Köösneritöökojad

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas jorr »

Naiste boa jah,see on ilus küll,siiski ei kõlba selleks iga lastud rebase nahk.Esiteks peab olema ilus karvkate ja siis nülgimine,et boad saada tuleb nülgimise juures tublisti nikerdada,et kõik nahaosad korralikult küljes oleksid ja ka kõrvad terved ning ilma kõhreta.Siis peab parkimine tasemel olema ja ise arvan ka,et valmistamine(boa) on ikka köösneri töö,taksitermistil see rohkem haltuura lugu aga krt tänapäeval enam neid asju teab,osav mees saab ka laste tegemisega hakkama ja teeb ka sitast saia.Pealegi on praegu boaga liikuv naisterahvas rohelistel pinnuks silmas(er krt neid värvilisi võtaks).
noorus on ilus aeg
Rein
Postitusi: 34
Liitunud: P Juul 02, 2006 1:30 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Rein »

Mind kunagi aidanud selles boa ja naha õmblus asjas Tallinnas firma Nikolay. See küll hulk aastaid tagasi,ei tea kas enam tegutseb.Lambanahkse vesti lasin teha Saaremaal,tööga igati rahul.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik kirjutas: aga küsimus suurele ringile: kes teab kus lasta teha nn. rebaseboad?....so. sõuke eraldi naisterahva mantli peale visatav kraemoodi elukas kel nägu ja käpad justkui taksitermisti tehtud...aga muu jälle köösneri värk....aga igati uhke kingitus misiganes naisterahvale :)
korra sügaval vene ajal mulle üks zbi muusiumi taksitermist paar sõukese tegi....nüüdseks see mees udus...täna rääkinud mitme taksitermistiga...need saadavad köösnerite manu....ja köösnerid taksitermistider juurde...niiet surnud ring :(

Oled sinna ka helistanud?

Koorti Köösneritööd OÜ
Registrikood: 10135913
Vallikraavi 8 TARTU 51003
Telefon 7341043
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Sarvik »

jorr kirjutas:Pealegi on praegu boaga liikuv naisterahvas rohelistel pinnuks silmas(er krt neid värvilisi võtaks).


muideks ärge arvake et tõsised rohelised on lollid, segased jms.....rohelised protesteerivad karusloomade puuris pidamise vastu....seega on (või peaksid olema) nad allergilised hõberebase, naaritsa jms. klassikaliste nn. puurikarusloomanahkade suhtes...olema sallivad või vahemalt neutraalsed vabast loodusest kütitud nahkade/kasukate vastu...ja küttimine kui eluviis on selgelt üks rohelise-looduslähedase mõtlemise osa.....kui jutt punarebasest siis just seetõttu on seadusega paljudel maadel keelatud punarebaste (st. kohalikus faunas vabalt elavate metsloomade) puuris pidamine(va. eriload loomaaedadele)...ja ja....seega kuna rohelised protesteerivad jähimeeste "konkurentide" vastu peaksime istuma hoopistükis ühel reel....ja mede pouad ei peaks mitte kartma punarebasenahka.....

Ja veel....vihjed kuristiku tänava suunas....miks ei tehta vastavasisulist lobby?...oleks igati loogiline et eesti roheliste partei kuulutaks riigikogu kõnepuldist et jahimehed on nende sõbrad ....ja punarebase kandajad on sõprade sõbrad :lol: :lol: :lol:

ps. to kakuke: tänud info eest...uurin seda elu seal kindlasti.
kärbes kirbule!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

