RMK ja jahipidamisõigus

Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aadu kadakas »

uugamets kirjutas:Aga kahtlemata on suund sinna uue jahiseaduse rahalise külje poole võetud, see on samuti selge, et oluliseks suuna andjaks on RMK.


Eesti Erametsaliidu (EEML) tegevjuhi Ants Varblase sõnul loob RMK uus jahipidamisvõimaluste pakkumise kord esimese reaalse võimaluse, et jahipidamise tasust saab osa ka jahipiirkonnas asuv maaomanik.

Eesti Erametsaliit kutsub maaomanikke jahipidamise lubamise küsimuses RMK-ga aktiivselt suhtlema, et ühiselt läbi arutada ja lahendada metsakahjustuste ja vajalike ulukihooldetööde küsimused. Samuti kutsub EEML metsaomanikke aktiivselt osalema kohalike organisatsioonide töös, et üheskoos alustada jahipidamiseks õiglaste tingimuste taotlemist teiste jahipiirkondade kasutajatega.

Ja lobistid teevad väsimatult oma rutiinset tööd. Tsitaat Uugametsa viidatud artiklist.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Et siis siit lehelt täpsem lugemine

http://www.eramets.ee/uudised-1?art=2382
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aivar00 »

Iseenesest jutt ju õige- ainult demagoogia mek kõvasti manu. Huvitav kohe mis kärbes RMK-d hammustas, et hakati rääkima "õiglusest jahipdamises" :M NN. jätkusuutlikust jahindusest mida ennem RMK kaitsva tiiva all jahimajandid "viljelesid" enam ei ole kippu ega kõppu. Pidi ju täiesti kahjumlik "äri" olema. Paar aastat maksimaalselt ja ongi mets lihtsalt tühi. Nüüd üleöö aga järsku selline tuluallikas, et anna aga olla. Lihtsalt südame ajab pahaks selline kahepalgeline selgrootu käitumine.
Paar aastat ja siis jälle erametsaomanik jääb tulust ilma, sest mitte keegi ulukivaba piirkonda rendile võtta ei taha. Siis on kindlasti selles süüdi jälle jahimehed(LOE ÄRIMEHED)- lasid kurivaimud metsa tühjaks, heal juhul moka otsast mainitakse ka keskkonna meeste "väheke" tegemattajätmisi ning elu läheb rõõmsalt edasi. Siis peab hakkama usinalt uut hetketulu andvat "äri " otsima.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Igati nõus Aivaroo-iga. Sõnast "jahimees" üritatakse jätkuvalt teha mingit stereotüüpset kaabakat, kes metsad tühjaks laseb. Paraku sisu sisse ei viitsita süveneda.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Nende niinimetatud ''jahimeeste'' ehk siis ''võtta kõik ja rohkemgi, mitte miskit tagasi'' sisusse mitte süvenemine on ju JOKK süsteemi osa.
Järelvalve ja kontroll puudub täielikult, seireosakonna juhataja sõnul polevat ei aega ega ressursse, et teostada kontrollloendust.

Nii ongi võimalik lasta loomi oksjonivõitja oma äranägemise järgi, peaasi, et kasumisse saada ja tugevalt jääda peale oksjonivõitu.

Selline asjade käik justnagu vabastaks vastutusest mõlemad pooled, nii korraldaja, kui võitja ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Välek »

Aivar00, eks meil mõlemil ole õigus. Kindlasti ei ole huntide ja meestega asjad must-valged. Oxxotas kunagi kirjutas hundijahist venemaal, kus põrsas kiunus reel ja kaua ei läinud, kui püssid paukusid. Jätkuvalt arvan, kui hundil metsas siga pole, siis võtab karjamaalt kariloomi ja need kahjud peab riik hüvitama. Lõpp on kui kuldkalakese muinasjutus, kus meie riik vahib lõhkise küna ees.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Nonii, RMK jahipidamisvõimaluste müük enampakkumise teel nüüdseks läbi ... kas kellelgi õnnestus osaleda või omab informatsiooni, kuidas läks osalejatel ja kui kõrgeks kujunesid pakkumised regiooniti ?
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas plaaster »

kohal ei olnud aga kuulsin sellistest summadest nagu 8-11 tuh euri
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas hendrik »

