Inni ais!

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Vasta
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Inni ais!

Postitus Postitas Pauli »

Ükspäe mõtsin, et läheks kaeks vähe, kuda kullikesed lendavad. Valisin raiesmiku servas ilusa kuuse välja, kõrval kännu otsas saapapaelad kinni ja oravat mängima. Fotokoti riputasin sama kuuse alumisele kuivand oksale (nii rinna kõrgusel), maas ronivad sipelgad sisse. Sain latva, murdsin peenikesi oksi ja tegin endale kaunis kõva raginaga paremat istumist, (järgmised paariks tunniks). Lõpuks vaatasin alla ja mis ma näen: sokk seisab 10 m fotokotist selle kännu kõrval, millel mina enne istusin. Sügas teine ennast mõnuga ja hakkas jänesekapsast sööma. Kui sokk poole tunni pärast ära läks, jalutas mullikas (põdra muidugi) mitu korda puu alt läbi.

Sääraseid olukordi muidugi ennegi olnud, aga kuna foorumis oli hiljaaegu jälle juttu loomade imelisest haistmisest (mitte et see vale oleks), siis tundus ekstra naljakas.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Sa võta teinekord püss kaasa, ilma laskmiskavatsuseta. Siis need elukad vaevalt ligi tulevad. Olen seda mitmeid kordi täheldanud, et kui konkreetse looma jahiaeg ei ole, siis jooksed nendega tihti kokku. Eriti veel siis kui püssi kaasas ei ole. Võibolla oli sokupoiss lihtsalt uudishimulik. Ega põdergi teb mis arg ei ole. Eks nad tulid vaatama, et kes see inimlind on kes puuotsa pesa punub. :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Fotoaparaat mõjub samamoodi. Antud juhul võib kaamera puu alla jätmise võrdsustada koju jätmisega.
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Vaatama tulevad nad kõik, nii siga kui sokk ja põder. Olen istunud heina sees pool tundi ja oodanud, et sokk tuleks lähemale. Teed huultega piiksuvat heli ja samas ei liiguta, siis tuleb päris kümne meetri peale peaasi ,et lõhna ei tunnex. :VS Aga see on jumalast tõsi, et kui püssi kaasas ei ole noo astuvad vägisi jala peale.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Varbakaitse- hispaaniasaapad

Postitus Postitas tsuks »

2 Mõnus Mäger

Sulatõsi.
Vanasti, kui jahti sai alustatud- ikka sileraudsega- et sokku kättesaada oli vaja ikka eitea mis imetrikke teha- igapäev ja ommik luurel/passimas käia jne.
ehk enamus on selle läbieland.

krt- a see üks ehedamaid jahte oli- lühikesepüssiga sokk saada! a see selleks.

sokk- tõemeeli- eriti kui jooksuaeg on- tuleb lausa ja astub varbapääle!

pika heinasees nägi jahimees sokku. kaugelt. püss tagurpidi selga ja neljakäpakil ligi hiilima. ükskakskolmneli- paus. pää üles- kes-kus. edasi...

kõrvaltvaadates binokliga oli pärispõnev jälgida.

Üks sahistab üheltpoolt- sokk tõstab pää- kuulatab- kedagi ohtlikut näha pole- ju kits- ja akkab vastu minema. Sööb, kuulatab- ja läheb sahinavastu!
aga mees väsis ära...
külitas veidi aega- tõstis pää- sokk vahib taga tõtt!
püss seljas- midagi teha ei saa. kumb see esimesena purtsatas- seda ei tea keegi- a korraga olid mõlemad tagajalgadel püsti ja jaht oil läbi.

kes kellel näo täissõimas- sellest ajalugu vaikib.
a kaja oli pikk ja kostis naabermaakonda!
tsuks nigu ma olen...
Vasta