trofee alused

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

trofee alused

Postitus Postitas hurmas »

Kas kusagilt võiks leida trofee aluste jooniseid?Üritaks aluse ise valmis teha aga ei tahaks hakata jalgratast uuesti leiutama.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Võta ühendust kasutajaga Puukoi, tema selle ala suurte kogemustega meister.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

üllar003 kirjutas:Võta ühendust kasutajaga Puukoi, tema selle ala suurte kogemustega meister.

Kahjuks Puukoiga enam privasõnumiga ühendust ei saa, kuna ta laskis oma konto siin foorumis sulgeda. Ehk on teise nime all tagasi?
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Postitus Postitas hurmas »

Loodan ,et Puukoi juhtub foorumit külastama.Või kes iganes,kel vöimalik mind ses küsimuses aidata.Kindlasti saaks ju ka ise tehtud,loodaks lihtsamalt.Prindid šablooni välja ja korras.Mingit erilist meistriteost,mille valmistamisega ise hakkama ei saaks maap tahakski.Olulisemaks ma peaks ikka trofeed
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Puukoi telefoninumbrid:
puukoi kirjutas:Tundub, et on huvilisi. Olen valmis tegema.
telefonid: 5243030;7822011 Võru.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Aziroo
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 19, 2007 9:48 pm

Postitus Postitas Aziroo »

oleks huvitatud hundi kolju alusest.....
mis maksab...jne.....
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ei hakka uut teemat tegema. lihtsalt üks näide kuidas sarvi paigutada. tegemist seinalampidega, said teised mingi komplekti küljest lahti lammutatud. Minu tehtud siis alused ja sarvede osa. tegime kingituseks ja siis teised panustasid ülejäänud osa. Igatahes, tuleb otsida sobiv lamp, keegi, kes vilti oskav teha ja natuke kustilist kätt ka, alus on tehtud suht sae ja viiliga (muud polnud käepärast). Lambi jaoks puuriga auk ja juhtmete jaoks taha soon. Tavaline lakiga peits aluse katteks, oli teine natuke kisell, aga vaatasin, et laiguline näeb ok välja ja jätsin selliseks.

http://repro.byroodisain.ee/obu/ene/thumbnails.php?album=23
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See ju huvitav lahendus küll ja kindlasti parem kui need tavaalused.Ise olen põdrasarved lambiga kokku viinud aga sokusarv saab selle väiksema lambiga ka väga ehtne.Jahimehele kingituseks, minu arust pole paremat vajagi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

:roll:
PIMP!

--------------

sarved ja aluste kuju muidugu ok. eriti just aluste viimistlus -
karmilt kodune ja mõnus!
aga lamp ja muud aksessuaarid - vabandust, mulle palun mitte!
nagu palkmaja plastikakendega või belomori tõmbav noor õpetajanna!
(kuigi mõlemad võivad mõnusad olla!)
iga kord ei näkka!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Eks ta maitse küsimus ole. Sinna kuhu need läksid, on see rohkem miljöö küsimus ja sai tehtud vastavalt ruumi stiilile. Algne idee tuli Kanada palkmajade ajakirjadest. seal küll kasutatakse hästi palju hirve sarvesid, ja põdra-põhjapõdra omasid. Aga ka soku sarvedest tehtud igast valgusteid ja küünlajalgasid. Algne plaan oli sarved üldse kolju küljest lahti saagida ja siis sellise kroonina alusele panna... ja keskele mahedam valgusti. Tegelikult oleks tahtnud üldse nii teha, et valgusti ise varjatud, ja valgusvihk valgustaks mingis suunas savesid (kui keegi tähele pannud, siis kultuurimälestised, ka hooned toredasti valgustatud, sama süsteemiga oli plaan sarved teha sarved). Kuid, võta näpust, ei leidnud selleks sobivaid valgusteid. Väga palju polnud aega otsida ka. Eks sarvesid pole eriti palju kogunenud ka. Mulle endale meeldib, kui sarvest on tehtud mingi tarbeese või on seda kasutatud kaunistusena, või mingis edasiarenduses. Lihtsalt seinal on toredad, aga palju sa lõpuks neid ikka üles riputad. Ei näe nad siis head välja ka. Nii, et aeg-ajalt katsetan sarvedest mingite analoogsete asjade tegemist, selle asemel, et need lihtsalt kastis vedeleks. Seintele saan ka sättida, aga vast tuleb sellist suuremat sarve ka sekka, mida siis seinalt vaadata klassikalisena. Notsukihvasid siis ka (st, tuleval nädalal teengi notsule sellist tüüpi aluse, ilma lambita
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Mulle ka ei istu need kulinad, alus peaks ikka rohkem nagu mälestustahvel olema.Austusest kütitud looma vastu.Olgu ta siis medal või orksarv, aga iga jaht ja loom on eriline.Leitud sarvedega muidugi teine lugu.
Kui soov on valgusega sarvi esile tuua, siis võib ju valgusti seinale kinnitada.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Tekkis idee, et huvitav oleks kui pirn oleks seljaaju august koljusse sisse pandud. Oleks kena kui õhtul pealuu silmaaukudest valgusvihk välja käiks. Looks eriti morbiidse õhkkonna. :wink:
Ega endalegi need klassikalised trofeed eriti ei istu (koljuga koos), justtäpselt nagu hauakivid. Palju sa selliseid seinale ikka paned. Aga kui tehtud midagi kasulikku neist ja kolju eemaldatud siis kuidagi parem tunne. näiteks põdrasarvest riidenagi või sokusarvest noapea.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, klassikalise trofeega tore, kui neid migi 2-3-4-5 tk. Aga mõnel on neid 30-50. Hakka neid seinale riputama. seda nalja tahaks näha kui iga sellise sarvehulga omanik seinad sarvesid täis riputab. Kolakat saaks naise käest, kui eraldi jahituba pole. Ja kui on valik, kas seisavad "mälestuseks ja austuseks" kusagil kastis, või on mingi eseme valmistamiseks kasutatud, sisi mina eelistan viimast. Nagu ka mälestus, aga mõningase lisandväärtusega. Igal esemel oma jahi- ja valmistamislood.

Ps, kui neid aluseid vaadata, siis on nad tegelikult ca 2 korda pikemad kui tavalisel trofeealusel. Just selleks, et see lamp panna koos alusele, mitte sarve kohale eraldi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,ega neid sarvi ikka kõiki seinale pane ja kui rohkem kogunenud siis jäävad tõesti vedelema.Ise olen jätnud seinale need sarved,millel põnev jahilugu taga,olgu nad siis suured või väikesed.Sarve vaadates elad selle jahiloo nagu uuesti läbi siis.Muidu ikka millegi tegemiseks kasutan ära(ka noa pidemeks).Muide,ühel metsavahil oli sarvest(leidsarv) isegi lauda ukse käepide ilma erilise nikerdamata.Ja kui nupp nokib siis sarvest annab ju igasugu vidinaid valmistada,isegi kõrvarõngaid ja käe- ning kaelakeesid naistele.See,kas seinalamp on sokusarvet või poe toodang,on minu arusaamist järgi juba iga mehe enda maitse asi,ning jahituppa või suvilasse oleks selline seinakaunistuseks päris õige lugu.Peavad need võikad valgendatud koljud nagu auatähised siis aint seinu kaunistama.Hindamise juures nõutakse nüüd neid sarvi koos koljuga,tea,kas varsti peavad looma säärekondid ka risti all olema? :D
noorus on ilus aeg
Vasta