Sarvede puhastamine (teemast sokk ja laiemalt parasiitidest)

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Amatöör nagu ma olen muidugi. :D
Leheneegrid oleks muidugi vaevanud pead sellel teemal, et miks soku sarved kile sisse olid mässitud. Kindlasti oleks pärast teada saanud, et ju see eriti julm võte oli, st sarved kile sees. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Proovisin ka pärast keetmist nädalast leotust. Nii kui survepesuri pele lasin oli kolju esimene osa (koon) nagu lego klotsid laiali. Ehk siis olid kolju liidesed koonu osal üli õrnalt külge jäänud. Hais oli ka asi mille pärast seda asja enam ei proovi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma ei taipa ,mis te sest peast pärast keetmist veel leotate/haisema lasete.Ikka hea valge tulemuse saamiseks ühe paeva enne keetmist külmas puhtas vees ,et veri välja imenduks!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Amatöör nagu ma olen muidugi. :D
Leheneegrid oleks muidugi vaevanud pead sellel teemal, et miks soku sarved kile sisse olid mässitud. ....


Eriti OT:

Jahimehed kasvatasid soku sarvi kile sees kuidagi kunstlikult suuremaks ja sis lasid sipelgatel oma tööd teha. See oleks siis loomakaitsjate-SLOLEHE versioon olnud ehk ;)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:Ma ei taipa ,mis te sest peast pärast keetmist veel leotate/haisema lasete.Ikka hea valge tulemuse saamiseks ühe paeva enne keetmist külmas puhtas vees ,et veri välja imenduks!

See on selline meeste haigus ja nimeks laiskus. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga täpselt,Kult,aint vett olek soovitav vahetada paar korda kindlasti.Ja Kakuke,arvan,et sul on tõesti õnnega tegemist,et pole veel leheneegrite käest selle kile pärast saanud.Jummal teab,mis sihuke lehetsura oleks võinud kile kohta valmis treida või nagu Rajaleidjagi ütles,et sidusid ise soku sinna kinni.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Ja siis hoia alt, rohelised panevad su pea eest välja suure tasu, su pildid pannakse neti jms. :lol:
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Kolju esimene osa läheb survepesuriga puhastades lahti siis, kui sarved on üle keedetud. Survepesuriga puhastamiseks ei ole vaja sarvi nii kaua keeta. Täpset aega raske öelda, ei ole kunagi kella vaadanud, kuid tunde järgi. Enne olgu vähem keedetud-survepesuriga saab puhtaks nii kui nii:))
...kohe metsa...
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Tõsi ta on, et seekord keetsin rohkem kui muidu. Nii igaks juhuks. :cry:
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Ja kui juhtub, et keedad üle ja see koonu osa pesuriga pestes minema lendab, siis mina olen katsunud "jupid" üles otsida ja peale pesu asetan need oma kohale tagasi. Olen tähele pannud, et peale kuivamist jäävad need iseenesest sinna kinni nii, et iga kord ei ole vaja isegi liimi kasutada:))
...kohe metsa...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Seda pead muidugi kohe tegema kui kondid veel soojad ning liimised ja arvan,et toimib siis, kui pole kontides olevat loomulikku liimi välja keedetud.
noorus on ilus aeg
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

ma proovisin üht eriti laiska soovitust,viskasin koorimata kolba panges 5.päevaks räästa alla rippu siis tunniks järelejäänud nahaga keeva vette,pärast tuli aint kibunate alt noaga aidata nahk ära ,siis survepesu ja peale seda 2l plast karpi soe vesi ja leht vesiniku tablette u. pool päeva seisis seal ja siis kasvuhoone katusele sarved läbi kile, järgmine päev alustasin pintsliga valgendamist ja kõik korras ei haisu ei midagi nüüd muidugi lubasin naisele et pean paar varest ää koksama sest need olevat kasvuhoonel kile ühest kohast ää lõhkunud ja mingi väärt tupenvaare topsik on ka kadund ,aga kuidas valgendada leitud kolpa mis tuhmund
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Vast on juba küsimusele vastus siin olemas aga ei hakka tervet teemat sellepärast läbi lappama. Kust te toda kangemat sorti vesinikku muretsete? Ise poes käies ainult tablettidele mis 6% lahuse 4 lusikatäie peale kokku annavad sattunud. Või ostategi suurema hulga just neid? Läheb teisi küll sel juhul üsna palju vaja, et 50% nagu juttu oli, kokku saada.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Vesinik

Postitus Postitas Kallekke »

Mulle toodi Soomest 35 kilo 50%-list eelmine aasta-väiksemat nõud ei olnud seal hulgilaos.nii-et kõvasti üle teist.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

http://www.keemiakaubandus.ee/index1.html
Paar kuud tagasi ostsin 50% ja 5l maksis natuke üle koidula.
Vasta