PUNATÄPP...

Siin võib pajatada jahinalju ja jahiteemalisi anekdoote.
Vasta
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

PUNATÄPP...

Postitus Postitas bighornet »

No ja siis peale paaripäevast õlgavõtu harjutamist sai oma uut punatäpp optikale ka esimese praktilie otstarve leitud! Sügisene põdrajaht paneb sind ikka mõne hämara metsatee otsa seisma.
Aju lõppenud ja oodates tagantpoolt tulijaid, annan jahikaaslasele oma uut punatäpiga optikat küsimise peale seirata. Too, juba ammu pensionil mees kiikab(ise prillikandja) seda hämarat metsateed läbi minu pandud 9-nda valgustuse ja kostab: "ON JAH!".
Jõuab siis kohale teine, veel vanem kolleg, küsib kah kiigata.
Vaatab ja ütleb et tema ei näe midagist! Mina keeran siis 11-le. tema, et ikka pole siin midagi näha. Vaatan mina-no lausa sirab!!!

Ja siis ütleb too esimene mees : ah Juhanil on ju probleemid.
:!: :?:
Juhan naerab, suu kõrvuni ja küsib, et kus see punatäpp siis on? Risti keskel, püüan mina ikka seletada (no kuda k...t ta küll ei näe, ise nii hea laskur!?).

M....
:lol: :lol: :lol: mees on värvipime. (eluaegne autojuht, ja tänapäevalgi teeb sõitu) :shock:
Ja temale jääbki kahjuks meie punatäpp saladuseks.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Jah,nali-naljaks,minulgi sama viga küljes.Vahest mehed ei saa aru,kuidas ma looma veretilkasid sügisese lehesodi peal ei näe.Mõni võib-olla mõtleb,et küllap ta ei viitsi haavatud loomale järgi minna.Mida ei näe,seda ei näe ja sellega tuleb elada.Autojuhiloadki sain alles eestiaja algul,kuigi vanust oli juba neljakümne ligi.Tänapäeval pidi päris pime ka load saama.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Päris huvitav maailmapilt värvipimedatel.
Kas on siis kohe päris mustvalge pilt kogu aeg ees või mõningaid toone siiski näeb?
Hundist toakoera ei saa.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Estlander kirjutas:Päris huvitav maailmapilt värvipimedatel.
Kas on siis kohe päris mustvalge pilt kogu aeg ees või mõningaid toone siiski näeb?


Just, nii see tihtipeale ongi. Sest minu teada esineb osalist daltonismi võrdväärselt. Keeruline värk. Ootaks asjaosaliste täpsustust, huviga. Erinevad spektri osad ju.
Aga kui inimesest eemalduda, siis näiteks mesilane näeb võilille kollast jämedalt öeldes kahes värvis - violetsena ja kahvatukollasena. Vot sulle võilillekollane :!:

Ja mul pühapäeval , suu ammuli , ununeski Juhani käest asja lähemalt uurida!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

On ka selliseid värvipimedaid,kes üldse värvi ei näe.Minul nii hull asi ei ole(nö.pool daltoonik).Probleemid tekivad kattuvate värvidega.Näiteks näen silmakontrollis nende mullikeste sees kolmnurka,aga kolmnurga sees numbrit ei näe.Kui saaks korraks kellegi normaalselt nägija silmi kasutada siis ehk oskaks võrrelda.
Vasta