Medali väärsed sokusarved

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Re: Medali väärsed sokusarved

Postitus Postitas mudaahv »

Parandamises polegi midagi halba, kirjutasin ju, et parandad oma juttu kenasti. Aga ka see läks vähe nihu, sellepärast ma ka sellele tähelepanu juhin. 2006 a raamatu jutt on ju küll väga üheselt mõistetav.
ahvina sündinud-ise rahul
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Medali väärsed sokusarved

Postitus Postitas baddmann »

Noh, vt nüüd me oleme sellest tükk aega mõelnud ja arutanud, siis on jah arusaadav tekst :). Kui esmakordselt silme ette võtta, siis niiväga ei ole. Ma olen paljude erinevate tekstidega (raamatud, dokumendid jm) töötanud ja vähemalt enda jaoks oskan võrrelda küll. Selles konkreetses sokusarvede lõigus (ning mitmetes teisteski samas raamatus mujal) on ju tegelikult väga mitu erinevat hindamissituatsiooni pressitud kokku võimalikult lühikesse tekstiossa. Seega peaks täpsuse ja selguse huvides pöörama erilist tähelepanu lausete loogilisele järjestusele ja erineva info üldisusele-detailsusele. Paraku pole seda piisavalt tehtud. Näitasin huvi pärast toda lõiku ka kolleegile (mittejahimees) ja palusin seletada, kuidas tema aru saab. Vastuseks tuli (ühekordse läbilugemise järel ja kokkuvõtlikult), et kõik mis on ilma hammasteta vääristatud, sellest võetakse maha 65 kuni 90 g, aga et kes ja kuidas otsustab, kuipalju täpselt maha võetakse, sellest lõigust päris täpselt aru ei saa.

Aga lõpp-hea kõik hea! :)

BM
Vasta