
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas rajaleidja »

Tere Eerik Eestvedaja,

Löön kampa. Mul kaks halgu lõkkeks kõrvale pandud.

Parimat,
Tanel Taganttõukaja
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mul siin pisut kahh vana õli kogunenud, et lihtsamalt süttiks ja põleks ka märjal ajal ... löön ka ehk kampa, kui sääntset hullu vaja peaks minema. Natuke mässu korraldamise kogemust ka juba nüüdseks kogunenud... :M

metspoole mees
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas jorr »

Ärge te paganad tulega jamage,päästeteeninduses praegu isegi mehi vähe ja palgad nigelad,ja üle Eestimaa veel,annab neid lõkkeid kustutada.Hea,kui kulu ei süttika ja mõnd majapidamist maha ei põletaks,siis jälle need pagana terroristid süüdi.Aga laske püssi ja kellel püssi pole,see siis oma väikse jukuga,peaasi,et saluuti oleks.Aga tuld küll ärge tehke.
noorus on ilus aeg
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Farmer »

Eerik Eestvedaja kirjutas:23. aprilli kella 23-ks süütame Jüriöö lõkked, et anda ühtekuuluvuse märgutuli.

üks meie rahvuslikku uhkust püsti hoidnud mees on ajakirjanduse poolt ära mõnitatud.


Edgar või?
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Olgerd »

Väärt ettevõtmine, aga ürituse kava oleks ikkagi abiks! :lol:

Tõnu Tõukemõnu
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Välek »

Mina - Välek, toon tule, jagan tikkusid, välgumihkleid ja vana masinaõli.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas sammal.habe »

huvitav, "ametlikud" jahinduse netikanalid on imekiiresti asja yles puhunud...
http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... ioeoe.html
http://tsjs.metste.pri.ee/?leht=teated&id=418

miski anonyymse netisissekande peale sedasi leili minna...? :shock:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Ain Aavik »

Aga leil pidi ju hää olema 8) , eriti heaste pidi see Jüriöö oma mõikama ... eriti pidi mõjuma, kui nahka ka vihaga parkida pidi saama :M

Algatus on laiem - ulatub Tuhala-Nabala ja metsade korraldamiseni välja, nii et lööge aga kaasa.

Ja mõtleme, sest, kui me seda kohe tegema ei hakka ja ka tegutsema, siis võime vaid tõdeda, et ''oli kord ...'' ja taga nutta.

Volinikud istuvad ju meil homme koos ja saadavad kedagi erru - nuu aga sellest kuuleme me ju kuude pärast, kui sedagi, sest ega need istungite protokollid on visad sinna EJS-i lehele üles tulema, kui üldse ... hää et see üleskutse sinna ilmus :D
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas sooviku »

Erru läheb Pärnumaa Jahimeeste Liidu juht,Jaan Liivson.
Naine võib olla,koer peab olema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas Välek »

EJS-i leht oskab üllatada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinduse Jüriöö

Postitus Postitas kakuke »

Jüriööl ju ikka lõket tehakse, huvitav, kuidas või millega see jahimeest aidata võiks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta