Linnukalender

Siin võiks jagada muljeid jahindusalasest kirjandusest ja anda infot erialakirjanduse kohta.
Vasta
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Linnukalender

Postitus Postitas shikaree »

Tervist!
Ons keegi näinud müügil 2008 aasta Eesti Jahimehe (Linnu)kalendrit? Reklaam EJ-s ütleb, et saabub müügile detsembris(2008 :shock: ).
seal on teine rebane!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mul täitsa see ornitoloogide kalender olemas. Jahimeeste kalendriks seda raske nimetada. Ei leidnud ühtki jahilindu.
Waldus peaks ka juba müügil olema. Ise saime maakondlikust jahiseltsist.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

meil kodus juba ammu olemas, detsembris ostetud.
agga jah, mulle isiklikult meeldis eelmine rohkem- linnud nagu suht vööras teema ka:)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

annaliisa kirjutas:meil kodus juba ammu olemas, detsembris ostetud.
agga jah, mulle isiklikult meeldis eelmine rohkem- linnud nagu suht vööras teema ka:)

Mulle linnud eriti võõras teema ei ole :wink: . Aga kus Jurjevis seda osta saab? Olen detsembrist saadik pommitanud Jahipauna, korra Deerhunterit, Trapperisse pole asja olnud.
seal on teine rebane!
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Ilusad linnud küll ,aga vaadake kuu ja päikese tõusmis ja loojumise aegu.
Näiteks 20 jaanuar kuu loojub 8:7 :lol:
AH MINGE METSA!!!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

no linnud ilusad jah, aga tahaks loomi näha rohkem. kui ma ei eksi siis klubist sai mingi aeg tellida... sest neid vist lihtsalt poest ei saagi?
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

isa üts et käis ostis täna trapperist veel ühe, sest väheks olevat jäänud. eelviimase sai :P
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
jahilane
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 8:14 pm

Postitus Postitas jahilane »

Linnukalender olemas. Täitsa kena teine, jahimeestele mittejahitavate lindude pildid puha sees ja isegi kuu tõusmise-loojumise kellaajad kuupäevade kaupa olemas. Seda viimast vist vaja nendel jahimeestel, kes püssita öisel ajal naaberkülla linnujahile lähevad, siis saavad nad oma edasi-tagasi jalutuskäigu kuuvalgesse planeerida! Nali naljaks, aga eks päikeseketta liikumise järgi oma tegemisi toimetaval inimesel aegajalt imestamist tekitab taevavõlvil kuuketta kummaline liikumine...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,see"linnujahil" käimine kuu järgi on hästi öeldud.Aga kuu ja eriti ka päikese järgi on minu tähele paneku järgi ka metsloomad tegutsemas.Kuna suht tihti sai varem pukki kasutatud, siis arvan,et loom otsib liikumiseks öösel selle pimedama aja.Kella,nagu inimene,loom eriti ei arvesta,ikka need taevased näitajad juhivad tema liikumist ja tegemisi.
noorus on ilus aeg
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

jorr kirjutas:Jah,see"linnujahil" käimine kuu järgi on hästi öeldud.Aga kuu ja eriti ka päikese järgi on minu tähele paneku järgi ka metsloomad tegutsemas.Kuna suht tihti sai varem pukki kasutatud, siis arvan,et loom otsib liikumiseks öösel selle pimedama aja.Kella,nagu inimene,loom eriti ei arvesta,ikka need taevased näitajad juhivad tema liikumist ja tegemisi.


Minule juba maast madalast räägitud, et nt metssead tulevad noore kuuga varem söödale ja vana kuuga hiljem. On keegi veel sellest midagi kuulnud?
...kohe metsa...
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Postitus Postitas LauriV »

ma olen siukest asja kuulnud et kui ilm külm siis tulevad varem ja kui soe siis öösel/varahommikul
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Sellise kalendri oleks võinud välja anda EOÜ. EJS aga võiks kalendrite koostamisel hoida pilku rohkem jahinduse poole. Fotod on ilusad, kuid teema väljamõtlemisel võiks mõttetegevust olla pisut rohkem, mitte aga minna kergema vastupanu teed ja tellida tublilt loodusfotograafilt 12 linnufotot, igav. Ülemöödunud aastal alles oli linnukalender, mis sest, et seal figureerisid ka jahilinnud, ikkagi linnukalender. Pole ka ise väga linnukauge inimene, kuid jahikalendris naudiksin märksa rohkem jahiemotsioonidega (-situatsioonidega) pilte.
Vasta