Tilk tõrva.

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Tilk tõrva.

Postitus Postitas Kellapoiss »

Tilk tõrva!
Nägin minagi neid sarvi,kuna need lasti minu maa pealt.
Tegime 5-mehega sinna oma kuludega söödapõllu ja ühel õhtul istub meie põllus võõras mees. Meie mehed olid väga solvunud mitte selle võõra mehe peale, vaid selle jahi korraldaja peale. Meil on kombeks küsida, kui teise põldu lähed. Ja tegeldi ju minu maa peal äritegevusega-jahiturismiga.
Kas mina kui maaomanik teadsin seda?Ei.Sisuliselt läks korraldaja minu ja 4mehe tagant vargile. Ma ei saanud ju laskjat noomida, tema oli happy ja elu sarved lastud. Tema ei puutu üldse asjasse.Lihtsalt Mahtra koolkond ja muud ei midagi.
Et näidata selle jahikorraldaja eluhoiakut siis lugu selline:tema aastaringselt hulkuvad jahikoerad murdsid naabri koera(oli ketis) maha. Viga leiti naabrimehes olevat- koera kett oli liiga lühike!
Küsimusi võib esitada; Kalle Laid, telef. 5139110, info@kauste.ee
Metsline
Postitusi: 55
Liitunud: K Mär 14, 2007 5:54 pm

Postitus Postitas Metsline »

Selline teave paneb kohe asjale teisest küljest vaatama.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Täpselt, kahjuks leidub niisuguseid igal poole, võtavad ja teevad mis tahavad, ilma luba küsimatta.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Kui nii siis väga häbiväärne lugu,teise mehe piirkond olgu püha,laskja pole küll süüdi,aga kui ta vähegi mees on siis kompenseerigu see ja aamen.
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Laskja vast ongi kompenseerinud... jahi korraldajale, kes nüüd ise võiks midagi asja juures ette võtta.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Minuteada ilma maaomaniku nõusolekuta ei saa keegi Sinu maapeal jahti pidada. Veelgi enam peale päikese loojumist seal püssi ja jahisaagiga ringi karata. Kui Sa ei ole tõepoolest neile nõusolekut paberil andnud siis tee politseisse avaldus. Vaata mis pöörde asi võtab. Kui maa oli "meie" aga vaid seetõttu et viiekesi põllupeal harimisega vaeva nägite.....siis anna andeks aga me ei ela Alaskal. ....kui olen tokid püsti löönud siis kaevan kulda siit vaid mina:wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minu jaoks see teema kuidagi segane. Mis sarvedest, mis maast jutt käib?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Selle praeguse konkreetse teema algataja võiks oma algsesse postitusse lisada info selle kohta, millist juhtumit teema täpselt puudutab. Kui juba tahetakse konkreetset juhtumit käsitleda, siis võiks seda teha selgelt. Muidu panen mina teema lukku ning asjaosalised võivad seda lahendada omavahel privaatselt.

BM
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

jutt käib suurest hirvepullist
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Ma ei tea päris täpselt, kui palju tõtt selles tõrvatilgutamises tegelikult on. Sugugi eelpool kirjutajaid halvustamata või hukka mõistmata tootks igaks juhuks mõned faktid:

1. Laskjast ei pea rääkima kui anonüümsest isikust, tunnistan - mina lasin!
2. Looma ei lastud nimetatud söödapõllust. Tõsi, ma istusin söödapõllu piiril kivihunnikus. Tõsi on ka see, et hirv tuli välja sellesama söödapõllu servast, aga läks otsemat teed teiselpool kivihunnikut laiuvale rohumaale, kus ma teda ka lasin. Jahi kestvus oli üldse vist kokku umbes paar minutit: loom tuli välja, läks koheselt kivihunniku taha varju, tuli teiselt poolt välja ja hetk hiljem kõlas lask.
3. Ütlen ausalt - ma ei tea(dnud) Tahkuna Jahiseltsi, kelle maadel uluk kütiti, meeste omavahelisi suhteid, põldude jagamise kokkuleppeid või siis nende puudumisi. Hiljem sain kuulda et siin esimese postituse teinud Hr Laid ja mind võõrustanud jahiseltsi esimees Hr Kattel (talle veelkord suur aitäh külalislahkuse eest!) on omavahel põhjalikult tülis, Laid kirjutab Katteli peale pidevalt kaebusi jne.
4. Jahiturismist on küll vale rääkida - Kattel ei teeninud nimetatud jahist mitte pennigi, vaid pidi mind lihtsalt paar päeva taluma.
5. Tahkuna Jahiseltsil oli ainult üks suure pulli luba, see müüdi oktsionil. Eelpool mainitud söödapõllu rajajatel ei oleks pulli laskmiseks jahiluba olnud.
6. Ma võin vanduda, et Kattel ei teadnud nimetatud pullist ja tema käikudest sealkandis midagi, mind pandi sinna põllule istuma ainult seetõttu, et olime sõbraga mõlemad sel õhtul Hiiumaale jahile sattunud ja et tema viidi n.ö. "magusasse kohta", tuli ka mind kusagile jätta. Kattel ütles mulle ka pärast õnne soovides, et ei oleks iial uskunud, et ma seal põllus peale kitse üldse midagi/kedagi näen.
7. Tabatud ulukit oli keegi juba varem lasknud, võibolla needsamad söödapõllu rajajad - looma alalõualuu oli pooleks lastud ja spetsialistide hinnangu kohaselt oleks too väärikas pull mõne aja pärast lihtsalt nälga surnud ja paljukiidetud trofee metsa rebastele närida jäänud. Et Hr Kattel loa omanikuna ei teadnud eelmisest laskmisest midagi, võib kahtlustada salakütte.
8. Lastud hirve lihast valmistatav vorst pidi kuuldavasti minema Tahkuna Jahiseltsi maaomanike vahel jagamisele, et pakkuda ulukikahjustuste eest mingitki moraalset kompensatsiooni.
9. Naabri koera murdmise loost ei tea (õnneks) samuti midagi, aga tõe huvides tuleks lisada, et nood jahikoerad, keda Hr Laid kirjeldab, on kaks taksi.

Mõistvale suhtumisele lootma jäädes.

Tõnu Kirs
5013997, tony@paadid.ee
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Postitus Postitas Kellapoiss »

täpsemalt sellest hiiumaa hirvepullist,lastud peale päikeseloojangut
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Ma küll ei tea, mis kell 27.09.2007 päike loojus, aga pauk käis kell 19:34
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kui kõik on nii, nagu Tõnu kirjutab , siis ei ole ju eriliseks kraaklemiseks ja kaklemiseks põhjust.
Jaht on õnne asi !
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mis faktidest siin räägitakse? et härra Tõnu teab, et õnnetut pullikest needsamad söödapõllu rajajad lasksid? :shock:

Tõnu kirjutas:Sugugi eelpool kirjutajaid halvustamata või hukka mõistmata tootks igaks juhuks mõned faktid:

7. Tabatud ulukit oli keegi juba varem lasknud, võibolla needsamad söödapõllu rajajad - ...

Mõistvale suhtumisele lootma jäädes.

Tõnu Kirs
5013997, tony@paadid.ee



eelkirjutatu põhjal näib, et - tüüpiline jaht eesti moodi ja J.O.K.K.
mulle ei meeldi küll sugugi eesti jahinduse kadakasakslik suund, ent siinkohal tuli mulle meelde Stackelbergi poolt kusagil kirjutatu - et saksas peetakse halvaks tooniks naaberjahipiirkonna piiride läheduses sealt tulevaid ulukeid lasta vms. siin pole küll tegemist naaberjahipiirkonna, vaid naaberkodanike rajatud söödapõlluga.

olen kunagi ka ühe teise siitfoorumlasega vaielnud teemal, kas on ikka ilus külamehe maja taga metsatukas jahti pidada, kui sa tead et mehel seal söödakoht. vaidluspartner esindas suhtumist, et raha on makstud, kusagil kirjas pole et seal jahti pidada võib -seega tuld! J.O.K.K. jällegi.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Täiesti mõttetu teema :!:
http://beta.album.ee/antilaht
Suletud