Kuldi kihva lakkimine?

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
AllarP
Postitusi: 1
Liitunud: N Mär 07, 2013 11:42 pm

Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas AllarP »

Tere

Selline küsimus, siis mõnele targemale mehele: kas kihva peaks lakkima ka mingi mati lakiga, et teda koos hoida? Muidu kõik nagu tehtud, kihv väljas, puhastatud, epoga täidetud ja alusele pandud. Aga olen täheldanud, et viskab pealmiselt pinnalt mingi aja tagant peenikest kildu maha. Mis oleks tark teha? Tänud ette
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas MLP »

kui tegemist mingite medali asjadega pole ,laki palju tahad...
sinu nukker noku!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas Tormis »

Ära laki, mul on neli medalikihvade komplekti (ükski ei viska kilde küljest), mis on ennem aviobensiiniga rasvast vabastatud ja siis valge epoga täidetud. Üks asi veel, kui oled kihvad lõualuu küljest lahti keetnud ja kuumalt kättesaanud, siis tuleb kihvad uuesti keeduvette tagasi panna ja seal ära jahutada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas kirp »

kas lakkimine on näitustel keelatud?
mul soovitas üks tuttav hambatehnik samuti lakkimist - hammas minevat katki kui liigselt kuivab
Järsku peaks igal õhtul pasta ja harjaga üle käima :lol:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas Anti »

Esialgu ikka mõtle, mis keskkonnas sa neid kihvu hoida kavatsed- kuivas keskküttega ruumis, kusagil sauna esikus või kus?
Vähese õhuniiskusega ruumis hoidmiseks soovitan igaljuhul mingi lakiga üle teha. Lisaks metssea kihvadele ka enamuse teiste elukate hambaid (nt kobras, hundi koljul kihvad jne). Ise kasutasin läbipaistvat küünelakki (mingi küünt tugevdav variant vms), seda hea pintseldada ja püsivad ilusti ilma kilde viskamata.

MLP kirjutas:kui tegemist mingite medali asjadega pole ,laki palju tahad...


Miks ei võiks medaliväärseid asju üle lakkida? Varem oli see küll lubatud! Kui väidad, et medalikihva lakiga katta ei tohi, siis ehk avaldad, kust selline info pärit on? Ega ometi mitte rubriigist "naised saunas rääkisid"? :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas MLP »

väga võimalik ,et isegi võib, oleks nagu kuskilt meelde jäänud ,et ei tohi,äkki see pärast ,et sarvi kindlasti ei tohi lakkida näiteks... :M
sinu nukker noku!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas jahe »

Ise teinud seakihvadega nii,keedan välja,puhastan ja siis ca kaheks nädalaks tõiduõli sisse,seejärel atsetooniga puhastus,siis liimi täis(kasutan moment superfixi) ja pärast lakin veebaasil oleva mattlakiga...mh saavad head võiks isegi garantii anda :)
Pealegi peab olema päris hiromant et aru saada et kihvad lakitud on,igatahes soovitan lakkida.
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas kakuke »

jahe kirjutas:Ise teinud seakihvadega nii,keedan välja,puhastan ja siis ca kaheks nädalaks tõiduõli sisse,seejärel atsetooniga puhastus,siis liimi täis(kasutan moment superfixi) ja pärast lakin veebaasil oleva mattlakiga...mh saavad head võiks isegi garantii anda :)
Pealegi peab olema päris hiromant et aru saada et kihvad lakitud on,igatahes soovitan lakkida.

Toiduõlita pole proovinud, et kas on vahet?
Lakid pintsliga või pulverisaatoriga?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas sooviku »

:M Ma jäin ka mõtlema,et mida see toiduõli teeb.Kui pärast atsetooniga õli maha pesed,kas tast siis kasu ongi.Lakk hoiab kindlasti selle killuviskamise ära.Ma lakkisin omal ühed koprakihvad läikiva paadilakiga üle ja täitsa vägevad jäid.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas puugi »

Mina töötlesin oma medalihambad nagu Jahe ja 6 aastat pole midagi juhtunud.Majas on ahiküte ja väga kuiv seega pole.Õli mõte on pugeda kihva kudedesse sisse ja atsetooniga puhastatakse seest pärast pind ära,et liim kinnituda saaks.Võib ka puhast bensiini kasutada,aga ainult seest.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas plaaster »

Kas rapsi või päevalille õli?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas puugi »

Mina kasutasin tavalist rapsiõli Olivia.
alla
Postitusi: 10
Liitunud: N Dets 06, 2012 9:13 pm

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas alla »

Sellle teemaga haakub hästi artikkel viimasest ajakirjast EJ lk . 44
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kuldi kihva lakkimine?

Postitus Postitas jahe »

Tavalist rapsõli kasutanud.Lakkimiseks kasutanud väikest pintslit.
sooviku kirjutas::M Ma jäin ka mõtlema,et mida see toiduõli teeb.Kui pärast atsetooniga õli maha pesed,kas tast siis kasu ongi.Lakk hoiab kindlasti selle killuviskamise ära.Ma lakkisin omal ühed koprakihvad läikiva paadilakiga üle ja täitsa vägevad jäid.

Ega atsetooniga kogu õli välja loputa.
243win
Vasta