Koljude valgendamine

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Koljude valgendamine

Postitus Postitas madiskl »

Selline küsimus kus saab vesiniku millega koljusid valgendada ,endal oleks vaja sokku kolju valgendada ,,jõgevamaal asun
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas Metslane »

apteegist

Ise asun Saaremaal!
Aim small, miss small!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas skog »

Olen ostnud vesinikperoksiidi tablette apteegist. 2 - 3 lehte sellisesse väiksesse ämbrisse, kuhu sokupea ära mahub ja vesi peale. Siis hoian seal kuni 10 päeva ja korras. Ära sarvi vette lase. Ikka sarvede äärteni ja täpselt.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas TiitR »

Ise soetasin kunagi jahitarvete poest purgiga. Kui apteekides müüakse mingi 5%-list värki, siis sealt sain 20%-list pulbrit. Purk ise alla 100g., kuid jagus pikalt.
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas sirpe »

30% vesinik liitrine pakend 60 Euri. Jagub pintsliga peale kandes 4 põdra kolbale. Miks pintsliga. Siis on mugav rasvaseid ja lihajääkidega kohti tugevamalt töödelda. See leotamine võib hiljem kurjalt kätte maksta. Luu lihtsalt pudeneb tuhaks.
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas sooviku »

Hind on ikka kõvasti tõusnud.Mina sain krooni ajal 2,5 liitrise,30 %-se nirku vesinikku kätte 430 krooniga.Sellest on ehk pool kulunud aga ega ma ei raiska ka :) .Kui miskit luud valgendada,siis nt.kausis ja vedeliku,mis pitseldades maha voolab saab pärast pudelisse tagasi valada.Vesiniku sain mina apteekri kaudu.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui tahate protsessi kiirendada,siis kasutage fööni! Luud kuumutades mõjub vesinikk kiiremini.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas jahe »

Olen kasutanud koljude valgendamiseks 50% vedelvesiniku,vee lasen peaaegu keema,seejärel kolju vette,hoian umbes 1minuti,pintseldan vesinikuga kolju üle,hoian 1minuti,uuest vette ja valmis ta ongi.Niisugused kehvema tooniga koljud saab valgeks, kui sama protseduuri teha kolm korda,valgeks lähevad kõik.Mis maksab?Mitte midagi, peab lihtsalt mõnda loomaarsti tundma nagu näiteks Vallo :).Toob mulle vahest kanistriga.
243win
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas raindrenkhan »

Olen kasutanud estko 70% lahust, sellel piisab koljule lahuse näitamisest ja juba valge ta ongi :roll: :lol:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas atshunter »

Tere.
Sai soetatud selline toode nagu Kieferle Trophaenbleiche, tegu siis koljuvalgendus ainega. Palju saksakeelset juttu on peal aga kahjuks aru sellest ei saa. On kellegil selle tootega kokkupuuteid, et kui tugeva lahuse peaks tegema..
Daze
Postitusi: 12
Liitunud: E Nov 03, 2014 11:36 am

Re: Koljude valgendamine

Postitus Postitas Daze »

Mina tegin viimase põdra kolju apteegi kraamiga. 1l vee peale 2 lehte tablette, mähkisin koju marlisse ja immutasin vedelikuga läbi, 24 h ja kolju sai sama valge kui lumi :D Maksma läks see asi mulle 5 eur.
Vasta