Nahkade parkimine.

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hakkasin otsima nende telefoninumbrit, aga koduleht on juba mitu päeva ära häkitud :D Kiiresti tuleks 1 patsiga poiss kusagilt leida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Feen kirjutas:Hakkasin otsima nende telefoninumbrit, aga koduleht on juba mitu päeva ära häkitud :D Kiiresti tuleks 1 patsiga poiss kusagilt leida.

patsi pole, aga parkal.ee number on 53499375 ja veel 5078954
Viimati muutis shikaree, E Jaan 07, 2008 11:22 am, muudetud 1 kord kokku.
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

elpis.ee

Postitus Postitas shikaree »

Kas keegi on kursis sellega, mis toimub Tartus Elpises. Koduleht(http://www.elpis.ee) on maas. Kas seal toimub veel nahkade parkimist või ...?
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Toimub. Eelmisel aastal tõstetud hindadele lisandub (lisandus) sel aastal veel 10%.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

Ei tahtnud üldse kaevata, kuid lugedes seda teemat ja just konkreetset parkijat Tehase tn., siis tekkisid mõned kahtlused. Nimelt viisime sõbraga sinna 4 kitse nahka. Lastud said need 4 looma täpselt 3-l järjestikul päeval ja soolatud sama soolaga ja hoiustatud samas kohas. Kuid neljast nahast olid 3 p*rses :shock: ja parkija väitis, et meie endi kas siis soolamise (soola vähe? - soola oli rohkem kui küll) või mõne muu asja süü. Krt. mul nahkadest nii kahju, tegu siiski paksude talviste kitsenahkadega, kuna välja nägid nii räbalad...kohati tükid väljas jne... Äkki teeb mees ise mingi vea töödeldes vms :roll: ?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas jorr »

Elpises see tavaline lugu,et tükivad räbalad tulema nahkadest.Oli vist kunagi ka siin foorumis juttu,et neil see särf- või õhendusmasin jukerdab ja keda siis ikka süüdistada,kui nahkade toojat.Kuigi on endal seal tuttavad poisid,ei soovita nendega tegelda,Jõgeval asi kindlam.
Muide,soolamise juures ära koonerda soolaga,esimene sool imeb niiskuse välja(läheb märjaks) ja see pühi siis maha ja pane teine sool kohe nii paksult ,et lihaosa valge saab.Nahad paki siis lihapoolega kokku(karvapool puhas) ja siis parklasse.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

jorr kirjutas:Elpises see tavaline lugu,et tükivad räbalad tulema nahkadest.Oli vist kunagi ka siin foorumis juttu,et neil see särf- või õhendusmasin jukerdab ja keda siis ikka süüdistada,kui nahkade toojat.Kuigi on endal seal tuttavad poisid,ei soovita nendega tegelda,Jõgeval asi kindlam.
Muide,soolamise juures ära koonerda soolaga,esimene sool imeb niiskuse välja(läheb märjaks) ja see pühi siis maha ja pane teine sool kohe nii paksult ,et lihaosa valge saab.Nahad paki siis lihapoolega kokku(karvapool puhas) ja siis parklasse.

Täpselt nii saigi teha. Krt. soolaga ei koonerdanud me üldse, selle tarvis sai lausa 50kg. kott poest toodud ja soola panime ikka kamaluga ja paksu kihi. ja huvitav, et 4-st nahast 1 tuli välja hea? Kuigi kõik 4 tegime ja keerasime kokku ühtemoodi, ühe soolaga ja hoiustasime ka üheskohas :shock: ...see ongi nagu imelik.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma ei saa aru,mis te nurisete ?Siin on sellest,et Tartus nahad tuksi keeratakse korduvalt juttu onud,seega riskid teada :M Kas 30 km kaugemale/ligemale (Jõgevale)sõita on nii võimatu?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

kult kirjutas:Ma ei saa aru,mis te nurisete ?Siin on sellest,et Tartus nahad tuksi keeratakse korduvalt juttu onud,seega riskid teada :M Kas 30 km kaugemale/ligemale (Jõgevale)sõita on nii võimatu?
Panen selle äpardumise oma laiskuse või teadmatuse arvele, kuna nägin seda teemat alles eile :VS ...ja nagu ma 1. postis juba ütlesin, siis ega ma eriti kaevata tahagi, lihtsalt selgitusi.
Ja veel.... Jõgeva - Tartu siis nüüdsest 30km.? :shock:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kirp »

Ühinen Tartu nahaparkijate vastase leeriga. Kohe kurb, et olin nii loll ja viisin naha sinna parkida. Lasin omaenese raha eest (ja veel kallilt) iseendale SITTA pähe määrida.

Jutt oli siin Jõgeva kontrist, millega varasematel aastatel ka minul positiivne kogemus kroomnaha osas. Kas Jõgeva karvaga nahka ka pargib?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas jorr »

Kas see vahemaa nüüd 30,või sutsu rohkem,ega see nahkade parkimise juures mõju.Ka Elpise mehed oskavd parkida küll aga neil oma vead,mis tihti korduma tükivad.Seda,et üks nahk oli ilus, ma ise sugugi imeks ei pane,masin võib ka kaks nahka terveks jätta.Arvan,et siin oleks endal vaja nahkade parklasse toomisel,lasta vastuvõtjal nahad ükshaaval üle vaadata,et kas on korras ja siis saab kätteandmisel samad nahad mittenõuetepärase parkimise korral parkalite süüks lugeda.Aga kahju muidugi, kui endalastud ilus nahk ikka tuksi keeratakse ja siis sind süüdistatakse,et pole õieti soolatud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

jorr kirjutas:Kas see vahemaa nüüd 30,või sutsu rohkem,ega see nahkade parkimise juures mõju.Ka Elpise mehed oskavd parkida küll aga neil oma vead,mis tihti korduma tükivad.Seda,et üks nahk oli ilus, ma ise sugugi imeks ei pane,masin võib ka kaks nahka terveks jätta.Arvan,et siin oleks endal vaja nahkade parklasse toomisel,lasta vastuvõtjal nahad ükshaaval üle vaadata,et kas on korras ja siis saab kätteandmisel samad nahad mittenõuetepärase parkimise korral parkalite süüks lugeda.Aga kahju muidugi, kui endalastud ilus nahk ikka tuksi keeratakse ja siis sind süüdistatakse,et pole õieti soolatud.

Just, see teebki selle asja mõrudaks. Maksad ka veel kenakese kopika selle eest, kuid saad vastu vaid....
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas AndresR »

Viisin oma põdra naha umbes kuu tagasi Jõgevale.Lubati jõuludeks kätte:) Eks näha ole kuidas siis läheb,aga kui kätte saan annan teile ka teada!
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas god17 »

Jõgeva koha pealt nii palju et mina oma nahku sealt kyll tagasi ei saanud. sain mingid teiste meeste nahad. öeldi ainult nii palju et valige sealt hunnikust mis järele on jäänud. :(
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas AndresR »

god17 kirjutas:Jõgeva koha pealt nii palju et mina oma nahku sealt kyll tagasi ei saanud. sain mingid teiste meeste nahad. öeldi ainult nii palju et valige sealt hunnikust mis järele on jäänud. :(

Ei ole nii krt... Ma võtan diktofoni kaasa kui järgi lähen ja sellise vastuse peale nad raha mult küll ei saa:) Loodan et saan ikka oma naha ilusti kätte:)
Vasta