Kuldi kihvade kätte saamine

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas AndresR »

Asi selles et olen suht värske jahimees ja pole veel piisavalt kogemusi.Ehk saab keegi aidata. Täna õnnestus maha võtta suur kult kellel olid päris suured kihvad,aga jama on selles et ma ei tea kuidas neid kätte saada.Olen kuulnud et keedetakse,aga mis moodi ja kui kaua? Või on veel mingeid lihtsamaid variante,kuna elan korteris ja see keetmine saaks siin päris lõbus olema(vähemalt naine oleks kindlasti õnnelik):)
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Postitus Postitas AndresR »

Tänud,sain vastuse!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas Feen »

Lihtsalt tahaks mainida, et see kihvade keetmine pole hullem tegevus kui süldi, puljongi või liha keetmine. Kui just ise sea pead mitu nädalat kuuri all ei hoia. Suht sama kehtib muude loomade kolju keetmise kohta.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas AndresR »

Läksin küll korterist välja ,kuna nii suurt potti kuhu see pea oleks sisse mahtunud,poleks mul pliidipeale küll kusagile panna olnud.Sain edukalt sõbra juures grillipeal ära keeta ja pean peale esimest kogemust tõdema et mingit hullu haisu küll polnud:)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas honkomees »

Egas sa siis tervet pead pea keetma, seal justkui vanasti kolju trofeeks polnud :lol:
Raiud pea tükkideks nagu süldi keetmisel, ainult need lõualuu otsad, kus kihvad sees, igaks juhuks suuremad, et kihv lõua sees puru ei läheks ja ainult kihvu välja keeta saab igas väheke suuremas potis, kui aga sülti teha, siis läheb tsipa suuremat potti vaja, et kogu kraam sisse mahuks
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas AndresR »

Seda ma ei teadnud ja keetsin ikka terve pea ära:) Kusjuures nii suurt potti sain ka ikka pool päeva otsida.Aga kas siis raiudes kihvad katki ei või minna,enamus kihvast on ju luu sees?Kahju ka ju kui katki lähevad:(
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas Metslane »

Nagu ma aru saan, anti sulle nõu privas või siis tuttav õpetas, kuna sellest siin foorumis räägitud ei ole. Anna teistele noorjahimeestele ka nõu, kui kogemustega jahimees.

Ette tänades, noorjahimees.
Aim small, miss small!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Ei soovita RAIUDA pead tükkideks vaid sae tagumiste hammaste tagant lõualuu läbi. Kirvega raiudes võid väga lihtsalt kihvad ära lõhkuda.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas AndresR »

Mina toimisin siis järgmiselt.Kõigepealt lasin vee keema ja lisasin ka soola.Siis panin terve pea vette keema ja keetsin kuskil tund kuni poolteist.Siis võtsin pea välja ja käega proovisin natuke kihvasid väänata ja loksutada.Suht kergelt sain kätte.Kodus pesin pesuvahendiga puhtaks ja paar päeva hiljem täitsin nad universaalse liimiga(meenutas silikooni).Seejärel alusele ja seina:) Kihva pikkuseks sain 20cm(arvan et esimeste kihvade kohta päris hea)!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas annaliisa »

20cm :o nagu ülemine v? palju alumised olid? see ju juba medali vääriline :?:
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas Olgerd »

annaliisa kirjutas:20cm :o nagu ülemine v? palju alumised olid? see ju juba medali vääriline :?:
Pikkus küll võibolla jah, aga seal ka igasugused muud tegurid olulised, et medalit kätte saada.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas annaliisa »

noo, aga sellepärast mul küsimärk ongi löpus, et kas sai medali vöi mitte, sest ta pole muud avaldanud, kui aint 20 cm :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas tony »

Ikka alumised,Annaliisa.Need võivad pronksi välja anda küll,oleneb muidugi muudest mõõtudest ka.Ise keedan kihvu nii:Pea tervelt potti,mis välja jääb sellele kilekott otsa ja tulele.Pärast nokitsen kihvad välja(abiks kruvikeeraja) ning kõik mis üle jääb see koertele.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas annaliisa »

jahhhh, see oli töesti minu apsakas :VS
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kuldi kihvade kätte saamine

Postitus Postitas AndresR »

20cm oli ikka alumine kihv:) Lihtsalt need olid minu esimesed kihvad.
Vasta