trofee alused

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

teab keegi, kas see morbiidne nõue, et hindamiseks kolju peab sarvede küljes olema, on eurost tulnud või kohapealsete nupumeeste väljamõeldis?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mida rohkem koljut, seda rohkem massi ja seda rohkem punkte. Tehakse muidugi mahaarvestus, aga 90 grammi mahaarvamine jätab täiskoljuga trofee ikka plussi, kuna "lisandunud" luuosa kaalub Eesti sokkudel reeglina rohkem kui 90 grammi.

BM
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

baddmann kirjutas:Mida rohkem koljut, seda rohkem massi ja seda rohkem punkte. Tehakse muidugi mahaarvestus, aga 90 grammi mahaarvamine jätab täiskoljuga trofee ikka plussi, kuna "lisandunud" luuosa kaalub Eesti sokkudel reeglina rohkem kui 90 grammi.

BM

Kui ma ei eksi ,siis praegusel hetkel seda 90gr maha arvestust enam ei tehta ,küll aga targemate sõnul kaotad nii öelda klassikalise lõike puhul 110gr sarvede kaalust
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ee.....90 grammi võetakse maha siis, kui kolju küljes on kaasas ka ülalõualuu koos hammastega. Kui on sealt midagi maha võetud (jooniste järgi oleks parem kirjeldada), aga mitte palju võetud, siis ei arvestata 90 grammi maha. Ja kui võtad rohkem, s.o see klassikaline lõige, siis samuti ei võeta maha, aga juurde kah ei panda. Kaalu poolest on koos ülalõualuuga kõige kasulikum, sest isegi 90 g mahaarvestust arvesse võttes võidad ikka 20-30 grammi jagu punkte.

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Varsti põdrasarved ka ainult koljuga! :wink:
Mulle see kolju värk ka üldse ei istu. Lausa inetu mu meelest. Mida see kaal annab??
Sarvede mahu ja mõõtmed saab selgeks ka ilma kaaluta.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Oot oot, minu arust tänase päeva seisuga küll mingeid gramme kusagilt maha ei arvestata. Ise oled loll kui kolju ära saed ja seetõttu väärtuslikest punktidest ilma jääd. Sellest hindamisest ja grammidest siin ka enne juttu olnud.
...kohe metsa...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

On juttu olnud jah ja ma ise olen ka ekslikku infot varasemalt levitanud. K. Rohu raamatu "Jahitrofeede hindamine" ((Tallinn 2006) järgi: "Lühikese ninaluu ja korrektselt tehtud lõike (lõige poolitab silmakoopa, jättes ninaluud tervikuna sarvede koos koljuga oleva koljuosa külge) puhul maha- ega juurde arvestusi ei tehta. Mahaarvestus tehakse 65-90 g piires. Kui sarved on prepareeritud koos koljuga, kuid ilma alumise lõualuuta, tehakse mahaarvestus 90 g. Ilma üalõualuu hammasteta tehtud lõike puhul arvatakse maha 65 grammi. Kui lõige on tehtud väga lühike (ilma ninaluudeta), juurdearvamist ei tehta." (lk 13 ja joonised sealsamas).

BM
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Ise oled loll kui kolju ära saed ja seetõttu väärtuslikest punktidest ilma jääd.

Ei saa nüüd kohe aru miks inimene loll on kui ta kellegi teise väljamõeldud trikki järele ei tee. Pole veel ise siiani aru saanud mis "väärtust" ma nendest punktidest ja medalitest saan? See on ju samasugune asi nagu spordivõistlus. Kui see mõnele nartsistile rahuldust pakub, et tal on suurem kui mõnel teisel siis lasku aga käia. Kindlasti ei tohiks aga teisi kelle mingile skaalale mittemahtumine ja mittetrügimine ei ole elu lõpp lolliks nimetada. :evil:
Kasutaja avatar
BA
Postitusi: 64
Liitunud: E Aug 29, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas BA »

Minu arvates pole oluline, kas kolju on saetud või saagimata või hoopis tehtud temast kasvõi Feeni kombel lamp. Oluline on, et see pole niisama minema visatud, vaid mingil kujul vääristatud. Trofee omanikule tekitab see ikka hea meeleolutunde ilusast jahipäevast.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

enki kirjutas:
Ise oled loll kui kolju ära saed ja seetõttu väärtuslikest punktidest ilma jääd.

Ei saa nüüd kohe aru miks inimene loll on kui ta kellegi teise väljamõeldud trikki järele ei tee. Pole veel ise siiani aru saanud mis "väärtust" ma nendest punktidest ja medalitest saan? See on ju samasugune asi nagu spordivõistlus. Kui see mõnele nartsistile rahuldust pakub, et tal on suurem kui mõnel teisel siis lasku aga käia. Kindlasti ei tohiks aga teisi kelle mingile skaalale mittemahtumine ja mittetrügimine ei ole elu lõpp lolliks nimetada. :evil:


Vaata enki, keegi polegi öelnud, et konkreetselt Sina pead medaleid koguma. See siin on foorum ja seda ei loe ainult Sina, kindlasti on enamik siinsetest lugejatest ikka huvitatud, et väärtuslik trofee ka väärtuslikult hinnatud saab.
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma kohe hea meelega vaataks, et mis suured kriitikud ise valmis teinud. ;)
Laias laatus samal arvamusel BA ja Enkiga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Põdrasarvi võib lõigata nii nagu endale meeeldib neid ju hindamisel ei kaaluta,Jackil täitsa õigus, need sokusarved millel medalilõhna,neid nagu ei tasuks küll lõigata,hindamine ju puht trofee väärtustamine,ega see medal polegi tähtis,hambakohad saab alusele sisse freesida,järvamaal A.Pehk teeb nii ja tulemus vägagi ok,Antsul üldse head tööd,Sagadis oli kohe hea vaadata,need mis medalit ei anna,klassikaline lõige ja valmis.
243win
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

kakuke,
selleks, et aru saada p...astia "võludest" pole ilmtingimata
vaja lasta endale taha keerata! :oops:

(Ma kohe hea meelega vaataks, et mis suured kriitikud ise valmis teinud.)
iga kord ei näkka!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Rõba, võrdlus on kohatu! Ma pidasin lihtsalt silmas, et neid kes ise mitte s...gi ei tee ja netis anonüümselt vaid tatti pritsivad on rohkem kui neid, kes teevad ja ei häbene oma nime alla kirjutada.
Kus viga näed laita seal mine ja aita, ehk näita mida ise paremat valmis teinud oled, on minu jutu mõte. ;)
Ps. Tegemist on ennekõike jahifoorumiga ja seksuaalelu hälbed on mõne teise foorumi teema (selle jutuga palun sinna kolida)!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Viskasin kiire pilgu internetti ning midagi erilist kiirelt ei leidnud - kopisin 3 pilti siia ->Üks piltidest. Palju parem viis kui riputada kõik seinad sarvesid täis, või hoida koljusid kastiga kuuris, uluki austamiseks ja jahi mälestuseks. Selline kasutusviis on minu meelest igati austusväärne ja lisaks näeb paremini välja. Ja sellises asjas sarvi vaadates tuleb kohe hulga jahilugusid ette. On tavainimesele ka ilusam vaadata, endalegi see kolju osa ei meeldi eriti ja on siis vahet, kas lõigata mingi osa koljust ära või terve kolju.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta