sokujaht

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

sokujaht

Postitus Postitas jahe »

see lugu muidugi naljakas ei ole kirja aga kirja võib ikka panna,eile õhtul üks m..... lasi puki otsast soku,sellest pole muidugi midagi et lasi halvem on see et peale pauku lasi sokk jalga,mees helistab mulle et kas ma ei saa koeraga tulla otsima,no saan ikka milles küsimus,võtsin püssi koer autosse(saksa jahiterjer) ja metsa, läksime laskmiskoha juurde (laskemaa oli umbes 150m kal 30-06 ja püss üldse väga hea) vaatan luukillud maas ja veri ja verd üsna kõvasti lasin koera verejälje peale lahti koer pani jälge pidi minema meie ka järgi umbes 300m laskmiskohast hakkas koer haukuma meie kähku hääle suunas , ühekorra vaatan sokk tuleb täie vilega mulle nii 5m peale mina püss palge aga püss laadimata ju... ja siis ma nägin kus ta pihta oli saanud ja teadsin ka seda et see sokk on läinud. tol hommikul ma tegin kolm viga ,esiteks vindi asemel oleks pidand sileraudne olema ,teiseks püssi oleks pidand kohe laadima ,kolmandks ma arvasin et lastud on taha kintsu aga loomal olid jalad terved koer ajas soku mingi 2km taga aga sokul oli niipalju jõudu et koer talle järgi ei jõudnud .mis te arvate kus ta pihta oli saanud.
243win
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

ei oska arvata
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Postitus Postitas arv »

ma arvan et see kuul tabas alumist lõualuud. kui sokul jalad terved ja igasuguse rindkere või soolikatesse laskmise puhul poleks ta koera eest ära joosta jõudnud.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

arv sa panid täpselt kümnesse
243win
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Postitus Postitas arv »

:roll: no jah, kui ma seda lugu lugesin siis ega algul ka osand arvata kuhu lasti kuid vihjeteks olid, et sokul jalad terved ja jooksis täie lauluga. muud varjanti nagu alumine lõualuu üle ei jäändgi, arvestades sellega et osad mehed üritavad lasta kas kaela või pähe vältimaks rindkeresse tekkivaid verevalumeid.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

ma arvan, et see laskja oli tõesti üks m... :x
seal on teine rebane!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas kakuke »

jahemees kirjutas: läksime laskmiskoha juurde (laskemaa oli umbes 150m kal 30-06 ja püss üldse väga hea)

Mind hakkab kohe huvitama, et mehed, kes sellise maa pealt pähe/kaela üritavad on oma püssiga tiirus ka tegijad, et enesekindlus nii suur või on tegu piiritu lollusega? Selliste kirjatükkide koht IMHO pole mitte naljafoorumis vaid draamafoorumis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ega mees enda jutu järgi ei üritanudki sokule pähe või kaela lasta ta lasi puhtalt mööda aga õnnetuseks tabas kuul lõualuud.
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahemees kirjutas:ega mees enda jutu järgi ei üritanudki sokule pähe või kaela lasta ta lasi puhtalt mööda aga õnnetuseks tabas kuul lõualuud.

Oot oot, nüüd läks jutt küll kole segaseks. Oligi siis selle peale väljas, et lasta sokust mööda ja trehvas kohemata nihu või hakkas rindkere laskma ja tabas lõualuud? Muidugi minu arusaamise järgi on puhalt möödalaskmine ikka puhtalt mööda laskmine ilma agadeta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Kakuke sa said asjast täitsa õieti aru mees tahtis rindkeresse lasta aga lasi niipalju mööda et kuul tabas kogemata lõualuud , mina eriti ei imesta, sokk väike loom 150m maad jne, olen palju hullemaid asju näinud ,näiteks kas suurest kuldist saab mööda lasta 40m pealt puki otsast lastes kuuvalgel väga hea püssi ja mille peal on väga hea optika ------tuleb tuleb välja et saab või mis me seast räägime isegi põdrast pannakse mööda ,eks see laskmine on keeruline värk tiirus võid ju väga hea olla , aga kui mees looma näeb väriseb nigu haavaleht nii et.........
243win
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

sokujaht

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja.... :M Vat sinna see koer maetud on ---pihta ei saa---vaja suuremat kaliibrit (püss ei tapa ju :VS )Suurem kaliiber lööb aga paraku ka rohkem tagasi ja seda rohkem pauku kartma hakkatakse---päästmisel silm kinni ja toru ots tavaliselt vastu maad ja mis pähe laskmisest saab juttu olla kui keressegi pole võimalik tabada.See veel kõige parem varjant kui täitsa mööda põrutab :? Olen ka trehvanud mehi kes kümne sammu pealt seisvale seale kõhu alla maasse virutavad,nii et muld lendab :D Ja huvitav on see---kui küti liinis on mõni sihuke käpard siis leiab loom just selle mehe ülesse.Ma ei räägi seda konkreetse juhtumi kohta,sest ei tunne ei meest ega antud olukorda ja ilm eksimatu pole keegi, jahil võib kõike juhtuda,aga usun- selles jutus on iva sees!Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Targutaks veel natuke. :)
Räägiks endast. 150m on minu jaoks pikk ma. Mina näiteks olen lähtunud sellest, et lasen 5 pauku miski maa pealt ära ja siis teen märklehe põhjal järeldused. Kui sealt kasvõi ükski kuul on soovitud kohast nihu on asi hapu ja ma tean, et jahis ma selleni kohe kindlasti küüni. Ei tea kuidas teistega on lood, aga minuga on nii, et kui näen looma siis pole midagi, aga kui peas hakkab mõte selles suunas liikuma, et selle ma nüüd võtan, siis on adrenaliin sellise töö teinud, et tiirukvaliteedist enam rääkida ei saa ja olgu selleks ulukiks siis kes tahes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ma lasen üldse sokku-kitse tavaliselt 25-30m pealt,vot see on jahi moodi ei saa mina aru mida need mehed sel metsas oma vintidega käivad sellega ei saa ju õiget tunnetki kätte. kitse mingi 100-150m pealt laskma hakkata-see on jama.150m peale ma saan igale kitsele(loomale) ilma et ta midagigi aru saaks.ma vist oleks juba ameti maha pannud kui jaht nii igav mulle oleks,või oleks selg tassimisest haige juba.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

[quote="Anonymous"]...150m peale ma saan igale kitsele(loomale) ilma et ta midagigi aru saaks...quote]
Ise ka ei saa aru, et looma ligi oled :lol: Selle maa pealt ei näe sa rohu seest soku sarvigi, praegu, kui kõik põllud on niitmata, on rohi mehele rinnuni, vähemalt poolteist meetrit ja vahel ka veel igasugu kahemeetriseks või suuremaks kasvanud põõsad ja puud põllul. Enne kui mõnikümmend meetrit sa ei näegi looma. Paar päeva tagasi oli seakarjast 10 m kauguselt näha vaid emise selga ja sedagi piki sea jäljerada, kus rohi nats maha tallatud ja seevõrra hõredam. Ülejäänutest oli vaid matsutamist kuulda, kui sokujahist tulles juhuslikult peale sattusin.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

külalise jutu peale kostaks niipalju et sokule 30m peale on lihtsam hiilida kui 100lt meetrilt käepealt vindiga see sokk ära lasta ma ei taha küll täpseid mehi solvata aga julgen arvata et 80% meestest virutavad selle maa pealt käest lastes mööda, pean silmas 100% tabamist , loodan et mõte oli arusaadav.
243win
Vasta