Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

enda varasemate aastate kvaliteedi kogemused jõgevaga alates 5 lõpetades -5
Ole kui leebe tuul...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas jorr »

Jõgeva omadel pole häda midagi,see kuidas välja tuleb,on tihti ka oma viga,et kuidas nülitud?Aga et vahel kehvasti välja tuleb pargitud nahk,siis võib küll olla tegemist sellega,et seal mitu tegijat ja mõnel lihtsalt juhtub.Ega kehva parki enam parandada eriti anna.
noorus on ilus aeg
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

ükskord olid vanad jõgeval põrsanaha nii õhukeseks hööveldanud, et paistis läbi ja jätkus jultumust veel raha küsida :evil:
Ole kui leebe tuul...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas kakuke »

Hööveldamise teema on vist jah pea igal pool õrn teema. Ma Jõgevalt tehtud kuldi sain, millel samuti natuke liildatud sellega, samas mõnda aega põrandal ajab lahtist karva, siis jääb järgi. Huvitav, milleks see hööveldamine nii hea on? Kas hööveldamata nahk tõmbab hullult kokku või milles asi? Riieteks mineva naha puhul saan aru, et seal hea, kui on õhem nahk.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas Andrus M »

Mida õhem nahk, seda kiiremini tungivad kemikaalid nahka. Aeg = raha.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas mudaahv »

Raplamaal Skanditannis on küll pullid mehed. Helistasin ,et hundi naha parkimise hinda teada saada ja mees vastas, et ei tea, peab mõtlema. Ei osanudki muud öelda kui et head mõtlemist.
Sellist mõtlemise hinnakiri suht harv nähtus, ju on mingi uus innovaatiline lähenemine.
Jõudu meestele nende mõtetes.
ahvina sündinud-ise rahul
jyri

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas jyri »

Uurisin asja.Keegi oli tõesti helistanud ja küsinud hundi parkimise hinda.Kuuldes 1500 EEKu ütles,et mõtleb.Ju vist Mudaahv ongi.K. K....sepp kuulis kah tükihinnaks 1500 EEK ilvesele,tõi 4 nahka.Rebane on aga 120EEK kõigest,sest masinasse pannakse 200tk korraga.Nii mulle seletati. :D
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas kahro »

Mina sain eelmine aasta 600eeku tk hundud pargitud(ühes teises kohas)!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas sooviku »

Skaditann küsib siis hundinaha parkimise eest kolmandiku võrra kallimat hinda,kui Jõgeva :shock: .Tea,kas on ka kolmandiku võrra parem töö?
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas jyri »

sooviku kirjutas:Skaditann küsib siis hundinaha parkimise eest kolmandiku võrra kallimat hinda,kui Jõgeva .Tea,kas on ka kolmandiku võrra parem töö?

Mina pole spetsialist,lihtsalt tunnen juhatajat üle 25 aasta,koos ka jahti peetud.Aga nende põhitöö on minu arusaamist mööda farmiloomade(soome ja kanada omade,ka venemaa ouktsionidelt ostetud) nahkade parkimine.Tuhandete kaupa.Sellepärast võibolla ongi üksiknahkade-ilves,hunt,karu jne.kallim.Igatahes koera poolt püütud mägra parkisid super (y) võrreldes sellega,mis mulle ennem "odavmalt" mujal tehti :D
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas mudaahv »

Skanditanni mehele sai seletatud, et hundist on tehtud püst ja nahka on seal parkimiseks poole vähem kui norm. Selle eest 1500 on vähe liig kui mujal on terve nahk 650-750eeki. Eelmise eest eest maksingi 1500 ja ege midagi kvaliteediga hõisata pole neil, mitmest kohast liialt hööveldatud.
Poolik hundinahk ei anna kindlasti 12 repsi välja, pigem 2-3 rebast. Aga oluline on, et minu küsitud teenuse hinna kohta vastati: "peab mõtlema".
NB! Jyri tubli , sõpru peab ikka hoidma ja kaitsma.
ahvina sündinud-ise rahul
Kasutaja avatar
ribi
Postitusi: 6
Liitunud: N Apr 15, 2010 2:19 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas ribi »

Tere
Liitusin ka lõpuks selle foorumiga.
Olen kuulnud, et ilvesenaha parkimine peaks jõgeval 1000kr maksma. Teiste asutuste hindade kohta pole kõrvu jäänud. Nii palju, kui ma asjaga kursis olen, siis uluki nahkade sisemise poole lihvimine on kõige viimane tööetapp, kemikaale kasutatakse ikka varasemas töötlemisfaasis.
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas mürka »

Aasta alul lasin ilvese naha parkida Jõgeval. Hind mida küsiti oli tonn krooni tükist. Ainult mida on vaja kindlasti teha on vaja omad märgid peale teha. Kui järgi lähed oled kindel omas nahas.
küll siga pori leiab
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Re: Ilvesenaha parkimise võimaluse otsimine

Postitus Postitas jahimees123 »

kas kellegil on audru parkali (Axel)tel.numbrit.



aitäh
püss selga
Vasta