Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas quentin »

Tervitus

Mul käisid koprakolbad näitusel ja hamba on katki kuivanud. Pragusid täis. Millest see tingitud olla võib? Kas väga kuivad ruumid seal? Või tuleb hakata ka hambaid hoidma 2 nädalat toiduõlis nagu seakihvagi?

Edu!
www.aigur.com
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas kahro »

Sagadis on need ruumid kesküttepeal, seega ruumid väga kuiva õhuga. Enda kopra koljudel olid ka hambad pragulised. Mulle näidati kuidas olid kuldi kihvad näitusel pilbasteks kuivand!
arvestav
Postitusi: 18
Liitunud: N Aug 20, 2009 10:46 am

Re: Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas arvestav »

Minu kopra kolju on seisnud juba pea kaks aastat tervena keskkütte tingimustes .Käis ka nüüd sel aastal Sagadis hindamisel-ja ei midagi hullu. Lihtsalt sellel koljul jätsin ma peale keetmist ja puhastamist hambad puutumata-kuivasid koos oma sisuga. Algul ikka vähe haises :) ,aga selle eest on püsinud tervena.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas kormoran »

Mul on olnud ka juhus, et kopra hambad kuivavad praguliseks, selle vastu võitlemiseks lakin hambad värvitu küünelakiga üle, enam seda probleemi ei ole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas kakuke »

Mul kunagi kuldikihvad läinud Sagadikäiguga praguliseks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas kirp »

Ei taha kedagi süüdistada, aga tundub, et ega need hindajad-korraldajad trofeesid eriti vati sees hoia. Nendel on neid sadu üle vaadata ja kindlasti on omanikule nad tunduvalt "armsamad" ja paremini hoitud. Igasugused kihvad, eriti need, mis sisepingete (erinevast küljest erineva kasvukiiruse) tõttu on kõveraks kasvanud ei kannata teravaid lööke. Kusagil kotis koos olles ja seda prantsti maha visates võib juba küllalt olla. Mul olid kunagi soku trofee ninakarbikute luu märkimisväärselt ära lõhutud - ju otsisid ega parafiini täis pole lastud.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Kas teil on ka kopra hambad näitusel käimiseks katki?

Postitus Postitas tups »

See asi ikka nii seal hindamisel ei käi,et keegi seal otseselt trofee seest midagi
urgitsema hakkab ja trofee ära rikub.Kui keegi on oma trofeega mingit keemiat teinud,
et saada paremat tulemust, saab selle ka visuaalsel vaatlusel kindlaks teha.
Kui vaadata üldist pilti trofeede vääristamisest siis tase on ikka madal.
Vasta