Medali väärsed sokusarved

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Medali väärsed sokusarved

Postitus Postitas uluk »

Lasin eelmine aasta soku, näidasin paarile sõbrale.Nende arvates medali sarved.Haarude pikkus on 23,5 ja 24 cm, kaal 420g (kui kaal ei valeda).
Äkki leidub mõni targem mees, kes teab selle kohta rohkem?


Head jahi õnne :D [/u]
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Trofeede hindamise kohta on isegi üks raamatuke (vene ajal vist) välja antud. Kui seda ei saa, siis küsi abi piirkondlikust klubist (Tartu kandis hinnata laskmine lausa kohustuslik).
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kui inglaste keelt mõistad, siis saad siit päris hõlpsalt teada, kui palju su trofee punkte võiks koguda! HINDAMINE
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tuleval aastal lase igal juhul ära hinnata, on siis medali väärilised või mitte. (see peaks olema mingi üldine kohustus, mida viletsalt täidetakse). 420 g kaal on juba nibin-nabin asja ette. Eks siin sõltub nüüd natukene kõrvalharude pikkusest, kibunast, värvist, sarve otstest, sümmeetriast... jms. Aga las ära hinnata ja enne seda tule rebasejahti kah.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kunagi varemalt lubas Mart selle trofeede hindamise jutu eesti keelde ringi tõlkida ja abivahendite alla üles panna.Ei tea kas alles tõlgitakse või jäi asi katki.Ma usun,et paljud inglise keelt mittevaldavad jahimehed loeks seda hea meelega.
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Netis leitsin, et kaal peab olema vähemalt 390g. Kas see õige ka on ei tea. On see õige et 90g arvestatakse maha, kui pääkolu külles
Mis rebastesse puudub siis seda jahti on küllalt saanud teha.
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Kaalu poolest peaks medal küll ära tulema, sest kaal sokul peamine, pikkused olid kah enam vähem. Kui pealuu küljes võetakse 90 grammi maha. Saeve kuivades kaal natuke väheneb aga medali peaksid saama küll.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Juba AMMU ei võeta enam midagi maha kaalust.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Pigem arvestatakse vist lõigatud koljuga sarvedel koljuna 90g juurde mis tegelikkuses on enam?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ja ka seda ei tehta. Koljut kaalutakse sellisena nagu ta on - see on trofeeomaniku viga, kui ta lõikab hinnalisel trofeel tüki küljest ära.

BM
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Postitus Postitas LauriV »

baddmann kirjutas:Juba AMMU ei võeta enam midagi maha kaalust.

BM


minu teada arvestatakse ikkagi maha....kui küsida tohib siis kust sinu info pärined ja millal on AMMU?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

2004. a jahitrofee ekspertide koolituselt. Üldiselt oleks mõistlik isemõistatamise asemel lasta oma sokusarved asjatundjal ära hinnata.

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

BM,äkki sul on see juhend juba eesti keeles olemas,siis pole tarvidust tõlkida ja paistab,et erinevused on ka sees,kuna selle juhendi järgi,mis minu kasutuses,peab ikkagi 65-90g olenevalt kolju suurusest maha arvama,kui on esitatud trofee terve ülemise kolju osaga.
Ja selles juhendis pole kobrast ka sees,kopra hindamine ka üsna värske ettevõtmine.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kahjuks ei ole. Toona jagati K. Rohu ...ee....1991 a (vist, praegu pole lähedal) vihikukest ja seal tekstis on juba praeguseks mitmeid asju muutunud. Loodame, et kunagi tullakse uue trükisega välja, kuid vaevalt et enne käesoleval aastal toimuvat üleriigilist jahitrofeede näitust.

BM
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Ma olen 90g maha arvestanud ja selle tulemusena sain 420g Lõiganud ma ei ole midagi.
Vasta