Seajaht noorjahimehega

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Vasta
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Seajaht noorjahimehega

Postitus Postitas Meelis »

Olin kevadel saanud jahitunnistuse omanikuks ja kaasa hulga käske-keelde, mida üks jahimees teha ei tohi. Üheks oli emise laskmise keeld.
Suvel läksime siis vanema jahimehega nisupõllu äärde siga passima. Poole tunni möödudes kuuleme metsast raginat, kükitame põlluäärsele teele maha, mina eespool ja vanem jahimees 1m tagapool. ''Sead'', ütleb kaaslane. Võtan laskmisasendi sisse. Läheb veel 10min ja ragin tuleb aga lähemale. ''Üksik'', sosistab vanem jahimees. Teadsin, et karja ees liikuv loom on tavaliselt emis, keda lasta ei tohi, kui aga üksik siis järelikult kiire vahetegemine raskem. Järelikult sositamine tähendab, et laskmist ei tule. Selline mõttekäik toimus minu peas. Siis astuski metsast välja siga, vaatasin teda läbi optika ja mõtlesin, et krt see oleks 100%-i maas. Siga vaatas veel minu poole ja siis kostis selja taga ''krt põruta juba''. Selle peale põrutaski, siga ühe hüppega üle tee ja oligi nisus. Oi seda siunamist, mis siis järgnes. Ütlesin talle küll, et siga vaatas mulle otsa ja sosistas ''ära lase mind'' :lol: ja et tal endal oli ka ju püss käes.
Tagantjärgi olen jätkuvalt arvamusel, et käitusin õigesti kui ikka kindel ei ole, jäta sõrm sirgeks siis ei eksi 8)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

seajaht noorjahimehega

Postitus Postitas jorr »

Tubli poiss, kuigi usun et siga oli üksik kult.Selle peale, et pärast sõimata saad,võid vilistada.Omalgi midagi taolist läbi tehtud aga põdraga.Olin tiheda liiklusega maanteest umbes 300--500m ja mõlemal pool veidi ligemal elumajad.Püssiks oli sile ja kaks põtra tulid üle maantee mulle peale, nägid mind umbes 60m pealt ja pöörasid paremale ning jäid seisma.Üle põdra selja paistis elumaja katus umbes 200m kaugusel, langetasin püssi ja põdrad sörkisid elumaja aia tagant kaarega metsa.Oli ka hiljem tänitamist aga ise leidsin, et talitasin õigesti, kuigi seisva põdra oleks selle maa pealt ära küll võtnud.Ohutus kõigepealt.
Kui pole kindel, las läheb, küll tuleb teinekord jälle.
noorus on ilus aeg
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Re: seajaht noorjahimehega

Postitus Postitas Meelis »

jorr kirjutas:Tubli poiss, kuigi usun et siga oli üksik kult.Selle peale, et pärast sõimata saad,võid vilistada.Omalgi midagi taolist läbi tehtud aga põdraga.Olin tiheda liiklusega maanteest umbes 300--500m ja mõlemal pool veidi ligemal elumajad.Püssiks oli sile ja kaks põtra tulid üle maantee mulle peale, nägid mind umbes 60m pealt ja pöörasid paremale ning jäid seisma.Üle põdra selja paistis elumaja katus umbes 200m kaugusel, langetasin püssi ja põdrad sörkisid elumaja aia tagant kaarega metsa.Oli ka hiljem tänitamist aga ise leidsin, et talitasin õigesti, kuigi seisva põdra oleks selle maa pealt ära küll võtnud.Ohutus kõigepealt.
Kui pole kindel, las läheb, küll tuleb teinekord jälle.


Tänan hea sõna eest :wink: Ega ma ei põdenudki, jõuad sa kõike pisiasju hinge võtta! Täna olen juba palju targem ja sõrm jääb ikka sirgeks, kui kindel pole!
Jälgin ka alati majade katuseid, et sinna suunas ei põrutaks. Ei seda kuuli tea, kipub ikka mingi ime läbi sinna minema kuhu ei peaks! Nii et au ka Sulle!
Vasta