Swaro tippoptika versus Zeiss

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas lendorav »

Nii ebameeldiva kaliibri ja poemoonaaga mitu karpi 5 cm sisse lasta pole üldse halb tulemus.
Viimati muutis lendorav, E Veebr 23, 2015 8:33 am, muudetud 1 kord kokku.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Nunuh :D
Ma juba lootsin, et tegemust vähemalt eesti mastaabis spetsialistiga.
Kelle nime leiab vss ja snaiprite koolituse-võistluste osavõtjate ja pjedestaali kohtadelt. Kangesti lootsin :D
Nüüd tuleb välja, et tegemist tavalise lambikonnaga, kes teisele räägib mida võid teha, mida mitte.
Tuuleiilidega saab ikka lasta, lihtsalt moona kulub rohkem sobiva tulemuse saavutamiseks. Või äkki Andrus tuulega metsas ei käigi?
Jaht tegelt võiks toimuda küll siseruumides. Ilmatuma palju ebasobivaid tingimusi jääks kohe ära :twisted:
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas honkomees »

jurakas kirjutas:Nunuh :D
Ma juba lootsin, et tegemust vähemalt eesti mastaabis spetsialistiga.
Kelle nime leiab vss ja snaiprite koolituse-võistluste osavõtjate ja pjedestaali kohtadelt. Kangesti lootsin :D
Nüüd tuleb välja, et tegemist tavalise lambikonnaga, kes teisele räägib mida võid teha, mida mitte....
neid spetsialiste, kes foorumlaste võistlustel häid tulemusi lasknud vaata ikka vanast teemast Kärbes kirbule, sel ka lausa 300 m tulemused väljas
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Jep, uurinud seda teemat. Noorena sai kõvasti pikkadest torudest lastud märki, sedaküll tänu militaar valdkonnale ja teise spetsiifikaga relvadest. Nüüd soetasin endale esimese toru millega sõnal rõhk "metsas" käia ja kohe juba "spetsiailist" soovitustega väljas :D
Samas siiani tunnen inimesi kes selles kõvad käed. Aga see pole hetkel teemaks, lootsin ikka Andruselt abi saada :D Aga seda vist ei tulegi :D
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas sammal.habe »

ah. ära praali, Jurakas.
kui tahad siis 100m peal või siis papist sea asjus võin Sulle ise õpetust anda, niipalju kui oskan. Tartu kandis, eksole.
92 silma 100st on siiani mu parim tulemus Kütiliinis. seega miski suur tegija ma pole.
mu meelest pole meist keegi valmis tark. õppeprotsess on elukestev.
viis-kuus-kuus-kolm-viis-viis-üks-üheksa, kui ikka kangesti tahad arutleda ja targutada.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Ei tahagi targutada ju :D
Andrus kirjutas et teise mehe tulemus pole mingi tulemus ja ta ise kindlasti parem.
Sp. pakkusingi et näidaku-aidaku ligimest.
Kindlasti lootsin, et tegemist mehega, kes tühipaljaid sõnu ei loobi ja tõesti tegemist tasemel spetsialistiga. Nüüd hiljem selgus siiski midagi muud :D
Olen kalapüügi valdkonnas kümnetes, kuimitte sadades selliseid "spetsialiste" näinud, kes Mepps nr 2 viskavad igast asendist 75m ja loomulikult spetse kes oskavad igas veekogus ja erinevaid kalaliike lõdva randmega püüda.
Olles muga kuskil võistlusel ära käinud selgub nendesamuste meestega hoopis midagi muud.
Olen aru saanud, et meil siin eestis igas väiksemasgi külas elab mitu Kanterit, Saalistet ja Kirsipuud.
Kui jutte uskuda :D
Mina kedagi maha ei soovigi teha, samuti endal palju õppida jahipidamises. Relvad aga on hoopis muu teema.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
Marco
Postitusi: 38
Liitunud: K Okt 28, 2009 1:37 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Marco »

Miildüs :D
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Tormis »

Kalameestel ja jahimeestel käib "ilustamine" protsessi juurde :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas aadu kadakas »

Jurakas, korra oli siin foorumis selline killuheide :D :
Võhik,”Õhupüss ja jaht”:
Ma väga vabandan et tulin sellisesse aadlipessa ja uurisin veits matslikke küsimusi se jääb ka mu viimaseks postituseks siin selles voorumis ja sel saidil ültse
.
Aga muidu on siin ikka raskerelvastuse mehed, kes 50 km laskesuutlikkuse reguleerivad end ohtu seades 100 meetri peale, tavaliselt :D .
Kärbes muuseas selles "Kärbes kirbule" võistluses lendas nii aktiivselt edasi-tagasi, et mul oli küll oma keskmise tasemega raske pihta saada. Zeissist hoolimata.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Beretta »

Siin foorumis samal ajal jooksval teisel teemal selline postitus
lapikpudel kirjutas:Mõni kallil tongipüssil ei käi jah jõud sellest odavast Barnauli padrunist üle... :l :D Mina olen neid poolmantleid ikka palju karpe läbi raua kihutanud ja siiani Mossinil pole küll ühtki tõrget olnud ja loomad kukuvad ka selle 13,2 grammiga väga hästi ning ülelaskmist ei vaja. Kuulid ilusasti sees ja avanenud.Püss aastast 1917 ja sajal meetril praktiliselt kuul kuulis rukkikoti pealt lastes Barnauliga,(y) aga vot selline on minu praktika.
Zeissi või Swaro kohta ei kirjutatud midagist.
Grumpy old man
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

No mis ma räägin :D
Igas külas on Robin Huude jm. spetsaliste kuhjaga, ja mida reede poole, seda juurde tekib neid :twisted:
Kui huvitab, siis sügavuti!
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas lapikpudel »

Teate, see Robin kasutab Valgevenes tehtud optikat, mille kaks 56mm esiläätsa asendatud 14mm. paksuse kinoprojektori mõlemalt poolt kumera läätsaga, tagumine lääts mingilt slaidide näitamise projektorilt.(neid uusi objektiive oli kultuurimaja kinonäitamise putkas vanasti tagavaraks igasuguseid+vana aparatuur) Optika sisemine toru katkiselt Bushnellilt keskelt peenikese ristiga, üleminek veel kahele jämedamale ja juurde lisatud üks lehtvedru ning seda muret ei ole, et optika paigast nihkub ka suure põrutuse peale.Läätsadel peal tumedam vääristatud kiht kui optikal endal originaalis, aga nüüd vist suurendus kusagil 10kordne 8 asemel.See optika aretatud ca 20a.tagasi, aga minule käib küll.Igas külas peabki oma Jaan Tatikas olema, siis targematel põhjust ilkumiseks. :D :D :D
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas tony »

lapikpudel kirjutas:Teate, see Robin kasutab Valgevenes tehtud optikat, mille kaks 56mm esiläätsa asendatud 14mm. paksuse kinoprojektori mõlemalt poolt kumera läätsaga, tagumine lääts mingilt slaidide näitamise projektorilt.(neid uusi objektiive oli kultuurimaja kinonäitamise putkas vanasti tagavaraks igasuguseid+vana aparatuur) Optika sisemine toru katkiselt Bushnellilt keskelt peenikese ristiga, üleminek veel kahele jämedamale ja juurde lisatud üks lehtvedru ning seda muret ei ole, et optika paigast nihkub ka suure põrutuse peale.Läätsadel peal tumedam vääristatud kiht kui optikal endal originaalis, aga nüüd vist suurendus kusagil 10kordne 8 asemel.See optika aretatud ca 20a.tagasi, aga minule käib küll.Igas külas peabki oma Jaan Tatikas olema, siis targematel põhjust ilkumiseks. :D :D :D


Ja tulemused 300+ meetrit?
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas lapikpudel »

Ei tapa loomi nii kaugelt, sisse lastud 100m.ja isegi see 300 ja + huvi ei paku kuna igale loomale pääseb peaaegu alati jahipüssi laskekaugusele, aga vindiga natuke ikka kindlam.Talvel rebast pillitades ka mitte üle 100m. 222-ga. Vot nii.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Beretta »

Robin annab silmad ette Bernhard Schmidtile. Aga mis seal imestada- Schmidt õppis optikat ju eelmise sajandi esimestel aastatel ja need tehased, kus hiljem Valgevenes optikat toodeti ei olnud veel sõjasaagina sinna veetud.
Grumpy old man
Vasta