Raamat

Siin võiks jagada muljeid jahindusalasest kirjandusest ja anda infot erialakirjanduse kohta.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Raamat

Postitus Postitas tsuks »

Puht juhuslikult leidsin raamatukogust siukese raamatu:

"Laanes kaigub jahisarv"
autor Enn Vaino
trükitud 2003

Raamat jahimeestest ja jahimeestele.
Ulka jutte ja pilte.
See inf teistele- et siuke raamat on olemas- küsige poest/raamatukogust.
Akkan lugema- eks näis...
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Puhtjuhuslikult sai antud raamat Raamatukoist nädal tagasi soetatud. E. Vaino raamatutest on hakanud veel näppu "Elu kuldsed päevad" I-III osa ja "Raketigarnisonis", kus juttu jahist ja kalapüügist (kalameestele oli tal ka eraldi kahest osast koosnev raamat "Neptunile kingitud südamed"). Kohakuti on raamatud põnevad lugeda jahist ja kalapüügist taigas ja mujal, kuid vahel tekkis soov see nurka visata. Probleem nimelt selles, et nii mõnigi kord läks asi ikka ausast jahist ja kalapüügist räigelt mööda. Kindlasti soovitan lugemiseks "Elu kuldsed päevad I". Kas keegi on juhuslikult lugenud antud kirjaniku teost "Polaaröö lummavas hämaruses"? Oleks tegelikult tore, kui keegi mingit jahiteemalist kirjandust oskaks soovitada. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

ei

Postitus Postitas serx »

tea kas tartus kuskil müügil kah ??
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: ei

Postitus Postitas kakuke »

serx kirjutas:tea kas tartus kuskil müügil kah ??

Ei tea kas just Tartus ja raamatupoes, kuid http://www.raamatukoi.ee st leiad kindlasti.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Tänud selle info eest, selle raamatu kohta, ostan selle :)
Kahtluse korral jäta laskmata!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Lugesin ka seda raamatut (Laanes kaigub jahisarv). Täitsa tore raamat. Meil võiks üldse eestikeelset jahikirjandust rohkem olla.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Asjalikke eestikeelseid jahiraamatuid on võrdlemisi vähe. Ma mõtlen selliseid, millest oleks võimalik ka mingeid peensusi või nüanse teada saada. Need Vaino raamatud on suures osas ajaviite kirjandus. St. kes teab, see teab niigi, kes ei tea, see ei saagi teadma. Tihti on faktid nii segamini väljamõelduga, et lust kohe. Kes tahab peale põhimõtete midagi täpsemat lugeda, peab valdama võõrkeeli.Eesti keelsetest võiks soovitada N. Laanetu ja R. Veenpere Metsnugis ja saarmas eestis ning nende küttimisviisid. Loomulikult ka N. Rukovski Mööda ulukite jälgi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olen enamuse Vaino jahiraamatuid läbi lugend. Soovitan soojalt. Ise neid kahjuks ei oma. Kasutasin raamatukogude teenuseid.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Raamat

Postitus Postitas jorr »

Ka mul on need Vaino raamatud olemas ja olen kakukese jutuga täitsa nõus.Esimene osa on minu arust hea, kuid mida lõpupoole seda lahjem on lugu, kohati ka kordus.Meeltib, et keegi üldse viitsib jahist Eestis kirjutada.Vene autorid on paljud jahist juttu teinud,kuid neil on ju mõnel pool jaht lausa eluviisiks.
noorus on ilus aeg
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Raamat

Postitus Postitas duv »

KES TEAB? On olemas raamat(vene keelne) STRELBA PULEI. Ohotnice pulnoe oruzie. tom II Melkokalibernoe oruzie. Välja antud St. Peterburg 1913. Autor S.A. Buturlin. Tõlkes Kuuli laskmine. Kuuli jahipüssid. Väikesekaliibrilised relvad. Otsin eelpoolmainitud teose esimest osa, mille nimi peaks olema vist seotud haavlipüsside ja suurekaliibriliste kuulipüssidega(olen kusagilt kuulnud). Võib vahetada ka koopiaid, minu II osa koopia I osa koopia vastu, vajadusel kopeerin ise välja.
Palun vabandust, tekkida võinud kirja vigade pärast. Tel.56 455 036 Margus
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raamat

Postitus Postitas honkomees »

Netis on olemas selline raamat Бутурлин С. А. Дробовое ружье.
http://piterhunt.ru/content/autors/buturlin_s_a
kui otsida peaks ka sinu soovitu üles leidma, venelastel on enamik klassikast (Buturlin, Steingold, Bljum jne) netti riputatud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Raamat

Postitus Postitas duv »

Suur tänu Honkomees! Netist polegi tabanud otsida, siiani lihtsalt antikvariaatidest küsinud, need on andmed üles kirjutanud ja sellega asi piirdunud st. vaikusega.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Raamat

Postitus Postitas peepk »

Hea romaan James Uldrichi kirjutatud KÜTT mis jutustab elukutseliste jäägrite elust 60a tagasi Canadas,ise 2x lugenud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Raamat

Postitus Postitas jorr »

Muide,neid jahiraamatuid, saab vähemalt Tartus, küll ka raamatukogust ja kui pealkirja ja autorit tead siis aint loe.
noorus on ilus aeg
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Raamat

Postitus Postitas duv »

Kõik need KÜTID ja HIRVEKÜTID juba esimeses nooruses läbi loetud, parimaks loeks J. Corbet INIMESESÖÖJAD. Kuigi ise pole looduses tiigreid ja leoparde kohanud, on kõik muu niivõrd tõetruult kirjeldatud, mida iga kütt peaks koheselt jagama ja ka suutma ette kujutada hirmu, mida meie kodumetsades kunagi ei ole tundnud, aga mis tekib, kui oled pimeduses koos kiskjaga, kes võib iga hetk sinust üle olla. Samas film, mis selle raamatu põhjal vändatud on täielikult mööda ja võiks jääda täiesti ulme tasemele, kus verejanulised tulnukkiskjad inimesi üle kavaldavad ja hävitavad. Loomulikult ei saagi ju olla raamat ja film võrdsed on ju raamat jahimehe memuaarid, samas kui filmi kirjutanud mõni tegelane, kes ``jahti pidanud`` üksnes ööklubides. Eelpool mainitu ka vist kahjuks minu teada ainus eesti keelde tõlgitud Corbeti memuaaridest. Kahjuks tõesti eesti keelset nii ilu kui tehnilist jahikirjandust suht vähe, aga on ju meil ka lühike aeg, kui maakeeli üldse antud teemal kirjutatud on ja sellele lisaks väike lugejaskond.
Vasta