...

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Vasta
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

...

Postitus Postitas Estlander »

Minu relvadega tegelemise huvi ja jahimeheks olemine on päris omapärane.
Nii juhuslikult leidsin poiskesena vana kuuri lakast saepuru seest vana tsehhi CZ karabiini, mis teisest ilmasõjast sinna peidetud oli.Kujutage ette pisikese joovastust selle juures :) Sai sellega jalgratta pakiraamil mööda küla sõidetud :) (võimas elamus)
Mõne aasta pärast sain ta ta enda kätte tagasi.Asusin teda puhastama ja roostes detaile leotama.Jupphaaval sai ta lahti harutatud, puhastatud, originaali järgi uus kaba tehtud.Sai vägev karabiin(kuigi loopis kuuli risti.ju oli see vana roostes moona kasutamisest, kuna osadele kestadele lõi rauas prao sisse ja kuulid olid rooste poolt ebasümmeetriliseks söövitatud(dumdum).Lasin sellega metsas niisama märki , testisin vana palkmaja seina peal kuul läbistamisvõimet jne.Lõbus oli.
Vindi harjad polnud ka just kõige paremas korras(ümarad ja kohati roostest auklikud)
Edasi sai samuti leitud vene vindi toru baasil ehitatud tõeline "snaipri" unistus. Nikerdasin püstolpära, kruvisin isetehtud optikajala 2 poldiga toru külge koos 6x vene optikaga, nuputasin kaitseriivi ja võtsin arevele .Esimene proovilask toimus keldris läbi raudukse söehunnikusse :))
Terve söeruum oli musta suitsu täis.Moona probleem sai lahedatud kestade tahaossa augu puurimisega millesse surusin või toksisin puust haamrikesega tavalised sileraudse tongid, sisse vanadest padrunitest kogutud ja kuivatatud rohi,ette vanad kuulid mis spets koonusega padruni otsa kinni taotud.Lasid küll.
http://www.zone.ee/sos/relv/
kui küsite, et kuidas ühestki silmast või näpust ilma pole siis ei oska ma sellele vastata :)
Kuigi pole enam mitu aastat verist jahti pidanud ja pauku teinud, siis vahel nostalgiliselt oma kätetööd vaadates, tegemistele mõeldes on tekkinud taas soov relvade ja jahindusega tegeleda.Lõpuks peaks ehk sileraudse pukigi ostma millega normaalsed inimesed alustavad oma jahimehe teed.
Eks näis mis edasi.
Hundist toakoera ei saa.
Vasta