kopra käpp

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
beaver
Postitusi: 1
Liitunud: E Okt 06, 2008 9:41 pm

kopra käpp

Postitus Postitas beaver »

Tekkis küsimus, et kuidas ulukite käppasid on võimalik säilitada?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kopra käpp

Postitus Postitas kakuke »

Sokku ja kobrast olen näinud, et leotatakse kanges soolvees ja siis kuivatatakse. Pakun, et kena säilib see vaid lühikest aega. Taksitermisti teeneid kasutada oleks kindla peale minek.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kopra käpp

Postitus Postitas Feen »

Üldjuhul on käpa säilivus piiratud koiliblikate ilmumisega :) Kui mingit kemikaali vm kasutada, mis koid eemal hoiab, siis säilib päris hästi. Kakuke, kas mitte sinul ei olnud kunagi paar käppa kuivatatud? Ma ise ka nii esijalga kui tagajalga teinud, aga pole aimugi, mis neist sai. Mäletan, et prooviks sai paar tk lauale löödud, naelad varvaste vahel, ja tükk aega hiljem avastades, oli ära kuivanud kenasti. Võimalik, et esimene suur koilaine tegi neile otsa peale (ma soola ei kasutanudki).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: kopra käpp

Postitus Postitas Andrus M »

Formaliini kasutades peaks asi kindlasti õnnestuma. Ettevaatust- formaliin on väga mürgine!
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Re: kopra käpp

Postitus Postitas sirpe »

Olen teinud nutria ja hülge loiba. Hoiad küllastunud soolalahuses 3-5 päeva. Kuivatad lauale lööduna. Soovituslikult kärbsevabal perioodil. Naelu mitte lestadest läbi lüüa. Formaliin on kindlasti väga hea. Kunagi oli aaapteegist võimalik 40% saada. Kannatas isegi rästa suuruseid linde süstides palsameerida.
Selliste "Toodete" puhul peab hoolega jälgima koide ja nahanäkkide liikumist ja aeg ajalt tegelema mürgitamisega. Kui pakid nad kusagile panipaika võid kindel olla, et poole aasta pärast leiad ussipuru.
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: kopra käpp

Postitus Postitas Andrus M »

Kasutades formaliini ei ole ussitamist küll vaja karta.
Formaliini on praegu võimalik minu käest saada. Kanguse protsenti praegu ei mäleta, aga kui kellelgi huvi on ,siis seda saan esmaspäeva õhtul teada anda.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Vasta