Nahkade parkimine.

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Lasin Karjakülas Keila lähedal ühe rebase parkida juba mõned aastad tagasi, tulemus oli imekena. Aga rohkem mind seal pole vastu võetud, suunatakse mujale. Ütlesid, et tegelevad suurte kogustega ja farmiloomadega.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Viisin kaks ilvest parkida, tagasi sain 1,5 külakassi nahka. Ühel ära rebitud tagumine jalg, teine oli nii väikseks tõmbunud, et andis korralikuma kassi mõõdu välja :cry: . Oelvat kokku kuivanud??? Kui need väiksed nahad olid, siis samast parklast aastaid tagasi sain inimesele tagastada suure looma naha, kellel karv oli lappidena lahti (vale soolamine öeldi- kuigi nahk oli hoopis kuivatatult üle antud). Siis vist oli teise nimega firma seal töötlemas nahku. Hundinahaga proovisin õnne Jõgeval- tulemus super!
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Tehase tänava poisid on ehtsad sossepad, see et nad rebaseid ära ei riku on välistatud- ma ei mäleta ühtegi korralikult tehtud tööd. Vähe sellest isegi kuldi suutsid tuksi keerata ja kitsel olid ühskord karvad pealt kohati lühemaks püganud. Koprad olid viimati normaalsed ( aga need olid ka ainult nahad, ilma saba ja käppadeta) Mingit mõistliku selgitust pole sealt loota (loll on see, kes vabandust ei leia :!: ) Pakun välja, et kui probleeme on paljudel, tuleks edaspidi viia nahad kohale pundiga ja las vaatavad kõigi nähes naha head ja vead üle. Siis pole hiljem neil nii lihtne seal ühte petunud klienti pikalt saata ja väita, et nahk selline nagu peab.
Käi jahis, aga ära mölise!
Aziroo
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 19, 2007 9:48 pm

Postitus Postitas Aziroo »

mnjah, olen kuulnud nii mõndagi selle tartu parkimis koha üle, et inimene pole üldse oma nahkagi tagasi saanud. Aga tartus veel üks koht nimelt KUuste KArusnahk, see teeb küll head tööd, eelmise aasta rebased parkisin seal, Nüüd viisin hundi naha eesti parkalisse, homme lähen järgi siis saab teada. aga eeldame head tulemit...
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Aziroo kirjutas:mnjah, olen kuulnud nii mõndagi selle tartu parkimis koha üle, et inimene pole üldse oma nahkagi tagasi saanud. Aga tartus veel üks koht nimelt KUuste KArusnahk, see teeb küll head tööd, eelmise aasta rebased parkisin seal, Nüüd viisin hundi naha eesti parkalisse, homme lähen järgi siis saab teada. aga eeldame head tulemit...
See kuuste on see sama tehase punt ja kus pidi sul ikka vedama, kui oma rebastega rahul oled :shock:
Käi jahis, aga ära mölise!
Aziroo
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 19, 2007 9:48 pm

Postitus Postitas Aziroo »

võibolla tõesti, aga oli enam vähem töö. karv kinni ja asjad....

sain hundi naha sealt eesti parkalist kätte, mnjah, esimene mulje hea aga lähemal vaatlusel on kõrvad kuidagi 2 x väiksemaks kuivanud ja nina samuti, veel on küünised lahti tulnud ja isegi 2 küünist kadunud, teised liimisin kinni.seda põhjendati liiga karmi keemiaga. Karv ise on kinni ja auke pole ka juurde tulnud....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nonii, nüüd peab Tartu parkaleid ka kiitma. Nimelt sain mõni aeg tagasi kätte oma põrsanaha. Minu üllatuseks olid isegi karvasibulad välja hööveldamata jäetud. Neil vist venitusega tiba jamasti, kuna nahk on jube kokku tõmmanud. Itsitasin ise, et ei tea kuidas küll nii väiksele loomale suutsin pihta lasta. :D
Sain kätte ka väikeste karvaste loomade nahad (mink, nugis, tuhkur), kümmekond nahka kokku. Selle koguse pealt on juba näha üht koma teist. Väga hea töö. Arvestades seda, et mul jõudsid lõpuks koid sisse pugeda ja hallitus hakkas servades vohama kuuris hoidmisest, on töö igati aus. Küüned on ka külge jäänud. Kes põevad sellel teemal, et nahk kauaks seisma jäänud siis neile teadmiseks, et minginahk mis mul mingi ca 4a seisis on ka kena peale parkimist. 8)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

kopra nahk

Postitus Postitas Hubert »