Käisin kohal Tallinnas, soodsaim oli alghinnaga tehtud ost Angusel ja kalleimaiks kujunes Väätsa suurem pakett hinnaga 11 400.- Midagi väga soodsalt ära ei antud, peamiselt olid ostjad endised RMK jäägrid, mõni välismaalane ning nö küsitava motivatsiooniga kohalikud. Summana olid esimese päeva alghinnad suurusjärgus 30 tuh euri, lõpphinnad olid summana 67 tuh euro järgus.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas andrus »

jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas kakuke »

Kenasti kohe välja toodud, kui mitu €/ha sisse ka toob. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas andrus »

Nüüd võtame "kuldse keskmise" korrutame oma jahimaa hektaritega,jagame meeste arvuga,liidame riigile makstava obruki ja veel mõned kulud. :M

Ja õige vastus on........näe lähebki 5x vähemalt kallimaks kui siiani oli. :lol: :lol:
Ei tea kas "järtsiga" saaks maksta?? :roll:
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Anguse kokku 58 suuruluki luba - 222.41 euri tk
Nõva kokku 124 suuruluki luba - 266.93 euri tk
Väätsa kokku 70 suuruluki luba - 305.71 euri tk
Jäärumetsa kokku 85 suuruluki luba - 284 ... euri tk
Kilingi-Nõmme kokku 234 suuruluki luba - 382 ... euri tk
Kuressaare kokku 64 suuruluki luba - 320 ... euri tk

kogu RMK keskmine suuruluki loa maksumus on siis 315.34 eurot per luba - ehk teisisõnu 5160 krooni endises rahas loa eest.

Lipsas sisse kokku lugemise viga Väätsal, viga parandatud, kuid veel kuskil sees neli luba kaduma jäänud ...
Viimati muutis Ain Aavik, N Mai 19, 2011 8:20 am, muudetud 2 korda kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas unt »

uugamets kirjutas:Anguse kokku 58 suuruluki luba - 222.41 euri tk
Nõva kokku 124 suuruluki luba - 266.93 euri tk
Väätsa kokku 46 suuruluki luba - 465.22 euri tk
Jäärumetsa kokku 85 suuruluki luba - 284 ... euri tk
Kilingi-Nõmme kokku 234 suuruluki luba - 382 ... euri tk
Kuressaare kokku 64 suuruluki luba - 320 ... euri tk

kogu RMK keskmine suuruluki loa maksumus on siis 329.79 eurot per luba - ehk teisisõnu 5160 krooni endises rahas loa eest.

Ja seda kitsetallest põdrapullini! Oh, seletage mulle, targemad jahinduse inimesed, mis moodi on see võimalik? Kas jahinduses on peidus senini varjatud tohutu kasumiresurss või . . . krt, ma ei saa aru :P
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

uugamets kirjutas:Rohkem on see suund võetud rikkama kontingendi ehk ostujõulisema kontingendi tarbeks, sest olid ju Kalev Männiste sõnadki sellised: „Pakkumistulemused annavad adekvaatse pildi jahimeeste vajadustest ja võimalustest riigimaad tasu eest jahipidamiseks kasutada,“
On ju ammu kõlanud väiteid (ka meie endi seast valitud isikute suust), et jahindusest tuleb välja tõrjuda maksujõuetute, vigisejate ja vanameeste kontingent ja selle pärast just tuleb tõsta ressursimaks kasvõi kümne või enama kordseks.

Nii et ... huvitav oleks näha oksjonist osavõtjate nimekirju ja ka neid nimesid, kes võitsid, et pilt ''adekvaatsemaks'' osutuks. Seda küll mitte igal juhtumil, sest on elulisi näiteid sellest, et saab ka teistest riikidest pärit jahimehi sinna möllida, jahti peavad ikka ühed ja samad näod ...

Aga kahtlemata on suund sinna uue jahiseaduse rahalise külje poole võetud, see on samuti selge, et oluliseks suuna andjaks on RMK.


...kirjutasin siis siin eespool ja see kehtib ikka edasi, ehk see seletab mõnd asja, kuid see ei pretendeeri absoluutsele tõele ...

Mnjahh Unt ... meie mõtleme ilmselt üht moodi, aga Kalev Männiste teistmoodi - ja mitte ainult tema...
Jutt, mis eelnevatel aastatel oli sellel isikul suus, see kõlas sõnapaarina ''vajadus ja võimalus'' jahimeeste ja jahipidamise suhtes, kuid milliste jahimeeste ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta