Sarvede puhastamine (teemast sokk ja laiemalt parasiitidest)

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Zakslane,keeda sarvedel karv maha,saad päris huvitava ja omapärase trofee.Pärast pane pilt ka.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

sooviku kirjutas:Zakslane,keeda sarvedel karv maha,saad päris huvitava ja omapärase trofee.Pärast pane pilt ka.


Hm, ma just mõtlesin, et jätan sarved karvaseks, sellist trofeed veel pole.
Mis sealt alt siis välja tuleb ??
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Postitus Postitas Hubert »

zakslane> sealt alt tulevad valged sarved välja,üpris kenad.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Just-just,toredad valged sarved tulevad.Karvane on ka muidugi ilus trofee,ainult kuidas ta säilib.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Minul ühed karvased toas säilinud vast üle 10 aasta, kusjuures kolp on lõigatud ja selles allesjäänud osal ka nahk peal koos selle vähese lihaga mis peapeal on. Onu kinkis need sarved mulle ja minu mäletamise järgi hoidis neid enne alusele panemist tugevas soolalahuses ning seejärel kuivatas ära.
Kui selliseid karvaseid säilitada kusagil niiskemas kohas, siis olen näinud, et putukad panevad karva pintslisse.
...kohe metsa...
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

Hubert kirjutas:sealt alt tulevad valged sarved välja,üpris kenad.


Kuis võtta. Mul ühed karvased jupp maad inetumaks muutusid peale nülgimist. Ehk asi lihtsalt vaatajas?
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Mul ka ühed karvased sarved sattusid,,keetsin ära ja lasin survepesuriga puhtaks kogu kolju..väga kena sai :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ma eeldan, et peale survepesurit jäid koljust ainult killud...
ikka lõbusalt
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Postitus Postitas Hubert »

Noo tavaliste sokusarvede( tumedate) sekka sobib minuarust väga hästi mõni paar heledaid(valgeid) sarvi :wink:
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

aivar, eelda üks kord veel. Mina pole ühtki koljut viitsinud ilma survepesurita puhastada. Ja kõik koljud OK. Korralikult tehtud karvased sarved ka ilusad ja omapärased.
ahvina sündinud-ise rahul
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Pesur minul ka asendamatu abimees .Kui veel kuumutamis reziimiga pesur oleks mis keeva veega peseks , siis poleks eelnevalt keeta ka vaja ma arvan. :wink:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks sõltub ka pesurist. Survepesuriks nimetatakse ka pesurit, mis peale kohvitassi pole eriti võimeline midagi muud pesema(mitte et mudaahvil ja metsavanal sellised peaks olema). Aga isegi korralik kodu majapidamise jaoks mõeldud pesur laseb autokummile augu sisse, kui pesurit hoida umbes 30 sekundit kummi läheduses. Nii et mina oma pesurit oma sarvede juurde küll ei julge lasta.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Keedan soku pea kaks korda fairy vees läbi ja siis survekaga üle,,ega jah , eriti võimas survekas ei ole seega jääb kolju kenasti kokku .
Töö kiire ja korralik :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei juhtu selle koljuga midagi pesuriga puhastades.Asja tuleb muidugi mõistusega võtta ja koljut ei tohi pehmeks keeta.Ise ei ole proovinud aga räägitakse,et Fairy peseb luust liimi välja.Oma jaoks avastasin(kellegi soovituse järgi)pesuri mõned aastad tagasi ja sellest ajast puhastan kõik luud survega.Muuseas isegi nugisekolju.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Peale keetmist lõikan suurema liha maha, siis sarvipidi maasse ja pesuriga üle. Pesuriks on Kärcher. Kui liiga kaua keeta siis ninaluud ja silmakoopa ees nurgas olev pisike plaatjas luu kipuvad minema lendama, muidu pole nagu vigagi.
Vasta