tuli mõte et laseks parkida kopra naha. aga nüüd jälle jama ees et kas saab parkida sabaga? ja kui saab siis kuidas seda saba "lahti harutatakse"- st et kuidas seda konti sealt seest välja saada? kas tuleb saba pikuti lahti lõigata või mis? äkki keegi oskab aidata? :oops:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Olen näinud nahku, mis pargitud koos sabaga ja parkimistöökojas ainult koprasabasid mis pargitud, et neist valmistada noatupesid (olid ka lahti lõigatud). Kui naha lõikad lahti kõhu pealt siis pole ju küsimust, kust kohast lõikad saba lahti. Ka alt ja puhastad selle ära nii puhtaks kui saad. Läheb ju muidu roiskuma.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise olen mõned sabad puhastanud (kunagi tuttav palus paar nahka selliselt nülgida, tegin ära, polnud hullu midagi). Lisaks katsetasin vahepeal koprasaba vaaritamist, sel teemal saab ka päris asist tulemust. Aga nüüd siis saba nülgimise juurde.

Lõige tuleb kõhu poole, teed lõike kuni pärakuni, siis selle ümbert kuni sabani ning jätkad (saba alumise poole keskelt) peaaegu saba otsani välja. Seejärel on vaja teravat nuga, millega tuleb maru ettevaatlik olla. Fileerid ühe külje lahti (see on lihtne, edasi tuleb ettevaatlikum olla). Järgmine etap pole 100% meeles, vist nülgisin enne kopra ära. Igatahes saba ülemine pool jääb tõiesti naha külge, kui ühenduskohale alguses rohkem rasva jääb, pole hullu. Saba servade juures, üleminekuks selgmisele poolele tuleb vaadata, et sabast läbi ei lõika, kuidagi selline tunne seal, et teed nii õhukeselt rasvast läbilõiget, aga ikkagi kipub saba kannatama (õnneks tol korral ei juhtunud). Siis teed ülemise poole ka puhtaks (nagu fileeriks kala, lõpptulemus on ka sellist moodi). Ja kui saba sisu on väljas, siis hakkad saba veel puhastama, ja siin ka, ettevaatlikult lõikad pekilaaste vähemaks. Saba iseenesest selline tugev pekk (vast kollageeni palju sees), kont on rootsu moodi rohkem ja hulk kõõluseid lisaks.

Katseta, kui välja ei tule, ära kurvasta, niisama kopranahk on ka ilus. Lased uue kopra, proovid uuesti (ma arvan, et tuleb ka esimesel korral välja, aega läheb rohkem). Ja kui sul plaan selline, et lased kopra alles varsti ja hakkad siis tegema, äkki ma saan ise lähipäevil mõne kätte, siis proovin ajaviiteks uuesti (kuigi, ega ma ise sellest sabast naha küljes ei hooli, pigem panen ülejäänud marinaadi)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Postitus Postitas Hubert »

Suur tänu abi eest:)
Eduard
Postitusi: 3
Liitunud: K Aug 22, 2007 1:36 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Eduard »

hirvekütt kirjutas:Aprillis 2006 viis minu sõber Tartusse Tehase 19.a firmasse ELPIS parkida rebase naha. Nahk oli korralik. Tagasi sai juunis pargitud naha, mis oli täielikult rikutud.(käpp puudu ja küljelt lõhki). Mees ei suvatsenud vabandadagi. Raha oli ka ette makstud ja seda ma tagasi muidugi ei saanud. Kas kellegil on selle firmaga ka varem taolisi kogemusi? Kas keegi teab mõnd paremat asutust või erategijat, kuhu nahku võiks parkida viia?



Proovi pargi OÜ Eesti Parkalis.
http://www.parkal.ee
Päris hea park.
Eduard
Postitusi: 3
Liitunud: K Aug 22, 2007 1:36 pm

Postitus Postitas Eduard »

Mart kirjutas:Huvitav, et terves Eestis pole tegelikult parkimistöökoda, mis teeks ka kvaliteetset tööd. Ja kasutatakse iganenud tehnoloogiat ja kemikale.
Olen näinud Ungaris pargitud tšintšilja nahku ja siis Eesti tööd, ei teagi, kas nutta või naerda, meie nahad nagu väljaveninud pannkoogid ja rabedad, ei kannata õmblust ega midagi, väljanägemisest rääkimata. Huvitav, kas kõik erinevad nahad taotakse ühte trummlisse ja antakse takka või kuidas see neil käib.:)


Proovi OÜ Eesti Parkal. http://www.parkal.ee
Parkivad kõik nahad.
Tel: 52 16 876
Viimati muutis Eduard, K Aug 22, 2007 2:11 pm, muudetud 2 korda kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ennast kiitmast ma ei väsi :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Eduard
Postitusi: 3
Liitunud: K Aug 22, 2007 1:36 pm

Postitus Postitas Eduard »

aivar00 kirjutas:Ennast kiitmast ma ei väsi :lol: :lol: :lol:


Proovi. Või parem tule ja vaata mis nad sulle näitavad. :wink: :wink:
Vasta