..

Siin võib pajatada jahinalju ja jahiteemalisi anekdoote.
macindos
Postitusi: 4
Liitunud: T Okt 25, 2005 7:35 pm

..

Postitus Postitas macindos »

:evil:
Viimati muutis macindos, R Okt 28, 2005 7:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mida sa selle eritellimuse all silmas pead? Relvatehast Eestis olemas ei ole.
ikka lõbusalt
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

aivar00 kirjutas:Mida sa selle eritellimuse all silmas pead? Relvatehast Eestis olemas ei ole.


Oot-oot!
Mulle üks tuntud "kostruktor" püüdis mingeid miinipilduja jooniseid smuugeldada sinna Kopli kanti. Vist ARSENALIKS kutsuti toda relvaseppade "tuba". No seal on kibedad näpud!
:) . Mine tea, äkki...No relv missugune (müü või Bin-Ladenile) :wink:
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Kõige lähem koht sellist asja otsida on Soome. Minu teada peaks Turus olema maailmas täiesti arvestatav relvaseppade kool, sealt ringkondadest leiaks kindlasti mõne oskaja mehe.
Kui kavatsus on tõsine siis kõigepealt pead otsustama kas tahad täiesti käsitööd või pool-tehasetoodangut. Viimast pakuvad vist peaegu kõik relvatehased (sisuliselt tehaserelv meistri poolt "üle käidud"). Päris käsitöö on juba muidugi iselugu, hindki vastav. Tõelised suurmeistrid redutavad neljas maailma paigas: Londonis, Suhlis Saksamaal, Ferlachis Austrias ja Liege'is Belgias. Üsna arvestatavad kogukonnad on ka Itaalias ja Prantsusmaal, samuti ka Ameerikas (aga neil on, nagu ikka, kõik veidi testmoodi).

Mõned nimed-tehased ka siis:
Saksamaa - Hartmann-Weiss; Johannsen; Krieghoff (mingil määral) ja J.P. Sauer & Sohn (samuti osaliselt)
Austria - Karl Hauptmann; Johann Fanzoj; Josef Just; Hambrusch
Liege - Lebeau Courally
London - Holland&Holland; John Purdey; Westley Richards; William&Son; John Rigby; Boss&Co

JNE.
macindos
Postitusi: 4
Liitunud: T Okt 25, 2005 7:35 pm

Postitus Postitas macindos »

tänan selle infi eest :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hehehehe! Olen käinud Londonis Holland&Holland poes, (Bruton street 5) kõik kena aga hinnad olid lausa kosmilised...Vintpüss maksis 15 000 naela...Kinkisid mulle isegi kataloogi. Ma ei ole kindel kas Eestis on mõni Holland&Holland relv...
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Eesti suurustavaid, eputavaid varakapitaliste silmas pidades on täiesti võimalik, et meie vabariigis on nii mõnelgi holland ja holland ülehinnatud relv kapis tolmu kogumas.Mõnel võibolla ka kaks tükki :)
Viimati muutis Estlander, K Okt 26, 2005 11:43 am, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Mnjah, kas nüüd kohe päris nii peab oma emotsioone siinkohal väljendama aga jah, nimetatud marki relva olen minagi kord Kölnis Frankonia relvakaupluses käes hoidnud ja täpselt ei mäleta, mis mudeliga oli tegu, kuid hind....180000 (loe õigesti: ükssada kaheksakümmend tuhat)eurot ja vähe pealegi. Võttis karbi lahti küll. Ja hinnaklassist 25-50 tuh eurot oli seal relvi päris mitu. Ega sellisega raatsiks jahti minna tõesti, vahiks teist klaasi tagant ja hoiaks et tolmgi peale ei satuks.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

To Estlander
20 aastat tagasi vaatasime kõiki pika püssi mehi alt ülesse, vähemalt mina küll aga võib olla oli see tingitud noorusest. nüüd on meil kõigil vint , kes seda vajalikuks peavad. Üleüldse rikkus pole patt ja ei ole midagi labasemat, kui "klassi viha". (Ära saa nüüd valesti aru, mina olen suutnud omale ainult ühe soome firma poolt tehtud 308 omale muretseda).
Teema autorile, selgita palun miks tahad relva eritellimusel, raha palju, või nõudmised niivõrd erinevad kauplusest müüdavast.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Tegu pole "klassi viha" vaid pigem kaastundega(ise ma ennast kuhugi klassi ei paigutaks), kui vaadata inimeste rahaorjust ja selle iga hinna eest võimalikult palju kokkukühveldamise hullust.Tihti teiste inimeste arvelt.
Aga see hala on minu tragöödia.Näeks hea meelega, et suurem osa eestlased saaksid inimväärset elu elada (reisida, elutingimusi parandada, sporti teha, hobidega tegeleda ja lapsi kasvatada) mitte vaid tühine püramiidi tipp.Tänane eesti reaalsus on madalad palgad, kallid hinnad ja sitt idanaaber.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kas eri tellimuse all mõtled tervet relva või ainult relva puitosa,kui viimast,siis selliseid mehi on Eestiski olemas ja fooruminimega "Puukoi" kätetöö igati kena nägi välja.
macindos
Postitusi: 4
Liitunud: T Okt 25, 2005 7:35 pm

Postitus Postitas macindos »

ikka tervet relva
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

abi kus saaks lasta valmistada.............

Postitus Postitas jorr »

Mis puutub Eestis olevaid käsitööna valmistatud püsse,siis sõbral, kes Vorbusel elab,on selline riist olemas.Kaliiber 16 vist pranslaste töö, ei ole ise selle vastu eriti huvi tundnud, püss nagu püss ikka, kuigi sõber teda kiidab.Mina pean silmas seda, et looma võtab ja palge istub, on ta siis vabrikust või käsitöö, kama kaks.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Küssa

Postitus Postitas Arles »

Mul ikkagi tekkis küsimus, et milleks on vaja eritellimusel relva. Loomulikult on see igaühe oma asi aga kui relva soovija seda saladuseks ei pea, ehk valgustab teisigi. Kas ei rahulda pakutav valik või mingid erisused valikus, soov vasakut õlga kasutada ja universaalid ei lähe kehaga kokku ning lukk valelt poolt? Aga kui ei taha öelda - pole hullu, igaüks mõtleb omale ise rahuldava/loogilise/kadeda:)/lõbusa seletuse juurde ja kõik õnnelikud.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
macindos
Postitusi: 4
Liitunud: T Okt 25, 2005 7:35 pm

..

Postitus Postitas macindos »

:evil:
Viimati muutis macindos, R Okt 28, 2005 7:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta