Köösneritöökojad

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

Foorum on juba mõnda aega püsti olnud, aga selle aja jooksul pole nagu eriti köösneritest juttu tehtud. Kuna endal lähiajal plaan mingisse sellisesse kohta sammud seada siis uuriks siit, et kus rahvas käinud, millised on muljed, kogemused jne. Ma ise tahaks lasta endale kopranahkset vesti õmmelda. Kaua ikka selle asjaga venitad. Tartus tean, et tegutsevad kööstnerid asuvad Vallikraavi tänaval, aga see on ka kõik mida tean. Rääkige, aga välja, et mida kuulnud ja näinud olete. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas tony »

Pärnus veel aasta tagasi tegutses üks aga kahjuks tänaseks tal uksed kinni.Kuna omal ka plaanis mõni vest teha siis igasugune info teretulnud.
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kärss »

Hiljuti tegutses Tartus Vallikraavi tänavas kah köösneriäri. Ei ole kindel 100% kas eksisteerib siiani.
metsas on mõnus
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

Tegutseb küll (Koorti Köösnerid OÜ). Käisin seal ära. Esimene kogemus igati positiivne. Läksin nahakott seljas sinna kohale. Võeti mõõdud, natuke raha ja kutsuti märtsi keskel tagasi esmasele proovile. Siis panevad voodri vestile sisse. Köösner pajatas, et see neil väga popp asi, st aastas tehakse nende juures mingi 10 vesti küll. Mingid inimesed juba selleni jõudnud, et esimese vesti läbi kandnud ja nüüd teisel ringil. Suure inimese vesti tegemine maksab 1500 ja lastele pidi olema alla tuhande. Kopprast on teinud mida iganes, mütse, kindaid, kasukaid, susse jne. Susside tegemine oli vist midagi natuke üle 300kr. Mul juba mõtted arenevad, et mis järgmiseks, kui vest valmis. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kärss »

Siis peab kah nahad valmis otsima ja vestimeistrite juurde minema. Tea kaua need kooberi nahast asjad ka kestavad?
metsas on mõnus
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Pauli »

Vanarahvas teadis rääkida, et kopranahk üldse üks vastupidavamaid nahku, mis olemas. Võib-olla käis see jutt põhiliselt karva, mitte nahakoe kohta, äi mäleta.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas 22LR »

Mul pargitud(Jõeva) kopranahad 7-ndat aastat auto esiistmetel,pole nendega veel midagi juhtunud.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas jorr »

Kobras ja saarmas mõlemad veeloomad ja saarmanahkne müts loeti ikka vanasti eluaegseks.Kopra kohta täpselt ei tea,kuid tugeva karvaga ja ilus vastupidav nahk tundub küll olevat.Ka hülgel oli tugev ja ilus nahk.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas annaliisa »

mulle öpetati et saarma vastupidavus 100% ja kopra oma 90% :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Feen »

Soobell pidada olema 100, saarmas natuke alla ja kobras 90. Kui ma nüüd õigesti mäetan.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas jorr »

Kakuke,sa unustasid ühe asja mainimata,et köösneri juurte minnes peavad nahad olema kindlasti ka pargitud.Parkimise kohapealt seda,et kes (parkimis)töökoda kasutab,sellele soovitaks Jõgeval asja vaadata,töö nati parem kui Tartus.Osavam mees saab ka ise selle (väikeuluki)parkimisega hakkama(kobras,rebane,kährik),praegu need parkimisvahendid vabalt kättesaadaval,ka Mardi poes olid olemas.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:Kakuke,sa unustasid ühe asja mainimata,et köösneri juurte minnes peavad nahad olema kindlasti ka pargitud. ...

Ma millegipärast arvasin, et jahimees selle koha pealt tiba teadlikum, kui keskmine linnamees ja vaevalt, et keegi nüüdki mõtles minna 4-5 lastud kopraga otse vee äärest köösneri juurde. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma millegipärast arvasin, et jahimees selle koha pealt tiba teadlikum, kui keskmine linnamees ja vaevalt, et keegi nüüdki mõtles minna 4-5 lastud kopraga otse vee äärest köösneri juurde. ;)


Huvitav, kumb siis enne köösneri juures uksest välja lendab, jahimees või koprad? :M
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Sarvik »

Feen kirjutas:Soobell pidada olema 100, saarmas natuke alla ja kobras 90. Kui ma nüüd õigesti mäetan.


siin pigem annaliisaga ühte meelt...:)

aga küsimus suurele ringile: kes teab kus lasta teha nn. rebaseboad?....so. sõuke eraldi naisterahva mantli peale visatav kraemoodi elukas kel nägu ja käpad justkui taksitermisti tehtud...aga muu jälle köösneri värk....aga igati uhke kingitus misiganes naisterahvale :)
korra sügaval vene ajal mulle üks zbi muusiumi taksitermist paar sõukese tegi....nüüdseks see mees udus...täna rääkinud mitme taksitermistiga...need saadavad köösnerite manu....ja köösnerid taksitermistider juurde...niiet surnud ring :(
kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Köösneritöökojad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Etalon nahaks ikka maailmas saarmat loetakse,sooblist pole nagu sellel teemal midagi kuulnud!
Vasta