soku pealuu sarvedega?

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

soku pealuu sarvedega?

Postitus Postitas Satakas »

mul selline asjandus. 4 haru, pealuu ülemine pool. s.t. alalõuga pole. pole ka ninaosa. muus osas korralik. paljus elline asi umbes maksta võiks?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Rahas 0.-
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

see tähendab, et kui sul selline oleks, annaksid mulle niisama ära?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kui selline asi midagi enda jaoks tähendab, siis ei annaks ära (isegi raha eest). Kui ei tähenda, siis selle eest raha ka ei tahaks. Iseasi on siis mingi selline võimalus, kus sarvesid mingi suurem hulk kogunenud ja sellised tavalisemad tahaks keegi mingi asja tegemiseks ära kasutada, siis kenama asja tegemiseks võiks mingi suurema koguse loovutamisele mõelda, raha eest siis. Ahjaa, mul nt pole sellist suuremat kogust ja kui kunagi tekib, siis teen ise midagi nendest kui kusagile riputada enam pole.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kui sul seda rohkem vaja oleks - ja tegemist leidsarve, mitte omalastud trofeega - miks ka mitte. rahanumbrit ei oska sellele küll külge mõelda.
(mis muidugi ei tähenda, et mõni mees, kel dollarimärgid silmamunade vikerkestale graveeritud, seda teha ei võiks :))
Satakas kirjutas:see tähendab, et kui sul selline oleks, annaksid mulle niisama ära?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

sokusarvede hind

Postitus Postitas jorr »

Oli omal kunagi maamaja(jahimaja) ja kui pätid sisse murdsid ning neli paari sarvi muu träna sees ära viisid, küsis uurija ka minult ,et mis sarved maksid?(Vastavalt rahasummale,siis kas edasi uurida või mitte).Ei osanud minagi midagi hinda ütelda.Olid seal paar sarvi, mis põneva jahi tulemusena lastud ja omale tähtsad,kuid hind?Pani siis ise (uurija) hinnaks vene rahas 15 rubla paar.Samal aastal pakkus keegi turul pudeli raha eest kahearulisi sokusarvi müüa ja arvata et varastatud.
Kuskil aga osteti hiljuti sarvi kilohinnaga, niiet kuskil ostetakse.
noorus on ilus aeg
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Re: soku pealuu sarvedega?

Postitus Postitas Felis Lynx »

Satakas kirjutas:mul selline asjandus. 4 haru, pealuu ülemine pool. s.t. alalõuga pole. pole ka ninaosa. muus osas korralik. paljus elline asi umbes maksta võiks?

Et palju maksab? Arvan, et müüa pole mõtet ( rikkaks nendega ei saa ) Aga kui tahad ikka, siis ürita mõne jahipoega jutule saada et vast võtavad müüki ja vääristavad ära. EGA SEE ÄRITEGEMINE POLE LIHTNE !
Käi jahis, aga ära mölise!
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

vata rikkaks ei taha mitte üldse kohe saada. lihtsalt mul on selline ja üks tahab ära osta. kuivõrd mul pole ka müümise vastu midagi, kaalun seda. samas on selge, et 0.- eest nagu mõni heategija siin teemas lubab, poleks ma nõus. samamoodi on selge, et kümmet tonni küsida pole kah mõtet. ja...üleüldiselt peaks olema ka selge, et mingi hind (optimaalne) PEAB sel asjal olema. kindel, et neid müüakse vastavates poodides. ja neil ON hind mis kõrgem, kui 0.- ja küllap keegi ka ostab neid. kuna ma aga ise pole juhtunud tähele panema, siis seepärast teilt siin küsisingi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

soku pealuu...

Postitus Postitas jorr »

Kõik su jutt on õige ja asjalik aga valisid vale foorumi,jahimees sarvi tavaliselt ei müü ja kui viimane häda käes ning naine pudeliraha ei anna siis pudeli hind.Aga arvan, et sulle see ei sobi nagu,sest tundud mittejahimees olema kuid kahearulised sarved võid pudeli eest ära küll anda.Ja arvan,et jahimeeste peale pole mõtet vihastada sest õige jahimees trofeega ei kaubitse.
noorus on ilus aeg
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

trofeega pole ka tegu. leidsin kunagi ammu maakodu tagaaiast heina seest. oleks ise lasknud, ei müüks ma muidugi.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Loomulikult müüakse ka sarvi ja müüvad ka jahimehed.Kui mees küsib jahindusfoorumist sokusarve hinda,siis peaks see küll õige koht olema.Nii,et selle koha pealt sa Jorr eksid.Varemalt,mäletan,käisid mehed sarvi päris otsimas ja neid osteti kokku ka.Hind oli sokusarvel 25 rubla kilo ja põdrasarvel 7 rubla kilo eest.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

sokusarved...

Postitus Postitas jorr »

Jah,sokusarvi müüakse küll kilohinnaga ja ilma pealuuta aga ostjaks on minu teada suveniiritegijad kuid trofee on ikka mälestus jahipäevast ja sellega nagu ei kaubitseta.Aga keegi ju sul Sooviku ei keela ka neid müüa,eriti kui palju juba kogunenud ning seinale ruumi panna pole või ei taha.Praegu läheb kõik kaubaks.Mehel pealegi leitud sarved ja ostja olemas kuid millegipärast ei oska sinagi Sooviku müüjamehele õiget hinda ütelda ning pakud seda vene aegset kilohinda mis toimis ilma pealuuta.
noorus on ilus aeg
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kui tegemist kaheharuliste sarvedega siis ega nende eest mingit erilist hinda küsida saagi.Pudel Jäägrit maksab 135.- krooni.Arvan , et see paras hind.
Egas elevant pole siga!
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

nagu juba öeldud - neljaharulised on need sarved
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

sokusarved

Postitus Postitas jorr »

Niiet ühel sarvel neli haru ja teisel ka neli siis või?Meil loetakse ühe sarve tipud kokku mitte kahe.Kui on kahearuline siis mõlemal sarvel kaks haru aga neljaharulisel on mõlemal sarvel neli haru.Sommid vist lugesid mõlemal sarvel harud kokku, et neljaharuline on kaks +kaks.
noorus on ilus aeg
Vasta