Nahkade parkimine.

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kaos »

samuti huvitatud, kuigi endal äi tegeleb kodus mineraal parkimisega, kuid vanuse tõttu ta enam väga metsloomi ei pargi pigem lamba nahku. :) seega oleks huvitav teada küll rohkem sellest.
wakk
Postitusi: 13
Liitunud: T Okt 25, 2011 8:21 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas wakk »

Soovitaks meeles pidada toornaha käitlemise reeglit,nahk puhastada enne konserveerimist kelmest ja rasvast ja siis vajadusel kuivatada või soolata.Rusikareegel puhastatud nahkade puhul on see et suured ulukid soolatakse väiksed kuivatatakse.
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas järvevana »

Paljud parkalid ei kasuta taimpargi lahuses soola.Ka kipub ära lagunema metsseal kärss ,hapuks lähevad kõrvad . Kas sool pidurdab parkainete sisenemist nii oluliselt ,et seda mitte kasutada ? Kas metssea nahk on pargitav ühe lahusega, või järjest tugevamaga? Kommentaarid ,kes mida arvab.
jägerett
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 22, 2017 12:00 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas jägerett »

Kuna ise parkimisega ei tegele ja ka keegi tutvusringkonnas seda ei tee ning ei tartu ega jõgeva enam vastu ei võta suveks nahku, siis müüa neli korralikku kopra toornahka.
Hind kokkuleppel, kahju niisama raisku ka lasta, äkki keegi oskab ise parkida ja soovib neid.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Välek »

jägerett kirjutas: kahju niisama raisku ka lasta
Mul oli (autolt koksu saanud) saarmas pea 4 aastat kuivas ruumis soola all enne, kui parki läks. Nii et rohke soola alla ei tohiks eeldatavasti miskit juhtuda. :roll:
jägerett
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 22, 2017 12:00 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas jägerett »

Kas karva maha ei viska?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Välek »

jägerett kirjutas:Kas karva maha ei viska?

Ei visanud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kakuke »

Korralikult peab olema soolatud.
Ma olen lasknud ka 2a vanu nahku parkida ja miskit pole olnud neile ette heita.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sokk »

Otsin kedagi läbi kelle oleks võimalik saata kopranahad Leetu. Mõni kontakt? :M
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
ruudim
Postitusi: 12
Liitunud: P Jaan 31, 2016 1:56 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas ruudim »

T ere .Kas keegi kavatseb ka nahku Leetu parkima viia lähiajal.Kuna eesti kokkuostjad ei taha nugise nahku.siis tuleb nad ära parkida. Telefon 5011049
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sooviku »

Ega ei pea ära parkima.Väga hästi seisavad ka järgmise kokkuostmiseni.Muidugi,kui on korralikult kuivatatud ja ka kuiv hoiukoht.Sügavkülma nahkadele vaadatakse viltu.Kui ära pargid võivadki kätte jääda.
Naine võib olla,koer peab olema!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas duv »

sooviku kirjutas:Ega ei pea ära parkima.Väga hästi seisavad ka järgmise kokkuostmiseni.Muidugi,kui on korralikult kuivatatud ja ka kuiv hoiukoht.Sügavkülma nahkadele vaadatakse viltu.Kui ära pargid võivadki kätte jääda.

Kuivatatud nahad mul küll ei seisa, sest sügiseks on nad pulbriks tehtud, ainus võimalus oleks kuivatatud külma panna, aga külmikusse mahuksid nad ainult kokku voldituna. Putukamürgiga üle pihustada ka ei tea, kuidas see pärast nahale mõjub. Andsin eile oma kuivatatud nahad just taksidermistist jahikaaslasele, et tehku, mis tahab, ise tegeleb asjadega ja rohkem võimalusi. Äkki keegi teab, kuidas kuivatatud nahku nii töödelda, et koid sisse ei läheks ja saaks neid kortermaja keldris hoiustada. Peale mürgitamise ma igatahes muud varianti ei näe, sest mingit saraalust, kus tuul läbi käib mul ei ole ja soola kohta on elu näidanud, et see nende putukate isu küll ei riku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sooviku »

Mäletan,et kunagi oli siin sama jutt.Võimalik,et ka vastasin sama moodi :wink: .Minul pole koiga kordagi mingit häda olnud.Kevadepoolseid nahku on ikka vahel kätte jäänud.Kõige kauem vist isegi mingi kolm aastat.Kokkuostja ei teinud mingit vahet.Praegugi ripub esikus,sarve otsas üks kuivatatud,ei teagi kui vana saarmas ja neli aastat vana kuiv orava nahk.Ei mingit puru ja pole ka mürgitatud.
Naine võib olla,koer peab olema!
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas lahti »

Kaanega tünni ja mure murtud.
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas tnusepp »

Mina lähen Leedu poole mai lõpus.
Vasta