Seisnud luu valgeks?

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas honkomees »

mul sai Fairyga üks kolp nii valge, et mingit vesinikku polnud vajagi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas hundikütt »

Vaatan,et siin igasugu tarku mehi.Nimelt mul selline probleem,et olemas ühed ca 100 aastat vanad soku sarved,mis olid lakitud.Nimelt kadund äi oli leidnud kui oli poisike ja karjas käis.Vähemalt nii see lugu mulle meelde jäänud.Otsustasin need korda teha,kuna kindlad medali sarved.Kas neid näitusele saata ,on muidugi iseasi.Nimelt laki olen suutnud maha pesta aga kolp,mida on küll üsna väike tükike,on ikka pruuni värvi. Kuidas oleks see võimalik ära valgendada.Niipalju võin öelda,et30%-ne vesinik mõjus sama efektiga kui H2O.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Kolbakütt »

PÄIKE!!!
Mässi sarved hoolikalt kinni,et päike neile ligi ei pääse.Vana ajaleht ümber,märjaks ja litsu käega korralikult sarve ümber,kui kuivanud mässi korralikult nt." mc caiveri " teibiga kinni.
Päikese kätte.kui saad hoida õues,siis vihm ise ka kastab luud või siis vaja ise aeg ajalt niisutada ja ka kindlast ringi kruvida.Hoia tolmu eest,kipub luusse pugema ja halliks jättma.
Parim alustuseks juba märtsi kuu
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Pauli »

Värske luu puhul mõikavad igasugu nõudepesuvahendid päris hästi jah, aga minu mulje põhjal peab keetmisega veel ettevaatlikum olema kui tavaliselt: luud kipuvad liidetest kuidagi kergemini lahti tulema.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Kolbakütt »

Keetmisega jah ei või liiale minna,kui üle keeta võib suht laiali laguneda,mida noorem elukas,seda suurem oht on.Olen tavaliselt keetnud nii,et liha ikkagi väikse kakkumisega maha tuleb,siis fairiga keemiseni ja nii seisma jätta.Hiljem saab veel puhtaks näppida ja kõõluse kohad olen "Dremel"-i otsa kinnitatud väikse traatharjaga maha lasknud-saab täiesti puhas.Kui hästi õnnestub,pole tõest valgendada vaja.Sokikul kipub siiski hamba osadesse rasv sisse jääma,kui saagida,siis pole sellest ka häda.
Soojal ajal oleks ültse mõistlik kasutada puhastamisel vakklade abi,tundub ehk veidi vastik,kuid saab loodussõbralikult ja korralikult puhtaks.Ega omal ka suurt vaeva pole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise paaril korrall üritaanud vaklade abiga lihast lahti saada, aga seni asi ebaõnnestunud. Pruunikas jääb, kui niiske ja kui niiske pole, siis mingi osa lihtsalt kuivab külge.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Kolbakütt »

Ex midagi ikka jääb ju külge ka.
Tee laudadest kast,puuri põhi auke(8-12mm) täis nagu sõel.Kolp puhasta ise lihastest võimalikult puhtaks,kinnita kasti lae alla,kuid mitte vastu lage.Riputa kuhugi puu või põõsa oksakülge või lihtsalt räästa alla .Lutsivad puhtaks küll ja ei saaks õelda,et pruun jääb.Kui midagi külge jääb siis leota alkoholi (hästi sobib metanool) ja vee segus( 1-2-le).Pese korralikult jooksva vee all hambaharjaga üle - tulemus peaks saama korralik.
juhan
Postitusi: 5
Liitunud: E Mär 10, 2008 9:24 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas juhan »

Te lahiem vesiniku segu ja pane sarve vedeliku ,las seisab mõne päeva ,ma arvan et tulemus sab hea.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Kolbakütt »

Ex igaüks leiab omale sobiva variandi,neid on ju mitmeid ja saab ka katsetada üht ja teist pidi.
See on küll vana raamat,kuid soovitan siiski,kui keegi kuskilt leiab - "Näitlikustamine zoloogiatundides", J.Roonurm - 1976.Aeg on edasi läinud,kuid midagi saab sealt ikka kõrvataha panna.
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Otto »

Vesinikku olen saanud apteegist ja see oli 80 protsendiline. 1L maksis 100 EEk
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Olavi Kool »

Sain sõbra käest ahvi kolba ja oli teine mingi valge pudiga koos, pesin veega puhtaks ja sai enam-vähem. Uurisin siis sõbralt milles point ja ta seletas, et tegemist kustutamata lubjaga millega neegripoisid liha luudelt maha söövitavad. Seda ei ole küsinud kas kolp oli enne keedetud või visati toorelt lubja sisse. Aafrikas pidi täitsa tavaline kolpade puhastamise meetod olema.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Kolbakütt »

Vast on see ikka kloorlubi - kuid luu keerab see täiega tukksi.Luu jääbki lagunema ja sedasi pudisema.Sellist asja ei saa kuidagi soovitada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas kakuke »

No mingi happeline asi siis lupja ei neutraliseeri?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Kolbakütt »

Pole kahjuks keemaga sina peal.Kloorlubi e. pleeklubi on vist suht keeruka koostisega aine ja vist isegi leeliselise toimega.Kuid see selleks.Kui ta luusse sattub,siis ta seal reageerib ja toimetab oma soodu edasi.Selleks ajaks kui ta paksemad ja tugevamad osadeni jõuab on ta juba õhemad" ära õginud",üldiselt jääbki luu lagunema,sellest ka pidev kestendus ja pudisev "lumehelbe" puru.Mis teda võiks neutraliseerida või peatada ei oska öelda - ehk sooda vesi ? Pole ise proovinud.Kuid olen suutnud 2 kolpa sellega rikkuda(ühe rebase prongsi) :(
Rohkem ei taha proovida ja ei soovita ka kellelegi
Samas on ta hea,kui nülitud rebased-kährikud maha matta,vahetult lihakeha korralikult sellega katta,siis korralik kiht mulda ja teised elukad ei kraabi enam välja.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Seisnud luu valgeks?

Postitus Postitas Olavi Kool »

Rääkisin ikka kustutamata lubjast mis iseenesest suht tugeva söövitava toimega. Kellel võimalus, võiks mõne katse teha rebase või kähriku keetmata peaga ja siis teada anda kuidas tulemus oli kaua aega kulus jne. Minul olev ahvi kolp küll ei lagune enam ja on teine üsna mitu aastat samas seisus olnud.
naised saunas rääkisid
Vasta