SAGADI trofeenäitus 2006

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sorry, mis ma küll ilma Feenita teeks. :D
Veljo Kask, Viljandimaalt, kuld(2002), hõbe(2002), hõbe(2001), pronks(2004).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Käisin ka mõned nädalad tagasi kaemas. Mulle kõikse rohkem muljetasid sokusarved. Meitel nõnna suureks kasvada ei lasta. Ikka ennem tahaks lasta.........
:wink:
Karunaha kohalt ka tundus et teine koht ja esimene. Teine koht ka ilus tume, peaaegu must. Äkki võib tegemist olle näpukaga nülgimises? Mu teada on üks mõõt naha laius kohe esikäppada tagant. Ja sealt nülgimisega oli kõva prohmakas tulnud. Sama viga kõigil karunahkadel oli, peale selle, mis esikoha sai.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:.... Ei tea, kas asi maitses või pole kõigile info jõudnud, et sokusarvede koljut ei saeta, aga üks oli eriti usin olnud.

Jah, arvatavasti maitses, nt mulle ei meeldi need koljud mitte üks raas, kiskjate puhul on kolju trofeeks aga soku puhul ei ole ilus see kolju sarvede all. Mulle küll meeldib mida vähem koljut näha ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

honkomees kirjutas:
kakuke kirjutas:.... Ei tea, kas asi maitses või pole kõigile info jõudnud, et sokusarvede koljut ei saeta, aga üks oli eriti usin olnud.

Jah, arvatavasti maitses, nt mulle ei meeldi need koljud mitte üks raas, kiskjate puhul on kolju trofeeks aga soku puhul ei ole ilus see kolju sarvede all. Mulle küll meeldib mida vähem koljut näha ...


Olen isegi lõiganud kõik koljud, no ei istu mulle need hambad seal küljes, siuke tunne et topi juba siis põhku täis suu tal. Kiskjad muidugi teine rida.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olen sama meelt.
Olen sokutrofeedel, mis ei ole medalikandidaadid, ninaluu alt hammasterea maha lõiganud. Koos hammastega, mis alusel nähtaval, jätab see trofee minu meelest sihukese surma irve mulje.
Medalikandidaadi alusele olen Kuldi õpetuse järgi lõiganud hammasterea peitmiseks sisse süvise, ja kui see täpselt tehtud on, ei saa arugi, et kolju terves tükis.
Sel aastal oli õnne, medal tuli! :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mulle istub ka sokutrofee korralikult lõigatud koljuga ikke palju rohkem, kui koos hammastega.
Mis järgmiseks, põdrasarved koljuga? :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise ka lõikunud, kuna medalit pole õnnestunud saada, aga siis sedasi, et silmakoopa poole pealt umbes (või nõksa vähem) ja ninamikuluud on ka alles jäänud. Pilt millele viitasin, hakkas silma kui eriti ära lõigutud. Lihtsalt viitasin, et medalitrofeesid on hea mitte lõikuda. Samas kulla andis välja ka sedasi.
Joosep, kui mälu ei peta siis oli ka põdrakolju seal ühes tükis olemas (või vähemalt eriliselt suur osa sellest).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Joosep Käba kirjutas:...Mis järgmiseks, põdrasarved koljuga? :shock:


Olemas. Maitse asi.

BM
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omale meeldib küll lõikamata variant, kui on korralikult vääristatud. Pilt siis Puukoi kätetööst, kolju lõikamata http://www.hot.ee/yllar003/Sarved%201.jpg
Algul läks vist midagi valesti, nüüd peaks pilt näha olema :oops:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

mulle meeldib ka nii öelda klassikaline lõige,aga kahjuks selle lõike pärast vahetas medal värvi,kuld on nüüd hõbe :)kui kolju koos hammastega,tunduvad sarved suuremad
243win
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge mehed ,kas neid "maailmrekordi" kihvasid polnudki väljas :?: Albin ,või mis ta nimi nüüd oligi,siin ju kõvasti kuulutas :D
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ikka olid väljas, aga nende jaoks oli eraldi tuba kohe ekstra ja väga valitud lasti sinna ligi. Mina kahjuks sinna seltskonda ei kuulunud. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta