Minox binokkel

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas mag »

+1 Nikon Monarch selles hinnaklassis, on küll kallim natuke aga teravustab igale distantsile hästi. Hämaras elab vähemalt 50 otsaga duralytist kauem. Soovitan 10x, kasutanud jahil ja merel.
Minox on ainuke, mis mul ära on lagunenud mõni kuu peale garantii lõppu. Ei osta kunagi.
Odavamas otsas omanud veel Olympus, Bushnell, Pentax, Yukon.
Alles on neist ainult Yukon.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas aadu kadakas »

Konkreetsest pealkirjast on saanud arutelu, mis pilti laiemaks veab. Tore on.
kakuke kirjutas:Täitsa huvitav jutt siin binoklitest. Mul endal näitseks kasutusel binokkel, mis parameetritega 12x42 ja ei ole mina siiani veel kohanud optikat, mis kõrvale pannes, oleks omanud hämaras paremat pilti, kui see. Tõsi, see pole ükski neist mainitutest vaid Nikon Monarch. Ja detaili on sellega maa ja ilm (ka hämaras). Kui ma järgmise võtan kunagi (mõttes mõlgub 50+ läätsega), siis ka kindlasti 12x suurendusega, sest detailid on mulle olulised.

Pisemate detailide tuvastamiseks peaks 12x olema, ehkki üldisemaks vaatluseks koos kompaktsusetaotlusega sobib ka 8 ja 10x kenasti nagu Hanno kirjeldab. Kuna vaatlejana (sealhulgas linnud) meeldib saada põhjalikumat teavet pisemate detailide kohta, siis ostsin mingi aeg Nikon Monarch 12x56. Kullisilmad ju ka hakkavad ükskord tasapisi nüriks jääma. Kes hindab kergemat kaalu ja kompaktsust, siis selline ei ole eriti sobiv.
Aga mitmeid kordi on olen vaikselt siunanud, kui kiiker enam "ei näe", aga binokkel loeb veel hämaras kõik olulise ära. Et kas kuidagi "Jeesusteippi" ei saaks kasutada :D
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas peepk »

http://www.astroshop.eu soovitan tutvuda valiku ja hindadega (y)
puruvana
Postitusi: 2
Liitunud: E Juul 09, 2007 11:58 am

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas puruvana »

Tere!
Kas keegi on omanud Bushnell Prime 8x42 binoklit, et kas ca. 180 eurot on seda hinda väärt?
Kasutada loodusvaatluseks rohkem.
Või mis te veel soovitate ala 150 eurose hinnaklassi juures?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mulle meeldis see! Vortex binokkel Crossfire HD 8x42 Hind: 157.05 €
Mina ostsin Tartu Lõunakeskuse Jahipaunast. See tundus käes sihuke tummisem ,ei loksu ega kolise midagi küljes(reguleerimis kruvid) . Mina olen rahul! Võibolla on 10x 50 isegi etem ,aga see vähe kallim ja vist veits suurem ka. Eriti meeldib mulle läätse kaitsmete lahendus.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas baddmann »

Ma ostsin lapsele Bushnell H20 Roof Bak-4 ja mõtlesin, et oh lapsele sobib küll, kaalult kerge ja kompaktne kaelas kanda. Kui kodus rihma külge hakkasin panema ja binoklit pikemalt käes hoidsin ja näppisin, siis tundus, et tegelikult sobib endale kah küll :)

BM
puruvana
Postitusi: 2
Liitunud: E Juul 09, 2007 11:58 am

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas puruvana »

Mis see HD läätsed vms juurde annavad? Plussid ja miinused?
Vasta