Nahkade parkimine.

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas baddmann »

Lauri P. on kõige tõenäolisemalt ise Elpise osanik (täpselt sama eesnimi ja perenime esitäht). Mõni ime, et hästi pargitakse :)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kakuke »

Olen ise ka Jõgevalt kehva kvaliteeti saanud ja Elpisest väga head asja. See võib olla nii ja naa. Vist sõltub sellest, kuidas seal höövli peal see nahk libastus. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sooviku »

Lihtsalt teistele teadmiseks,et ilvese-hundi nahka ei tohi sügavkülmas hoida,kui on plaan Jõgevale viia.Tuleb soolata,need on meistri(parkali) sõnad.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas hundikütt »

Pole mingi parkimis spets ja ei tea sellest asjast suurt midagi aga loogika ütleb,et muud põhjust pole kui,et ei saa kohe töösse panna,peab sulatama.Samas väärtuslikumad karusnahad,sooblid,külmuvad lõksus kondiks sulatatakse üles ja kogu lugu.Kui neile ei mõju kvaliteedile,siis mis saab hundi -ilvesega juhtuda.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas puugi »

Tegelikult ei juhtugi midagi,sest olen isegi mäkra 3 aastat sügavkülmas hoidnud ja kopraid kogunud,et suurem ports viia.Ja kui pargist tuleb on täpselt ühesugused ilusad.Mulle öeldi pargis,et ega nahk vorst ei ole,et külmikus hoian. :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas aivar00 »

Ei ole ka spetsialist, kuid miks parkal tunneb selle naha, milline oli sügavkülmas kohe ära :M
isegi kui on enne parkimisse viimist soolatud :M .
Kui külmutada nahk koos lihakehaga nagu siberis lõksus sattunutega juhtub :M kas see mõjutab siis naha kvaliteeti :M .
Selline hulk küsimusi tekkis minul kohe :oops:
Kui keegi tunneb kuskil kedagi kes tunneb mõnda parkalit hästi :lol: ehk uurib järgi :lol: ja informeerib ka meid.
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas puugi »

Ma soolan nüüd kohe naha ära ja panen paari päeva pärast külma,siis ei öelda midagi.Aga kui ta soolata külmikus on,siis kuivab kuidagi ära ja seda isegi kilekotis.Eks ta õigem oleks võimalikult ruttu ikka parkimisse viia,aga ei taha iga nahakesega eraldi käia.Aga sellised nahad nagu ilves ja hunt oleks hea ruttu korralikult soolata toa temperatuuril(pakasega ei sooldu)Olen ise laiskusest külmikusse visanud,aga teistel soovitan soolata.Parkal iga kord seletab. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sooviku »

Olen ka oma eelnevad parkimisse viidud nahad kohe peale nülgimist ära soolanud.Seekord soovitati,et põle vaja,pane sügavkülma.Laupäeva õhtul tõmbasin ilvesel naha maha,panin külmikusse ja esmaspäeval viisin Jõgevale.Esimene asi,mis parkal ütles,kui nahka nägi oli "oi,oi,oi" :? .Ja hakkas kohe raginal seda poolsulanud nahka lahti rullima.
Ühesõnaga,tema ütles,et parkalid tahavad soolatud nahka,taksidermistidele kõlbab ka külmutatud.
Järgmine päev helistas ja ütles,et pidi ilus nahk olema :D .
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas aivar00 »

:M Kui laupäeva õhtul nahastasid ning esmaspäeval parkali kätte viisid - mis tast üldse külmikusse panid :M . Isegi +2 juures ei oleks ka ilma soolamata selle ajaga vast miskit katastroofilist toimunud(pean silmas roiskumist) või toimuvad nahas miskid muud protsessid :M
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sooviku »

aivar00 kirjutas: Kui laupäeva õhtul nahastasid ning esmaspäeval parkali kätte viisid - mis tast üldse külmikusse panid


:) Laupäeva õhtul veel esmaspäevast otsust ei olnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kakk »

Kust võimalik eestist soetada nahkade parkimisega vajaminevaid tööriistu?
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Andrus M »

Sõltub,millist nahka, millisel tasemel ja mis meetodiga parkida. Saab parkida praktiliselt ilma mingite spetsiifiliste instrumentideta ja teine äärmus nõuab spets masinaid.
Esimesel juhul on kõik poes saadaval ja teisel juhul pole midagi Eestist võtta.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kakk »

Plaanis ei ole mingit teenust osutama hakata, kuna pakun välja et selleks on ka staasi vaja.Vaid enda sportlikust huvist proovida kuidas välja kukuks :wink:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas puugi »

Käisime täna Jõgevale nahku viimas.Oh õudust mis olekus nahad parkimiseks viiakse. :P Näituseks oli üks emise nahk millel oli vähemalt pang pekki külge jäetud+kael ja põse kohad puhta lihaga koos.Omanik pidi olema puhta hädas,sest lõpuks peab tulemus ilus olema.Sellise paksu rasvakihiga võtab sooldumine väga kaua aega!Ja võib tulemuse ära rikkuda.
jasss
Postitusi: 1
Liitunud: N Veebr 13, 2014 8:23 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas jasss »

tervist.Et asjaga algaja aga tahaks ikka mõne kopra naha ää parkida lasta.Aga kuidas sellega kõige mõistlikum toimetada et kas kohe peale nülgimist ära puhastada rasvast?ma soolasin sisse ja nüüd proovisin puhastada ja see ikka päris aeganõudev töö.Et kuidas peale nülgimist edasi toimetada????
Vasta