Nugise nahk

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Nugise nahk

Postitus Postitas hurmas »

Tere!Mul ootab üks nugis nahatustamist.Esimene nugis.Kuna kogemused selles vallas puudulikud,sooviksin head nõu.Kas keegi oskab aidata naha venituslaua mõõtudega.Olen kusagil näinud jooniseid laudadest,aga kus ei mäleta.Uues jahimehe raamatus küll pole silmand,vanemaid pole aga käepärast
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii see on, see mida käepärast pole, on just vajalik.
Kiika oma mailbox`i.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Nugise nahk

Postitus Postitas Ahto Kattai »

hurmas kirjutas:Tere!Mul ootab üks nugis nahatustamist.Esimene nugis.Kuna kogemused selles vallas puudulikud,sooviksin head nõu.Kas keegi oskab aidata naha venituslaua mõõtudega.Olen kusagil näinud jooniseid laudadest,aga kus ei mäleta.Uues jahimehe raamatus küll pole silmand,vanemaid pole aga käepärast

Kui see sul esimene nugis ,siis otsi keegi oskaja ,kes ennem sellega tegelenud ja mine nahasta/kuivata see loom oskaja juhendamisel! Kardan ,et muidu rikud naha lihtsalt ära!
Paremat!
Kivi kotti!
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Postitus Postitas hurmas »

Tänu jooniste eest.Loodan naha võtmisega hakkama saada.Kogemusi muude loomadega ikka on.Küsin töö juuresr,ehk saab skalpelli ja kui just väga kiire päev ei tule,saab nahk lauale venitatud
Tänane jahipäev kujunes üsna kesiseks,kaks kähri.Siga pole näindki
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ära räägi,et kesiseks.Harju sellega,et enamus jahilkäikudel sa kedagi loojakarja ei saada.Jahipäev on õnnestunud juba siis,kui sa oled looma näinud.Ma loodan,see skalpellijutt oli nali või siis pole sa ühtegi looma enne nahastanud.Igatahes nüli ja kuivata see nahk ise ära.Harjutamine teeb meistriks.See on tore,et noor mees viitsib ja julgeb ise oma kütitud ulukit töödelda.Üldiselt tundub trend olema sinnapoole,et tapetakse rebane,kährik,nugis,mink ja visatakse ta metsa alla või viiakse kellegi kätte nahastada.Enamus mehi väikekiskjate püügiga vist üldse ei tegele.
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Postitus Postitas hurmas »

sigu,kitsi,põtru ju nahastutatud küll ja seda ikka jahinoaga teinud.Olen kuulnud,et nugise nahka pidi skalpelliga mugavam võtta olla.Nagu aru saan leiab mõni teisiti,põhjenda.Olen ka laika omanik ja metsas liigun palju.Kährikuid on kogunend mitukümmend.Mis salata,metsa alla on mõni ka ikka vedelema jäänd.Aga ainult ühisjahi ajal aju alguses tabatud loomad.Väga ebamugav on teda ju padrikus pikka maad kaasa vedada.Olen ühel ka ise naha maha võtnud,pärastine rasva kraapimine polnud just kõige meeldivam.Siis läksid naha hinnad alla ja kadus mõte.Andsin siis kährikud ühele vanemale jahimehele ära.Üheks põhjuseks ka ajanappus.
Mis puutub sellesse,et iga kord looma ei näegi.Tõsi.A seda juhtub üsna harva,et midagi ei näe.Metskitsi ikka näeb,siin neid jagub.Jänest ei näe.
Nüüd sai digikas soetatud ja kaamera.Hea põhjus ka püssita metsa minna
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Minul on nugise ja teiste väikeste loomade nülgimiseks mingi pisike klikiaegne nuga.Tegelikult jah,vaja läheb ju ainult noa otsa.Võib-olla siis tõesti skalpell.Enamuse tööd teevad ära siiski näpud ja toores jõud:lõiked sabale, käppadele ja tõmbad naha jõuga üle kõrvade.Nii lihtne see ongi.Noh,peapool otsas aitad tsipa noaga kaasa.
Vasta