RMK ja jahipidamisõigus

Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kraavik kirjutas:
''See kõik räägib ainult ühte keelt - ennekõike peab eestis riigi rahakott pungil olema ja nomenklatuuril tulevik kindlustatud.''

Pisut arutelu antud teemas ka siit mätta otsast teatud põhjusega, mille ka rasvaselt lõppu ära toon.
Katsuge aru saada, et riik pole see hunnik ametnikke, keda on varsti rohkem, kui reaalse tootmisega hõivatud inimesi. Riik pole veel need ametiasutused, kes maksumaksjatele oma äranägemise järgi ''kotti pähe tõmbavad''.

Riigi mõiste on poliitiliste institutsioonide poolt paika pandud selleks, et kasutada kindlal territooriumil elavate elanike suhtes jõudu, nagu allikas vikipeedia väljendab, ümber panduna rahva poolt kasutatavatesse mõistetesse ''maksustada, piirata, sundida''

Üha arusaamatumaks muutub mõiste ''riik'' ..... kui vaadata ametkondade käitumist ja poliitikat, Poliitilised jõud ja rahanduslikud jõud ning nendega seotud funktsionärid loevadki ennast ilmselt ''riigiks'', sest kuidas muidu on sellised vigurid ja vangerdused varadega võimalikud (mida kõike üritatakse maha müüa ja müüaksegi) ainult poliitilis-ametkondliku hea äraelamise tarbeks, arvestamata seesinatsel territooriumil veel alles olevate inimestega.
Täielikult kehtib mõiste ''riik riigis''

Nüüd siis see, mille pärast südant valutan jätkuvalt - see on jahinduse käekäik siin ja praegu.

Ühe kõrge RMK funktsionäri ütlemine on järgmine:

''Kui meil sellel oksjonil hästi läheb, siis paneme kõikides jahipiirkondades olevad RMK osad edaspidi oksjonile''

Kas nüüd ja selle ütlemise järgi saab selgemaks mõiste ''riik riigis''.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

Mitte just teemakohane, aga vana, vahepeal "vitsa" saanud tegelane on üle pika aja sõna võtnud, niipalju siiski, et riik (olgu siis mis mõistes tahes, nimetan otsustajaskonda lihtsalt nii) ühe käega annab ja teisega võtab :mrgreen:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Nii nagu pole võimalik istuda kahel toolil korraga, pole võimalik ka ajada asju ja otsida olukordadele lahendeid, jättes omad tegemised ja toimetamised täiesti tahaplaanile. Nii võib suisa ''hambad varna panna'' - eks see ole osa sellest, sest ''omad vitsad peksavad'' ehk siis omad tekkinud augud vajavad täitmist.
Kui nüüd ''vitsa'' saamise all seda silmas pidada, et olen vagusi, siis see ''vaikus'' on tähenduslik ja teadlikult selline, ehk siis on ette valmistamisel järgmine samm sellel teel.
Üks osa vana jätkust, kui te nüüd hoolega meelde tuletate seda jahiseaduse põhjenduse all ja tegude aja all olevat juttu ''RMK + ... '' ning niiditõmbamisi, siis üks osa sellest on selgemini teie kõigi ees siinsamas üleval. Eks igaüks võib teha sellest omad järeldused.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

Ja kohe isiklikult haarama :P , anna andeks, unustasin enne "paste" teha :VS http://www.e24.ee/?id=445104 Palun veelkord vabandust!!! :wink:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Pole midagi, mul lihtsalt asjade näilise soikujäämise tõttu süümekad jahimeeste ja naiste suure ringi ees ja piisavalt suured, et kirjutada just selliselt, nagu kirjutasin.
Aru saadud ja andeks antud.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

uugamets kirjutas:Aafrikas jahil.

Peeter ka jahimees? :roll: Siis pole ju ime, et tal uus seadus vastuvõetamatu on.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

Nonii. Värsket ja olulist lugemist meie ajakirjandusest. http://www.elu24.ee/?id=446080
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas andrus »

Sa Välek vähe valesse foorumisse pole sattunud???

Uugametsa poolt "seatud valguses" on see Väleki link küll nati mõistetav aga üldiselt ega selliseid väljaandeid ja portaale just "päris inimesed" ei loe. :wink:
Viimati muutis andrus, T Mai 24, 2011 10:11 am, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Välek kirjutas:Nonii. Värsket ja olulist lugemist meie ajakirjandusest. http://www.elu24.ee/?id=446080


Esmapilgul see jahindust puudutamas pole, kuid vaatame lähemalt, kas see ikka on nii.

Hmm Välek ... unustasid vist söna oluline jutumärkidesse panna.

Selgitavat ühiskonnas toimuva kohta ja manipulatiivsete tegevuste kohta leiab Andres Raidi sulest
http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arv ... d=45132107
http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arv ... d=46025375

ja pärl ajakirjanduses ja üldse informatsiooni edastamise valdkonnas toimuvaga on järgnev

http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arv ... d=46027923

ning see lõpeb Mart Ummelase kirjutisega

http://www.ohtuleht.ee/427965

Kes viitsib kaks viimast läbi lugeda ja vedada paralleele meie juhtiva ladviku tegudega ning pisutki otsi kokku panna, saab üpris adekvaatse pildi ka jahinduse valdkonnas toimuvaga.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

Ei unustanud jutumärke panna. Keegi ju ei tule ütlema, millal on naeru koht ja millal vaja nutta. Iga mees ise otsustab. Tean üht meest, kes järgib ja kordab põhimõtet "tähtsamad asjad kõigepealt". (ajakirjanik kirjutaks tähtsamad artiklid kõigepealt jne.). Kui kõik selle pilgu läbi vaataksid, siis irooniaga tuleks tõdeda, et kogu see jahinduse teema on ikka täiesti tähtsusetu :mrgreen:
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas kraavik »

Uugamets, jutt kõik jumala õige, eriti Raidi oma, aga mis nüüd Ummelase juttu puudutab, siis Tallinna TV pole küll see sõltumatu meedikanal, mis peaks informatsooniga manipuleerimist takistama või pakkuma ausat infot toimuvast. Samasugune või isegi hullem manipulaator kui parempoolne meedia ja loodud ainult seetõttu, et savisaart hakatakse "klubist" välja trügima ning tal on vaja oma positsiooni eest võidelda.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

Ei tea, mida Savisaar selle teema kohta kostaks. Enne valimisi, kui uue jahiseaduse jutud olid liikvel, oskas paar meest läbi jahindusajakirja olukorda kasutada. Huvitav, et Keskerakond nii vaikne oli :roll: Tegid maarahva kongressi, kaasanud metsarahvas ka sinna ...maa- ja metsarahva kongress :wink: Olulisi muutusi valimistulemustes see kindlasti kaasa poleks toonud, kuid konkreetne konks vastaste jaoks oleks nagu varnast olnud võtta.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas unt »

Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas andrus »

Nii juhtus see ka Tiit Randla jmt Nõva Kala– ja Jahimeeste Seltsi liikmega. Randla ütles, et selts tahab oma meelsust väljendada teede sulgemisega jahimeeste ees.........

Minu teada peale lahingut rusikatega ei vehita enam. :M
jahismurf
Vasta