Käisin eile vestiproovil ära. Praeguse tööga olen väga rahul, ise oleks võinud ehk rohkem pingutada ja rohkem nahka valida/loomi lasta. Mokaotsast poetasin ka, et kas teevad kindaid ja sain vastuseks, et teevad ikka. Põhimõtteliselt kõike, vaja vaid natuke nuputada. Selline suhtumine mulle juba meeldib. Kindapaari tegemine maksab 150kr. Oli esialgu soov lasta teha kindad selliselt, et karv sisse poole pööratud ja välja poole jääb naha seesmine pind. See minu mõte laideti maha, kuna antud park (mul siis Tartus parkida lastud, ei tea kuidas mujal) pidi olema selline, et vett saades nahk hakkab venima ja muutub libedaks nagu tatt. Sootitati soetada pealisriie. Käisingi jooksuga Ilveses ära ja kuna oli raskusi riide valikuga, (st meeldis konkreetselt kaks riidetüüpi) lasisin korraga kahed kindad teha. Ühed ühest mütsiriidest ja teine mingist materjalist millest tehakse lumelauajoped (kaks lappi läksid 25kr maksma). Hind ka ju selline, nagu saaks puhta muidu. Eks näis, kolmapäeval saan kindad koos vestiga kätte. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pane siis pilt ka ülesse,oma silm on ikka kuningas! Endal ka juba ports nahku olemas......!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

Sain täna siis lõpuks vesti kätte. Sellega olen väga rahul. Panen mõned pildid ka. Kindad olid, aga väiksed saanud, õigemini ühed liiga kitsad ja lühikesed ning teised lühikesed. Oli nõus suuremaks tegema. Väiksemad võtsin ära, et saan edasi kinkida ja need mis ainult pikendamist tahtsid, tehakse pikemaks. Ühe paari lasen nüüd veel teha, mis oleksid laiemad ja pikemad. Üks tähelepanek veel, köösner mainis, et naha park pole just suurem asi ja nahk rebenes, nii,et ta pidi kinnaste tegemisel seda nii mõnigi kord paikama.
Manused
Vest_02_04_08 008.jpg
Vest_02_04_08 004.jpg
Vest_02_04_08 002.jpg
Vest_02_04_08 001.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas 22LR »

Kas tegu Tartu pargiga?
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Feen »

Tartu omaga jah. Sellega ei saanud rahul olla juba nahkasid kätte saades. Kui ma õigesti tean, siis samad nahad, mis 2007 faasanijahis näitamiseks olid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

Tartu jah, aga vesti jaoks on seda kvaliteeti igal juhul piisavalt, st hinna ja kvaliteedi suhe oli minu jaoks siis paigas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas oks »

Mitu nahka sellise vesti jaoks kulus?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

4
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas 22LR »

Kakuke,kas sa ostsid need nahad,et see kehvavõitu park hinna ja kvaliteedi suhet mõjutas? :shock:
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Feen »

Parkimisteenust saab osta. Vaadates hindasid, mis siis olid ning nüüd. Kui ma hetke hindade juures saaks sellise kvaliteediga nahad, puhkeks nutma, vist. Eesti Parkalisse viies muidugi hinnad päris soolased, aga kui on riskida, kas saada 270 krooni eest ära hööveldatud räbalit või 450 krooni eest korralikud nahad, valik ikka korralikud. Iseasi, mis kvaliteet mujal välja tuleb. (ps. teades, kuidas Kakuke nahkade eeltöötlust teeb, ei saa öelda, et selline kvaliteet oleks tingitud ettevalmistuse tehtud vigadest).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

22LR kirjutas:Kakuke,kas sa ostsid need nahad,et see kehvavõitu park hinna ja kvaliteedi suhet mõjutas? :shock:

Loomulikult ei ostnud. :lol:
Mina sain nahad lasta parkida 150kr/tk, sellest ka minu jutt, hinna ja kvaliteedi suhtest. Teenuse juures saab ka rääkida ju hinna ja kvaliteedi suhtest. Ja kui ma peaks täna ka valima, et kas 450kr eest korralikud nahad või 150ga see mis mul on siis vesti jaoks on seda 150kr parki enam kui küll. Pealt ei tee vahet, kus pargitud on ja karv on sama moodi kinni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta